MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zgłoś swoją pracę! Konkurs na plakat autorski (P)Arty Hard vol. 2.

nnb
Fundacja OPEN MIND ogłasza drugą edycję ogólnopolskiego konkursu sztuk pięknych (P)Arty Hard. Tematem tegorocznej edycji jest plakat artystyczny. Fundacja zaprasza grafików, artystów i początkujących twórców sztuki użytkowej do kreatywnego i refleksyjnego przedstawiania współczesnej rzeczywistości. Prace można przesyłać do końca sierpnia br. Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową oraz możliwość zaprezentowania swojej twórczości na wystawie indywidualnej.

(P)Arty Hard to konkurs promujący polskich twórców, zwłaszcza tych na początku swojej kariery artystycznej. Jest skierowany do profesjonalistów, studentów i pełnoletnich uczniów szkół artystycznych. W tegorocznej edycji zostaną wyłonieni utalentowani twórcy plakatu. Temat prac jest dowolny - (P)Arty Hard vol. 2 to artystyczna wolność, liczy się kreatywne podejście i indywidualny przekaz. Konkurs ma na celu popularyzację sztuki otwartej na człowieka i odważnie przedstawiającej współczesną rzeczywistość.

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie dwie prace. Najlepsze plakaty wyłonione przez Komisję Konkursową trafią na finałową wystawę, która odbędzie się w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu. Podczas uroczystego wernisażu zostanie ogłoszony zwycięzca Konkursu. Otrzyma on nagrodę rzeczową - tablet graficzny, a także możliwość promocji swojej twórczości - zorganizuje w CRZ Krzywy Komin wystawę indywidualną oraz udzieli wywiadu dla Magazynu Grafmag.

Prace będą oceniane przez ekspertów - w Jury zasiądą artyści, aktywni graficy i krytycy artystyczni. O nagrodzeniu prac zdecyduje również publiczność wystawy finałowej. Każdy odwiedzający wystawę (P)Arty Hard vol. 2 będzie mógł wziąć udział w głosowaniu na trzy najlepsze prace spośród zaprezentowanych.

(P)Arty Hard vol. 2 jest odpowiedzią na zainteresowanie poprzednią edycją konkursu, która wyłoniła utalentowanych artystów sztuk pięknych. Udział wzięło ponad 60 twórców malarstwa, rzeźby, rysunku, instalacji oraz grafiki. Tegoroczna edycja promuje polskich plakacistów, pozostawiając dowolność w wyborze tematu.

Misją Fundacji OPEN MIND jest promocja polskich twórców, artystów i projektantów. Wierzymy, że autorski plakat to forma dająca niezwykłe możliwości twórczej ekspresji. Łączy w sobie design i użytkowość z artyzmem, kulturową grą znaczeń. Oprócz umiejętności graficznych, artyści mają szansę zaprezentować swoje indywidualne, niezależne spojrzenie na to, co dla nich ważne - co ich porusza, zastanawia, budzi sprzeciw. Dlatego nie narzucamy twórcom tematu ani konwencji. Liczymy na odpowiedź w postaci odważnej, nieskrępowanej pomysłowości polskich grafików - przyznaje Weronika Jaśkiewicz z biura promocji Fundacji OPEN MIND.

Zgłoszenie odbywa się drogą elektroniczną od 1 maja do 31. sierpnia 2020 r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie: www.krzywykomin.pl/wydarzenia/konkurs-party-hard-vol2/

Organizator: Fundacja OPEN MIND
Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin & Grupa Kreatywni
Patroni medialni: Grafmag, Artist’s Life 24, Gazeta Wrocławska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska