Oto pełna, alfabetyczna lista miejsc, w których pojawią się nowe drzewa i krzewy
św. Antoniego
20 tawuł japońskich 'Dart's Red'
20 laurowiśni wschodnich 'Otto Luyken'
Arachidowa
3 glediczje trójcierniowe 'Sunburst'
Asfaltowa
10 olsz czarnych
Bajana - park osiedlowy
15 sosen górskich 'mugo'
Balonowa
20 klonów jaworów
Błogosławionego Czesława (Przejście Winogronowe)
2 glediczje trójcierniowe
Broniewskiego
14 lip drobnolistna
Buczacka, Stanisławowska
50 śnieguliczek koralowych
Chorwacka
200 pigwowców pośrednich 'Jet Trail'
165 miłek okazałych
92 trzmieliny Fortune'a 'Emerald Gaiety'
2 klony Freemana CELEBRATION 'Celzam'
Dębicka
12 dębów szkarłatnych
Dicksteina
680 śnieguliczek koralowych
ul. Drobnera
50 mahoni pospolitych
Drzewieckiego - polana integracyjna (zieleniec)
15 wierzb purpurowych
50 mozg trzcinowych
70 turzyc pospolitych
50 wydmuchrzyc piaskowych
Estońska
10 klonów pospolitych 'Globosum'
Zieleniec przy ul. Gołębiej
40 śnieguliczek Doorenbosa
40 ligustrów pospolitych
80 tawuł szarych 'Grefsheim'
60 pęcherznic kalinolistnych 'Diabolo'
5 winobluszczów pięciolistkowych
20 dereniów białych 'Sibirica'
2 lipy drobnolistne
Górnicza
19 robini akacjowych
ul. Grabiszyńska
600 ligustrów pospolitych
Gubińska
8 jesionów wyniosłych 'Altena'
Hallera/Beyzyma
2 lipy drobnolistne 'Greenspire'
Hermanowska (zieleniec)
30 wydmuchrzyc piaskowych
Hutnicza
12 dębów szypułkowych
Jedności Narodowej 105 - 107
110 berberysów Julianny
Jemiołowa
8 lip drobnolistnych
ul. Jerzmanowska (przy Rdestowej)
800 hortensji bukietowych
600 hortensji bukietowych 'Melange'
ul. Jesionowa
1 klon zwyczajny
Ciąg dalszy listy na kolejnej stronie (kliknij)
Zobacz też:
Karolina Sokołowska z Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu opowiada jak rośliny pomagają nam walczyć ze smogiem
Ciąg dalszy listy na kolejnej stronie (kliknij)
Kamiennogórska (zieleniec)
195 pęcherznic kalinolistnych
210 hortensji bukietowych
251 sosen górskich 'Mops'
112 pęcherznic kalinolistnych 'Lady in Red Tuilard'
50 tawuł szara 'Grefsheim'
100 irg 'Coral Beauty'
94 pęcherznic kalinolistna 'Little angel Hoodie'
Kamieńskiego
60 róż 'The Fairy'
306 seslerii jesienna
8 głogów pośrednich 'Paul's Scralet'
Katedralna 13 (ogród)
15 porzeczek (czarnych)
90 porzeczek krwistych
ul. Klasztorna
3 olsze czarne
2 dęby bezszypułkowe
Klecińska
5 klonów pospolitych 'Faassen's Black'
ul. Kminkowa
6 lip drobnolistnych
Kołobrzeska
10 klonów polnych 'Elsrijk'
Komandorska 53
5 kasztanowców białych
Komuny Paryskiej
2 lipy srebrzyste 'Varsaviensis'
Królewiecka
5 platanów klonolistnych
Krzycka
4 lipy drobnolistne
Kuźnicza
50 róż 'Gloed'
Kwiska
12 lip drobnolistnych 'Greenspire'
Letnia 1a
1 lipa drobnolistna
Lipowa
2 lipy drobnolistne
Lipska
388 grabów pospolitych
ul. Liskego
1 lipa drobnolistna
Litewska
60 berberysów Thunberga 'Atropurpurea'
10 grabów pospolitych 'Fastigiata'
Łączności/Jantarowa
2 lipy drobnolistne
ul. Łódzka
2 lipy drobnolistne "Greenspire"
Małopanewska
6 lip srebrzystych 'Brabant'
Mianowskiego
800 ligustrów pospolitych
10 lip drobnolistnych
Mieszka I
50 cisów pośrednich 'Hicksi'
100 róż 'The Fairy'
ul. Mikrony
2 dęby bezszypułkowe
Milenijna
6 lip drobnolistnych
Norweska
1 platan klonolistny
ul. Nowy Świat
30 suchodrzewow mirtolistnych 'Elegant'
ul. Nyska
4 klony zwyczajne
Oaza Buczacka (zieleniec)
10 budlei Davida 'Nanho White'
20 dereni świdw 'Winter Beauty'20
45 dereni rozłogowych 'Kelseyi'
70 roż okrywowych 'Innocencia'
20 tawuł wierzbolistnych 'Alba'
Oławska
3 świdośliw
Ołbińska
900 berberysów gruczolkowatych
500 róż 'The Fairy'
160 hortensji bukietowych 'Melange'
120 miskantów chińskich
Ostrowskiego
3 lipy szerokolistne
oś Grunwaldzka
50 cisów pospolitych
Papiernicza
2 robini akacjowych 'Nyirsegi'
Paprotna
5 dębów Turnera 'Pseudoturneri'
Park Jedności
275 hortensji bukietowych
130 sosen górskich
94 miskanty cukrowe
220 dereniów białych 'Sibirica'
45 dereniów białych 'Sibirica Variegata'
50 tawuł szarych 'Grefsheim'
125 tawuł japońskich 'Goldflame'
Park Skowroni
6 klonów polnych
23 brzóz brodawkowatych
1 buk pospolity
45 daglezji zielonych
3 dęby szypułkowe
5 dęby szypułkowe 'Fastigiata'
4 graby pospolite
4 kasztanowce czerwone
2 klony jawory
2 klony pospolite
10 lip drobnolistnych
1 lipa szerokolistna
4 modrzewie europejskie
2 orzechy czarne
15 platanów klonolistnych
3 metasekwoje chińskie
7 sosn wejmutek
Park Słowackiego
100 hortensji bukietowych 'Vanille Fraise'
200 liliowców 'Stella de Oro'
3 trzmieliny oskrzydlone
140 lilaki Meyera 'Palibin'
140 rododendrony 'Maruschka'
2 lilaki 'Katherine Havemeyer'
50 hortensji bukietowych 'Limelight'
184 sosen górskich 'Pumilio'P
30 rododendronów 'Catawbiense Grandiflorum'
30 trzmielin Fortunea 'Emerald Gaiety'
100 śnieguliczek koralowych
5 rododendronów 'Nicoletta'
5 rododendronów 'Catawbiense Grandiflorum'
5 hortensji bukietowych 'Vanille Fraise'
2 bukszpany wieczniezione 'Suffruticosa'
Park St. Staszica
50 tawuł japońska Schirobana
Park St. Tołpy i św. Wincentego
100 berberysów Thunberga
Park Szczytnicki
15 dafnifylumy
5 kwaśnodrzewów amerykańskich
250 porzeczek alpejskich
50 laurowiśnii wschodnia 'Mount Vernon'
50 żylistków szorstkich
20 winobluszczow trójklapowych Veitchii
20 forsycji
400 bluszczów pospolitych
100 tawuł wierzbolistnych
30 hortensji ogrodowych Endless Summer 'Bloom Star'
30 hortensji ogrodowych 'Bodensee'
50 cisów pospolitych
Partyzantów
7 klonów pospolitych 'Schwedleri'
Pawia
3 graby pospolite 'Fastigiata'
Ciąg dalszy listy na kolejnej stronie (kliknij)
Pętla Krzyki
5 kasztanowców czerwonych
Piaskowa
50 tawuł japońskich 'Albiflora'
Pilczycka
4 klony polne 'Elsrijk'
Piłsudskiego
1 perełkowiec japoński
plac. Katedralny (ogród)
50 róż 'Alba Meidiland'
30 trzmielin Fortunea 'Emerald Gold'pl
240 trzmielin Fortunea 'Emerald Gaiety'
Plac Powstańców Warszawy
200 buków pospolitych
Plac Solny
4 lipy drobnolistne
Powstańców Śląskich
7 lip drobnolistnych
Poznańska
1 robiania akacjowa 'Nyirsegi'
Promenada Staromiejska od Krupniczej do pl. Jana Pawła II
4 cisy pospolity
Promenada Staromiejska przy NFM
1 cis pospolity
Przyjaźni/Karkonoska
6 klonów polnych 'Elsrijk'
Rakietowa
5 jesionów wyniosłych 'Altena'
1100 sosen kosodrzewina 'Mops'
800 trzcinników ostrokwiatowych 'Karl Foerster'
320 róż okrywowych Short Track’
Reymonta
5 dębów burgundzkich
Rumiankowa
5 robinii akacjowych 'Frisia
Ruska
20 ognikow szkarłatnych 'Kuntayi'
Rynek
600 laurowiśnii wschodnich 'Otto Luyken'
Sępa-Szarzyńskiego
10 forsycji
50 laurowiśni wschodnich 'Mount Vernon'
110 tawuł szarych
150 róż okrywowych
Sienkiewicza
10 lilaków Meyera 'Palibin'
10 kosodrzewin 'Pumilio'
20 tawuł gęstokwiatowych
Skwer Krasińskiego
3 perukowce podolskie 'Royal Purple'
Sybiraków
50 berberysów Thunberga
Stabłowicka
5 lip drobnolistnych 'Greenspire'
Stanisławowska
6 perełkowców japońskich
7 jesionów wyniosłych 'Altena'
Starogajowa
14 jesionów wyniosły 'Altena'
Suwalska
3 klonów polnych 'Elsrijk'
Ciąg dalszy listy na kolejnej stronie (kliknij)
Ślężna
1981 kasztanowców białych
Ślężna / Weigla
1 kasztanowiec biały 'Baumannii'
Średzka - pętla
1 lipa drobnolistna ' Greenspire'
Szewska / Wita Stwosza
2 miłorzęby dwuklapowe
ul. Terenowa
4 głogi dwuszyjkowe
Traugutta
1 glediczja trójcierniowa 'Inermis'
Trawowa
550 tawuł japońskich 'Crispa'
Trentowskiego
4 klony polne 'Elsrijk'
Skwer przy ul. Tymiankowej
30 jałowców pospolitych 'Repanda'
30 laurowiśnii wschodnich 'Otto Luyken'
40 tawuł brzozolistnych 'Tor'
15 hortensji ogrodowych 'Lanarth White'
20 miskantów chińskich 'Morning Light'
1 kasztanowiec biały
1 kasztanowiec czerwony
5 dębów czerwonych
1 sosna wejmutka
ul. Weigla
10 klonów srebrzystych
Wejherowska
2 klony pospolite 'Schwedleri'
Wieczysta
4 klony zwyczajne
Wietrzna
5 lip drobnolistnych
Wojska Polskiego
10 dębów szypułkowych
ul. Wojszycka
7 miłorzębów dwuklapowych
Wzgórze Słowiańskie
40 sosen górskich Pumilo
300 winobluszczy pięciolistkowych
Zagony
750 tawuł japońskich 'Anthony Waterer'
Zalesie
1 klon Ginnala
4 kasztanowce czerwone
12 grabów pospolitych
14 lip drobnolistnych
9 kielichowców wonnych
9 kasztanowców drobnokwiatowych
2 judaszowce wschodnie
3 klerodendrony
6 dereniów jadalnych
20 rokitników zwyczajnych
291 hortens bukietowych "Grandiflora"
5 fortegilli większych
56 kalin praskich
3 parocje perskie
6 trzmielin europejskich "Red Cascade"
10 złotokapów pospolitych
212 tawuł szarych
25 kalin burkwooda
Zwycięska
10 dębów szypułkowych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?