Zastal - Śląsk 97:90 (WYNIK, I mecz, 13.04.2021, PLAY OFF). Zabójczy finisz Zastalu

05.04.2021 sopothala ergo arenapolska liga koszykowki - faza play offmecz trefl sopot - slask wroclawfot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław. Śląsk zagrał naprawdę świetne dwie i pół kwarty z Zastalem w pierwszym meczu półfinału play-off. Prowadził 15 punktami. Niestety - zielonogórzanie w jednej chwili złapali wiatr w żagle i ostatecznie wygrali 97:90.

Zastal - Śląsk 97:90 (WYNIK, I mecz, 13.04.2021, PLAY OFF)

Zastal - Śląsk [PLAY-OFF 13.04.2021]. Śląsk bardzo dobrze rozpoczął pierwszy mecz w Ostrowie prowadząc 7:0. Potem Zastal co prawda wyrównał, ale końcówka pierwszej kwarty znów należała do koszykarzy Oliviera Vidina, którzy wygrali tę część wtorkowego spotkania 20:17. Potem cały czas nie pozwalali rywalom na zniwelowanie straty. Na 26 sekund przed przerwą prowadzili 47:40, lecz kapitalną trójką popisał się Freimanis.

W trzeciej kwarcie Śląsk kontynuował kapitalną grę. W pewnym momencie wyszedł na 15-punktowe prowadzenie (65:50). Gdy jeszcze za bark złapał się Groselle i przez moment wydawało się, że nie będzie mógł kontynuować gry, można było odnieść wrażenie, że Zastal po tym ciosie może się nie podnieść.

Groselle wrócił jednak na parkiet odmieniony, a wraz z nim cała drużyna z Zielonej Góry. Zastal zaczął systematycznie odrabiać straty, przegrywając przed decydującą kwartą już tylko 65:72.

Ostatnie 10 minut to był już popis faworytów, którzy rozstrzelali wrocławian trójkami - trafili tak do kosza aż siedmiokrotnie! WKS był bezradny, gasł z każdą sekundą. Co prawda na 1:45 przed końcem Śląsk miał ledwie cztery oczka straty, ale Zastal wrzucił piąty wyższy bieg i ostatecznie wygrał mecz 97:90.

Drugi mecz półfinału play-off w środę (godz. 20). Transmisja - Polsat Sport Extra. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Wszystkie spotkania rozgrywane są w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie cztery najlepsze ekipy EBL zostały zamknięte "w bańce" w obawie przed COVID-em.

Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław 97:90 (17:20, 26:27, 22:25, 32:18)