MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zostań potencjalnym dawcą szpiku na meczu Panthers Wrocław

BO
W sobotę drużyna futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław może nie tylko zatrzymać dwie drużyny z Czech, ale również przyłożyć białaczce. W godzinach 12-18 na esplanadzie Stadionu Olimpijskiego przy al. Paderewskiego 35 przeszkoleni wolontariusze będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku.

Kto może zostać dawcą szpiku?
Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI.

Ile czasu zajmie rejestracja?
10 minut. W tym czasie zostanie pobrany wymaz z jamy ustnej za pomocą patyczka oraz będzie przeprowadzony krótki wywiad medyczny.

Czy warto się zarejestrować?
Oczywiście! Jako dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar - szansę by żyć. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę. Zaledwie 25 proc. pacjentów znajduje dawcę wśród członków swojej rodziny – tak wynika ze statystyk Światowej Organizacji Dawców Szpiku.

Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS działająca w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję ministra zdrowia. W ciągu 8 lat fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 300 000 potencjalnych dawców.

12 maja odbędą się dwa mecze futbolu amerykańskiego. O godzinie 13. Panthers B zagrają z Trinec Sharks, a o godz. 19. pierwszy zespół Panthers zagra z mistrzem Czech - Prague Black Panthers - w ramach europejskiego pucharu CEFL.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska