Zoria Ługańsk - Śląsk Wrocław 2:2 [BRAMKI, FILMY], Bielawianka - Śląsk II 2:6

Jakub Guder; Twitter @JakubGuder
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Paweł Relikowski
Zoria Ługańsk - Śląsk Wrocław 2:2. Pierwszy sparing wrocławian w Turcji na remis. Gole dla WKS-u strzelali Peter Grajciar oraz Milos Lacny.

Zoria Ługańsk - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)
Bramki:
Totowyćkyj 15, Ljubenović 75 (k) - Grajciar 38, Lacny 50
Zoria: Szewczenko (46 Santini) - Kameniuka (46 Lipartia), Wernydub (46 Pysko), Pylawśkyj, Jarmasz (62 Borodaj), Biłyj (46 Czajkowśkyj), Hrycaj (46 Ljubenović), Karawajew (46 Hordijenko), Totowyćkyj (46 Petriak), Chomczenowśkyj (62 Banasewycz), Budkiwśkyj.
Śląsk - I połowa: Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hołota, Hateley - M. Machaj, Grajciar, Dankowski - M. Paixao.
II połowa: Wrąbel - Kaczmarek, Celeban, Przystalski, Dankowski - Droppa, Danielewicz - Angielski, Ciolacu, Ostrowski - Lacny.

Do Lechii odszedł Sebastian Mila, a w pierwszym sparingu bez niego gola dla Śląska Wrocław strzelił Peter Grajciar. - Zobaczycie, jak Peter będzie grał za miesiąc - mówił Tadeusz Pawłowski pytany o poszukiwanie następcy Mili. Żartując - umarł król, niech żyje król!

Można z uśmiechem powiedzieć, że oto (prawie) na naszych oczach rodzi się nowy WKS, już bez Mili. W niedzielę w pierwszym sparingu w Turcji Śląsk zremisował z ukraińską Zorią Ługańsk 2:2, a drugie trafienie - cudnej urody - dołożył Milos Lacny. Jakby tego było mało, to jeszcze Jakub Wrąbel obronił jeden (z dwóch) rzutów karnych. A przecież we Wrocławiu widzą w nim w niedalekiej przyszłości pierwszego bramkarza i wskazują na największy talent przy Oporowskiej. Tak zatem buduje się nowy Śląsk?

W Side - gdzie trenują wrocławianie - nie zagrali w niedzielę tylko Robert Pich i Flavio Paixao, którzy złapali lekkie przeziębienie i nie było sensu ich forsować. Poza tym trener Pawłowski dał zagrać po 45 min właściwie wszystkim piłkarzom nie licząc młodych Macieja Pałaszewskiego oraz Mariusza Idzika.

WKS od pierwszego gwizdka dłużej utrzymywał się przy piłce, ale gola stracił jako pierwszy. Po rzucie rożnym jeden z rywali sprytnie skierował piłkę piętą do siatki. Wyrównał Peter Grajciar, po akcji zapoczątkowanej rzutem wolnym. Mateusz Machaj trafił w plecy Piotra Celebana, po zamieszaniu piłka trafiła do Słowaka, a ten pewnym strzałem skierował ją do siatki.
Ładne było drugie trafienie dla wrocławian. Milos Lacny naciskał z boku boiska obrońcę, a gdy ten stracił futbolówkę, napastnik WKS-u pięknie przelobował bramkarza. - Podszedłem wyżej do obrońcy i odebrałem mu piłkę. Kątem oka zobaczyłem, że bramkarz jest wysunięty i pokonałem go lobem - mówił po spotkaniu nowy snajper w ekipie wicelidera ekstraklasy.

Zoria wyrównała z karnego, ale... za drugim razem. Pierwszą jedenastkę (odgwizdaną za zagranie ręką w szesnastce) obronił Wrąbel. Przy drugiej (faul Szymona Przystalskiego) nie miał już szans. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w obu przypadkach decyzja tureckiego arbitra o ukaraniu Śląska była dość dyskusyjna.

- Zoria była na pewno wymagającym rywalem, który grał bardzo dobrze w piłkę. Mecz mógł się podobać, bo akcji z obydwu stron nie brakowało. W drugiej połowie powinniśmy wygrać. Sędzia jednak dzisiaj nie był w dobrej formie i te dwa karne, które podyktował, były trochę na wyrost, ale przyzwyczailiśmy się, że w Turcji tak to może wyglądać - skomentował mecz Piotr Celeban.

Swój pierwszy sparing w tym roku rozegrały wczoraj rezerwy Śląska. Drużyna prowadzona przez Piotra Jawnego rozbiła na wyjeździe ligowego rywala Bielawiankę Bielawa 6:2. Wszystkie gole padały po przerwie. Hat-tricka zanotował Sebino Plaku, któremu wystarczyło do tego zaledwie 45 minut.

Bielawianka Bielawa - Śląsk II Wrocław 2:6 (0:0)