Zdrojewski: Wrocław czeka na zgodę, nie bójki

Magdalena Kozioł
Bogdan Zdrojewski do Rafała Dutkiewicza: - Obywatele mają prawo do debaty i wyboru
Bogdan Zdrojewski do Rafała Dutkiewicza: - Obywatele mają prawo do debaty i wyboru Paweł Relikowski, Marcin Obara
Udostępnij:
Ponad 250 tysięcy listów, podpisanych przez Bogdana Zdrojewskiego, byłego prezydenta Wrocławia, obecnego ministra kultury, trafi jutro do skrzynek mieszkańców miasta. Zdrojewski i Platforma Obywatelska chcą przekonać w ten sposób wrocławian, by 21 listopada wybrali nie Rafała Dutkiewicza, lecz Sławomira Piechotę.

- Uczyniliśmy z Wrocławia metropolię nowoczesną, przodującą w efektywnej i racjonalnej gospodarce komunalnej. Przyciągającą inwestorów i pracowników, ale przede wszystkim przyjazną dla mieszkańców - pisze Zdrojewski. Podkreśla, że udało mu się ściągnąć do Wrocławia firmy: Volvo, Alfa Laval, Bosch i Danfoss, zlikwidował wysypiska śmieci na terenie miasta, budował oczyszczalnie ścieków i nowe nekropolie.

Były też programy zagospodarowania wnętrz międzyblokowych, wsparcia dla uczelni, porządkowania parków, budowania nowych. Zdaniem Zdrojewskiego, to wszystko się udało, bo Wrocław był najważniejszy. To miastu podporządkowane były wszelkie spory, różnice zdań, debaty, a także mała i wielka polityka. Kontakt z obywatelami należał do absolutnych priorytetów. Miasto żyło wieloma ideami i było otwarte na pomysły.

Teraz, pod rządami Rafała Dutkiewicza, zdaniem Zdrojewskiego, tych elementów nie ma. Minister pisze w liście, że ma zastrzeżenia do tego, co działo się w mieście w ostatnich latach, ale i szacunek dla poczynionego wysiłku. Jakiego i w jakiej dziedzinie? Tego mieszkańcy miasta już się z listu nie dowiedzą.

Za to Rafał Dutkiewicz dostaje od Bogdana Zdrojewskiego poradę: - Wrocław dziś raczej oczekuje zgody i mądrych rad niż zwykłej bójki. Mają też obywatele prawo do debaty i wyboru. Akcja rozsyłania listów to pierwsze masowe przedsięwzięcie w tej kampanii wyborczej. Na razie walka o władzę na ulicach miasta jest niezauważalna. Kandydaci na prezydenta i radnych będą nas atakować ze słupów, płotów, ogrodzeń, ścian, z ziemi i powietrza, kiedy komitety zarejestrują swoje listy. Stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Termin mija w piątek. Jaki kontratak przygotowuje sztab Dutkiewicza? Okazuje się, że bronią, która ma powalić wyborców, ma być program wyborczy prezydenta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gruby
Czy Zdrojewskiemu nie chodzi o poparcie polityczne jego żony(Radna PO).Panie Zdrojewski ; chciałbym
zapytać o te "efekty racjonalnej gospodarki - o których tak pięknie Pan pisze.Czy są to budynki komunalne
na Kozanowie wybudowane tuż po powodzi 1997r. na terenie zalewowym (najniżej położony punkt osiedla).
Jeśli z tego powodu jest Pan taki dumny to jest to hipokryzja połączona z obłudą.
Drugie pytanie dotyczy bójek i niezgody.Otóż na podstawie doniesień lokalnej prasy to Pani Zdrojewska
występowała w roli intrygantki i szantażystki w stosunku do obecnego prezydenta .Według mnie Pan
Dutkiewicz jest dobrym gospodarzem który dla tego miasta zrobił dużo więcej niż Pan ze swoją PO-wską
ekipą.Może przy okazji odpowie Pan dlaczego obwodnica ma być płatna? Co zrobiliście ze Schetyną
w tej sprawie.Dlatego zajmijcie się sprawami tego typu a nie na kogo mam głosować!.Przypomina mi to
czasy tuż po wojnie było tam 3 X TAK a teraz 3X na PO.
U
U-2
Zdrojewski trafił idealnie. Wołanie o zgodę dziś ?! Zamiast tego co słyszymy? Wołanie o dyskusję o mieście ? Super. A, że Zdrojewski jest teraz w rządzie to oznacza że stracił prawa obywatelskie ? Samorząd to mieszkańcy Wrocławia, a Zdrojewski jest nim na pewno i wie o nim więcej niż zdecydowana większość.
S
Stefan
Ja tam jak Pawlak - po co mam szukać nowego jak starego znam. Co umie i co zrobił dla Wroclawia ten nowy?
u
urzędnik
To dobry, krótki list.Dla mnie oczywiste jest, iż długoletni prezydent miasta jest zainteresowany losem Wrocławia. Dziwne byłoby gdyby siedział cicho, albo gdzieś uciekł. A co do treści: wołanie o debatę, zgodę i kontakt z obywatelami to najistotniejsze elementy na tą kampanię i przyszłą prezydenturę zarówno Dutkiewicza, jak i Piechoty.
G
Gość
Żądam od pana, panie Zdrojewski pisemnego wyjaśnienia na łamach wrocławskich gazet, za czyje pieniądze zostanie rozesłany ten pana list do mieszkanców Wrocławia i ile zostało ściętych drzew, zeby mógł pan na papierze z nich wytworzonych, wysłać swj tekst? Jaki jest koszt druku? Pytam też, dlaczego chce pan zaśmiecić skrzynki pocztowe? JA SOBIE NA PRZYKŁAD TEGO NIE ŻYCZĘ! Czy chce pan, by do pana skrzynki pocztowej, przed pana willą na Kużnikach ktoś wrzucał podobne ulotki polityczne? Co pan zrobi, jak do tej skrzynki Wrocławianie zaczną panu znosić pana ulotkę wyborczą?
K
Kosmo
Szacunek za list ! Żal był słuchać jak Dutkiewicz atakował Zdroja który naprawdę dużo zrobił dla Wrocławia i dalej robi jako minister.
l
linus
Proponuję list zwrotny z adnotacją: To ja wybieram, nie minister!
s
sławek
Zachowuje się jak by był właścicielem Wrocławia. W 1997 zalał miasto dumnie głosząc "mamy najlepszy w Europie system przeciwpowodziowy". Już zupełnym chamstwem politycznym jest przypisywanie sobie autonomicznych decyzji Zarządów tych firm, które postanowiły o otwarciu działalności we Wrocławiu. Jeszcze trochę a dowiemy się, że gdyby nie Zdrojewski to Wrocław poszedł by w ruinę jak w 1945r. Jakie to szczęście, że był Zdrojewski. Czas na kanonizację i wniebowstąpienie.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie