Zniknie dziki parking na klepisku. Sutryk: Zazieleniam!

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Zaktualizowano 
Prezydent Jacek Sutryk poinformował, że magistrat szykuje zieloną inwestycję u zbiegu ulicy Ślężnej i Sanockiej. Dziś to miejsce wygląda okropnie, jedno wielkie klepisko, zastawione bezładnie samochodami.

- Teren obok centrum handlowego Arena będzie zielony - informuje Jacek Sutryk. - Już wkrótce wzdłuż ulic: Studzienna, Ślężna, Sanocka poprowadzone zostaną ścieżki dla pieszych i zrekultywowane trawniki - dodaje i precyzuje, że to nie koniec działań. - Posadzimy także krzewy i trawy ozdobne, a wzdłuż parkingu Areny wyrosną drzewa. By nowe rośliny nie zostały narażone na efekty dzikiego parkowania, wokół zamontujemy drewniane słupki .

Prace mają się zakończyć jesienią tego roku. Kierowcy, którzy dziś zostawiają swoje samochody na dzikim, darmowym parkingu, będą musieli poszukać innych miejsc postojowych. Co prawda obok jest parking Areny, ale tutaj parkowanie jest darmowe tylko przez pierwszą godzinę.

Miejsce, które zazieleni wrocławski urząd było dotychczas jedną z popularniejszych lokalizacji wykorzystywanych przez objazdowe cyrki. Jeszcze za kadencji prezydenta Rafała Dutkiewicza pojawiały się "cyrki" z pozwoleniem na korzystanie z tego terenu. - Miejskie grunty nie będą już udostępniane cyrkom, w których prowadzona jest tresura zwierząt - mówił wówczas prezydent, a chwilę później cyrk bez problemu rozbijał namiot w tym miejscu.

Przypomnijmy też, że według koncepcji sprzed kilkunastu już lat, w tym miejscu miała przebiegać Śródmiejska Trasa Południowa. Na razie nic nie wskazuje na to, by do tych planów powrócono, a zagospodarowanie tego miejsca wskazuje na to, że temat nowej drogi nie powróci w najbliższym czasie.
ZOBACZ TAKŻE:

Wyburzą estakadę na pl. Społecznym. Co ze Śródmiejską Trasą ...

Jak oceniacie tę decyzję prezydenta Sutryka? Zachęcamy do komentowania

Zobacz też

Nowy pomysł Jacka Sutryka: Tramwaj wodny we Wrocławiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 112

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość jest fest

Dobrze, że nie zarybia:) jak niegdyś mógł Solorz przy stadionie:)

G
Gość
2019-07-10T02:55:47 02:00, Wrocławianin.:

Zastanawiam się, czy nie można byłoby tam zrobić parkingu z zielenią, drzewkami itp. To się da połączyć, teren jest spory, mieszkańcy też mają tam problem z parkowaniem, zrobić płatny parking, mieszkańcom sprzedać abonament i wszyscy byliby zadowoleni.

2019-07-10T08:08:08 02:00, treser miejski:

Wykluczone. Taki parking stałby sie źródłem zadowolenia mieszkańców i przyjezdnych. Byłoby zdecydowanie zbyt wielu zadowolonych. A, to jest sprzeczne z poglądami i polityką pana prezydenta i jego wspólników.

Mieszkańcy naszego miasteczka mają pedałować i być karni oraz posłuszni.

Dokladnie! I pedalowac po Grabiszynskiej, bo nowe bus pasy sie robi

M
Meryl

A co jeśli kolejny Prezydent będzie chciał wybudować w końcu Śródmiejską Trasę Południową? Sadzenie tam drzew to sabotowanie tej inwestycji. Nie lepiej posadzić krzewy?

K
Kuba

Na ulicy Wyszyńskiego od Daszyńskiego do Damrota Prezydent właśnie wycina wieloletnie krzewy, a można było przesadzić. Na tym odcinku, po przeciwnej stronie ulicy też wycięto tuje i drzewa.

G
Gość
2019-07-09T14:51:33 02:00, Gość:

Z jednej strony (dzięki Rafałowi " mr. Beton" Dutkiewiczowi) każdy skrawek zieleni w mieście jest na wagę złota, a nowe tereny zielone w centrum miasta to już niemalże cud. Z drugiej jednak, jeśli w dalszym ciągu będzie prowadzona polityka ograniczania przepustowości ulic w ścisłym centrum, przy braku jakichkolwiek tras alternatywnych (okrężnych) już w najbliższej przyszłości miasto zostanie kompletnie sparaliżowane!!!

2019-07-09T15:58:52 02:00, Gość:

I w efekcie upadnie. Rynek za czasów Zdrojewskiego to było centrum kulturalne (księgarnie, Ossolineum, galerie sztuki) - dziś: kluby GOGo, Żabki, lodziarnie, paczkarnie ...

Kiedyś na ulicy Piłsudskiego mogłeś zrobić zakupy od spożywki po suknie ślubne. Dziś.. "wynajmę lokal"

Betonowy idiota nie widzi że transport samochodowy to podstawa funkcjonowania: dostaw, wymiany ludzi i artykułów. Niestety, pławi się w środowisku roweranckiego lobby które najchętniej szło by z rowerkem do óżka. No ale cóż sie dziwić- jeśli życie sprowadza się do ramy i dwóch pedałów traktowanych jak religia.

2019-07-09T17:21:55 02:00, Gość:

Bzdura.Handel na Piłsudskiego zaczął upadać jak ludzie przestali chodzić a zaczęli jeździć autami. Jedyna nadzieja że zaczną jeździć rowerami to się będą zatrzymywać przy sklepach.Auta służą ludziom do zakupów w hipermarketach na obrzeżach miasta i dojazdu do galerii.Ludzie niecha chodzić piechotą bo auta smrodzą i wzbijają kurz uliczny. Tylko piecze od tego w gardle a roślinność usycha. Sam beton i auta oraz smród spalin z rur wydechowych.

A to kiedyś była ulica spacerowa i nazywała się Ogrodowa.

Lubiłem oglądać tę ulice z wózka jak maiłem 3 latka.

Wszędzie były neony. To było bogate miasto.

Auto zniszczą to miasto.

Syf, smród, hałas już jest niemożebny.

Auta zniszczą to miasto.

Najwyższa pora ratować.

Zapominasz o jednym drobnym szczególe. Żaden sklep nie może funkcjonować bez towaru, a dzięki polityce Dutkiewicza dostarczenie tegoż do sklepów przy Piłsudskiego, Wita Stwosza czy Świdnickiej już dziś wiąże się z ogromnymi kłopotami (korki, brak miejsc parkingowych, brak możliwości wjazdu ect.)

Kolejnym gwoździem do trumny historycznie handlowych ulic w mieście była decyzja o utworzeniu parku kulturalnego. Z jednej strony bowiem drastycznie podniesiono czynsze, z drugiej narzucono handlowcom całą masę ograniczeń, nakazów i zakazów, a dodatkowo jeszcze, niemalże w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku wybudowano CZTERY!!! gigantyczne galerie handlowe.

G
Gość

Powtarzam: ZRÓBCIE TAM LAS, mnóstwo drzew! A nie betonoza paskudna, tfuj. Nie ma czym oddychać w mieście. Im więcej drzew, tym lepiej.

t
treser miejski
2019-07-10T02:55:47 02:00, Wrocławianin.:

Zastanawiam się, czy nie można byłoby tam zrobić parkingu z zielenią, drzewkami itp. To się da połączyć, teren jest spory, mieszkańcy też mają tam problem z parkowaniem, zrobić płatny parking, mieszkańcom sprzedać abonament i wszyscy byliby zadowoleni.

Wykluczone. Taki parking stałby sie źródłem zadowolenia mieszkańców i przyjezdnych. Byłoby zdecydowanie zbyt wielu zadowolonych. A, to jest sprzeczne z poglądami i polityką pana prezydenta i jego wspólników.

Mieszkańcy naszego miasteczka mają pedałować i być karni oraz posłuszni.

d
doradca złych mocy

Po co zaraz wydawać kasę na drzewa i inną zieleń. Dokuczyć posiadaczom samochodów można o wiele taniej i skuteczniej. Zasieki z AMW są tanie, ewentualnie można zrobić wykopy.

P
Powinni się dołozyć

Dobra decyzja, ale warto przypomnieć, że za zniszczenie tego terenu odpowiada Wroclawia, bo to busy dowożące jej "budowniczych" rozjeździły ten teren...

B
Bartek
2019-07-09T16:25:19 02:00, Gość:

I bardzo dobrze. Mimo, że nie jestem fanem Sutryka, wierzę że w końcu beton przestanie lać się strumieniami.

Beton bedzie sie lac caly czas. Bo deweloperka to jedyny sensowny przychód dla miasta. Cała reszta poza kilkoma spółkami generuje tylko długi. Teraz tylko beda lac beton pod osłoną zazieleniania i ekologi. Na krzykach przy racławickiej powstaje 1000 mieszkań. Niszczą kameralnosc osiedla na którym się wychowałem.

M
Meryl

Rezygnacja ze Śródmiejskiej Trasy Południowej jest największym błędem od 89 roku w zakresie komunikacji we Wrocławiu.

W
Wrocławianin.

Zastanawiam się, czy nie można byłoby tam zrobić parkingu z zielenią, drzewkami itp. To się da połączyć, teren jest spory, mieszkańcy też mają tam problem z parkowaniem, zrobić płatny parking, mieszkańcom sprzedać abonament i wszyscy byliby zadowoleni.

G
Gość
2019-07-09T18:00:10 02:00, Ukr:

Czy Sutryk został już synonimem idioty w słowniku Polskim?

2019-07-09T20:16:51 02:00, Lizus z UM:

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent Sutryk Jacek, naszego miasta tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!

Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezydent naszego miasta. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Lizus.

2019-07-09T22:26:18 02:00, Gość:

Nie przeszkadzać, Pan Prezydent się bawi.

Z kim z kolegami czyli tęcza

G
Gość
2019-07-10T00:54:25 02:00, Gość:

Ciekawe ile terenów zielonych poszło pod deweloperkę?

Ten tęczowy to ma wizjie

G
Gość

Ciekawe ile terenów zielonych poszło pod deweloperkę?

Dodaj ogłoszenie