Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni?...

  Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Czy to ostatnia zmiana czasu w Polsce? KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI? [17.03.2019]

  sz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu na letni? Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy będzie zmiana czasu z zimowego na letni 2019? nastąpi? Czy to będzie
  1/4
  przejdź do galerii

  Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu na letni? Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy będzie zmiana czasu z zimowego na letni 2019? nastąpi? Czy to będzie ostatnia zmiana czasu w Polsce? O której godzinie przestawiamy czas? Śpimy dłużej czy krócej? Sprawdźcie wszystko na tema zmiany czasu. ©brak

  Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu na letni? Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy będzie zmiana czasu z zimowego na letni 2019? nastąpi? Czy to będzie ostatnia zmiana czasu w Polsce? O której godzinie przestawiamy czas? Śpimy dłużej czy krócej? Sprawdźcie wszystko na tema zmiany czasu [17.03.2019]

  ZMIANA CZASU 2019. KIEDY ZMIANA CZASU Z ZIMOWEGO NA LETNI 2019?  Od dłuższego czasu trwa w Polsce i nie tylko - dyskusja na temat zasadności zmiany czasu. Coraz więcej mówi się o tym, żeby zmianę czasu zlikwidować. Wiążących decyzji jednak nie ma. A to oznacza tylko jedno – wkrótce czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.

  Czas przestawiamy dwa razy w roku. Przez pół roku obowiązuje czas zimowy, przez pół roku czas letni. Fachowo powinniśmy powiedzieć, że:
  • Czas zimowy to czas środkowoeuropejski;
  • Czas letni to czas środkowoeuropejski letni.  Zmiana czasu z zimowego na letni w 2019 r. przypada na noc z 30 na 31 marca.


  KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI 2019?  Zmiana czasu z zimowego na letni 201i nastąpi w nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 marca). Wtedy przestawiamy wskazówki zegarków do przodu o godzinę (z 2.00 na 3.00). Niestety, to oznacza, że śpimy wówczas o godzinę krócej.  Oczywiście wskazówki zegarków – i innego sprzętu - można przesunąć również o innej porze – tuż przed snem lub zaraz po obudzeniu się.


  CZY TO OSTATNIA ZMIANA CZASU?  Komisja Europejska przedstawiała już projekt dotyczący zniesienia zmiany czasu. Większość Europejczyków jest za zniesieniem zmiany czasu.

  W Polsce za sprawę odpowiada Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Pod koniec miesiąca ma odbyć się konferencja podsumowująca konsultacje w naszym kraju.

  Argumenty za zlikwidowaniem zmiany czasu to m.in.:
  • Pociągi jesienią muszą na godzinę stawać na najbliższej stacji i czekać. Wiosną z kolei są planowo spóźnione.
  • Transport lotniczy zmuszony jest przez zmianę czasu do zmiany planu lotów.
  • Sektor bankowości musi radzić sobie z zaburzonym przeliczaniem walut, kursów i księgowaniem przelewów.
  • Systemy informatyczne muszą się dostosować do nowej godziny, co generuje dodatkowe koszty.
  • Organizm ludzki musi dostosować się do innego trybu działania.
  Jak działa na nas zmiana czasu? Zobacz WIDEO

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aby wyszukiwarka wysoką pozycje dała...

  Powtarzajmy słowa kluczowe... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Czy to jest komentarz?
  Czy właśnie napisałem komentarz?
  Czy czytasz teraz komentarz?
  Jak odróżnić komentarz?
  Komentarz komentarz?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo