Zostań strażakiem Samem i zapisz swoją drużynę do centrum pożarniczego w Suchej Górnej!

ANA
DiMCP w Suchej Górnej
Nie tylko królik Maks z kreskówki "Maks i Ruby" marzył w dzieciństwie, by jeździć wspaniałym wozem strażackim i gasić pożary. Teraz dzieci z całej Polski mają szansę zostać strażakiem Samem. W Suchej Górnej w pow. polkowickim powstało Dziecięce i Młodzieżowe Centrum Pożarnicze. Zapisz swoją drużynę!

Idea stworzenia jednej wspólnej drużyny, jak i miejsca gdzie moglibyśmy wspólnie działać, pojawił się w głowie dh Justyny Adamczyk, opiekuna głównego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej im. Stanisława Taczaka w Suchej Górnej dawno temu. Teraz jednak doczekał się realizacji: Dziecięce i Młodzieżowe Centrum Pożarnicze w Suchej Górnej zrzesza dziecięce i młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski!

Do centrum wstąpiło już 11 takich drużyn z całej Polski: MDP im. Druha Alojzego Kozy w Kwilczu, MDP Chełmsko Śląskie, MDP Janowice Duże, MDP Mozów, MDP Warmątowice Sienkiewiczowskie, MDP Szymiszów, MDP Bobulczyn, MDP Sławoborze, MDP im. Stanisława Taczaka w Suchej Górnej, MDP Niegosławice i MDP Budzów. Liczba członków wynosi aktualnie dokładnie 298.

Po co zostało utworzone ogólnopolskie centrum? Żeby się spotykać i wymieniać pomysłami.

- Chcemy realizować program edukacyjny, w który wchodziłoby podnoszenie wiedzy i świadomości społecznej dotyczącej określonych zagrożeń i propagowanie zasad właściwego zachowania w przypadku niebezpieczeństwa - tłumaczy dh Justyna Adamczyk. - W tym także zapobiegania pożarowego i użycia podręcznego sprzętu gaśniczego czy urządzeń przeciwpożarowych, udzielania pierwszej pomocy - dodaje.

Zależy jej również, by zaszczepić w maluchach i młodzieży wolontariackiej postawy życiowej, ale też by organizować wspólne zawody, gry, zabawy i wycieczki.

- Nasze działania z dziećmi i młodzieżą oraz opiekunami to inwestycja nie tylko we wspólne bezpieczeństwo, ale także w nich samych - podkreśla druhna Adamczyk.

24 listopada br. w Suchej Górnej odbyło się pierwsze spotkanie opiekunów nowo powstałej inicjatywy. 14 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia, na której uroczyście została podana informacja, że Dziecięce i Młodzieżowe Centrum Pożarnicze zostało stowarzyszeniem. W skład zarządu centrum weszli: prezes dh Justyna Adamczyk, wiceprezes dh Paweł Gregorczyk, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Chełmsku Śląskim, sekretarz dh Dagmara Kuprjaniuk, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Janowicach Wielkich, skarbnik dh Alicja Pluta, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej im. Stanisława Taczaka W Suchej Górnej, członkowie zarządu: dh Anna Adamczyk z OSP Sucha Górna i dh Patrycja Salamon z OSP Janowice Duże. W skład komisji rewizyjnej weszli: przewodniczący dh Arkadiusz Tkacz, opiekun z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Mozowie, członkowie komisji: dh Martin Halasz, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej im. Druha Alojzego Kozy w Kwilczu i dh Krzysztof Lach, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Warmątowicach Sienkiewiczowskich.

Chcesz zapisać swoją drużynę do centrum? Kliknij TUTAJ, by skontaktować się przez FB lub napisz: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska