Zostałeś poszkodowany w wypadku? Sprawdź, jak uzyskać wysokie odszkodowanie!

materiał partnera
Udostępnij:
Wypadki komunikacyjne wpisały się na dobre w drogową rzeczywistość. Każdego dnia na polskich trasach dochodzi do licznych zdarzeń, w których poszkodowani doznają dotkliwego uszczerbku na zdrowiu. Systematycznie rośnie świadomość odszkodowawcza wśród Polaków, jednak nadal wielu poszkodowanych ma problem z uzyskaniem godnej rekompensaty po wypadku. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak postępować, by uzyskać godne odszkodowanie.

Pierwsze chwile po wypadku mają wpływ na Twoje odszkodowanie!

Niewielu poszkodowanych zdaje sobie sprawę, jak ważne są pierwsze chwile po wypadku. Bardzo istotne jest właściwe zabezpieczenie prawa do roszczeń odszkodowawczych. Poszkodowany musi zadbać, by mieć dowód, w którym sprawca przyznaje się do winy. Należy po wypadku wezwać na miejsce zdarzenia policję, które sporządzi stosowną notatkę z ustaleniem winnego. Uczestnicy wypadku mogą też zdecydować się na sporządzenie oświadczenia sprawy wypadku. W dokument ten należy wpisać dane kierowców obu pojazdów, opisać rzetelnie przebieg zdarzenia, a na końcu umieścić jednoznaczne oświadczenie, w którym sprawca przyznaje się do spowodowania wypadku. Bez oświadczenia lub notatki policyjnej dochodzenie roszczeń staje się praktycznie niemożliwe w realizacji.

Nie bagatelizuj żadnych obrażeń!

Każdy poszkodowany w wypadku powinien bezwzględnie zostać przebadany przez lekarza. Bagatelizowanie obrażeń ma kolosalny wpływ na późniejsze możliwości odszkodowawcze. Należy podkreślić, że bardzo często obrażenia na początku nie dają o sobie znać, a dopiero po czasie poszkodowany zmaga się z dolegliwościami bólowymi. Dlatego, jeśli obrażenia są widoczne zaraz po zdarzeniu należy wezwać na miejsce wypadku karetkę pogotowia. W innym przypadku należy samodzielnie udać się na najbliższy oddział ratunkowy w celu przeprowadzenia badania. Poszkodowani muszą wiedzieć, że należy stosować się do wszelkich zaleceń lekarza. Nie wypełnienie ich może grozić zaniżeniem odszkodowania.

Gromadź skrupulatnie dokumentację

Istotne znaczenie przy dochodzeniu odszkodowania ma gromadzona dokumentacja w sprawie. Jest to podstawa do dochodzenia wszelkich roszczeń. Należy bardzo skrupulatnie gromadzić wszelkie diagnozy, zalecenia, rachunki _uzyskiwane w trakcie leczenia. W celu uzyskania odszkodowania poszkodowany musi wystąpić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego u którego sprawca nabył polisę OC z wnioskiem odszkodowawczym. W dokumencie tym należy rzetelnie opisać swoje roszczenia z nakreśleniem dochodzonych stawek. W miarę możliwości każde roszczenie należy popierać dokumentacją zgromadzoną w sprawie. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wydanie decyzji o przyznaniu lub odmowie wypłaty świadczeń. Zdarza się, że poszkodowany otrzymuje odszkodowanie i zadośćuczynienie ale w innej kwocie, niż wnioskował. Niestety praktyka zaniżania odszkodowań jest nagminna. Poszkodowani mają prawo złożyć _w ciągu 14 dni od daty otrzymania pisma odwołanie od decyzji. _Samodzielnie dochodzenie odszkodowania nie jest jednak konieczne. Pokrzywdzeni w wypadkach mogą skorzystać z pomocy _doświadczonych kancelarii odszkodowawczych. Specjaliści posiadający wiedzę prawną i umiejętności negocjacyjne uzyskują nawet o 70% wyższe odszkodowania. Nie warto skazywać się na rażąco niską rekompensatę, fachowa pomoc pozwoli uzyskać godne odszkodowanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska