Zaśpiewaj dla Niepodległej razem z Radiem Wrocław. Spotkajmy...

  Zaśpiewaj dla Niepodległej razem z Radiem Wrocław. Spotkajmy się na pl. Wolności

  opr. rsm

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nie trzeba się martwić o to, że zapomnimy tekstu. Organizatorzy przygotowali śpiewniki, które będą rozdawane przy wejściu na pl. Wolności

  Nie trzeba się martwić o to, że zapomnimy tekstu. Organizatorzy przygotowali śpiewniki, które będą rozdawane przy wejściu na pl. Wolności ©Radio Wrocław

  O tym, że zbliżająca się wielkiemi krokami rocznica jest wyjątkowa, nie trzeba nikogo przekonywać – wszak 100-lecie odzyskania niepodległości będziemy obchodzić tylko raz. To dobra okazaja do radości, do spotkań i do śpiewania. Radio Wrocław zaprasza wszystkich, którzy chcieliby wspólnie, głośno i przy akompaniamencie orkiestr i chórów zaśpiewać szlagiery wolnej Polski.
  Nie trzeba się martwić o to, że zapomnimy tekstu. Organizatorzy przygotowali śpiewniki, które będą rozdawane przy wejściu na pl. Wolności

  Nie trzeba się martwić o to, że zapomnimy tekstu. Organizatorzy przygotowali śpiewniki, które będą rozdawane przy wejściu na pl. Wolności ©Radio Wrocław

  Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 listopada, na pl. Wolności we Wrocławiu. Przyjść może każdy, bez względu na wiek, płeć czy posiadane zdolności muzyczne.

  – Im więcej ludzi, tym mniej będzie słychać niedociągnięcia – śmieją się Małgorzata Majeran Kokott i Marek Obszarny, dziennikarze Radia Wrocław, którzy poprowadzą imprezę.

  Skąd pomysł, by zaśpiewać Niepodległej w centrum stolicy Dolnego Śląska?
  – Jak zwykle inspiracją byli dla nas słuchacze. Kilka miesięcy temu w cotygodniowym, sobotnim programie TOP 5 Radia Wrocław prezentowaliśmy amatorskie chóry z Dolnego Śląska – mówi Jolanta Piątek, prezes i redaktor naczelna rozgłośni. – Pomysł, by je przedstawić, był strzałem w dziesiątkę. Okazało się, że Dolnoślązacy uwielbiają śpiewać, zwłaszcza śpiewać zespołowo. Ta edycja TOP 5 cieszyła się ogromną popularnością. Pomyśleliśmy, że skoro jest takie zainteresowanie, to może zorganizujemy koncert tych chórów. Potem w naturalny sposób przerodziło się to w koncert dla Niepodległej, a później okazało się, że śpiewać chcą absolutnie wszyscy – relacjonuje Filip Marczyński, autor programu TOP 5.

  Do akcji dołączyły się szkoły, zespoły ludowe, seniorzy i cała rzesza „solistów” z różnych zakątków regionu. Do organizacji przedsięwzięcia zaś włączyli się wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, KGHM, który ma i chór i orkiestry górnicze, oraz wojsko.
  – I tak oto w sobotnie południe w samym sercu Wrocławia każdy, kto przyjdzie, będzie mógł śpiewać m.in „Szarą Piechotę” czy „Pierwszą Kadrową”. Dolnoślązakami dyrygować będzie maestro Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki – mówi wojewoda Paweł Hreniak, który sam zamierza śpiewać i nie ukrywa, że ma tremę przed występem.


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo