ZAPYTAJ LEKARZA | Temperatury są coraz wyższe i w związku z tym mamy ochotę zmienić dietę na lżejszą. Jak to zrobić?
PG
Kamila Sobaś, ekspert do spraw żywienia
Drodzy Czytelnicy. Czekamy na pytania dotyczące spraw szczególnie ważne dla Państwa zdrowia. Współpracuje z nami kilkudziesięciu lekarzy, wybitnych specjalistów, którzy chętnie na nie odpowiedzą. Najciekawsze opublikujemy w wydaniu papierowym, a wszystkie odpowiedzi będziemy publikować na bieżąco w serwisie Strona Zdrowia. Pytania należy przysyłać na adres e-mail: stronazdrowia@polskapress.pl
Kamila Sobaś: Przede wszystkim pijmy dużo wody mineralnej, dzięki czemu utrzymamy odpowiedni poziom elektrolitów w organizmie. Średnio zaleca się picie 1,5-2 litrów wody dziennie, ale też trzeba zwrócić uwagę, czy nasz organizm nie potrzebuje jej więcej i uzależnić ilość wypijanego płynu na przykład od masy ciała. Oprócz wody warto też sięgnąć po zieloną herbatę oraz słabe napary z ziół, na przykład z pokrzywy lub rumianku. Organizm nawodnią także odpowiednio rozcieńczone soki owocowe. Zawarte w nich kwasy owocowe stymulują oczyszczanie organizmu z toksyn. Najlepsze będą samodzielnie przygotowane soki owocowe lub owocowo-warzywne. Pamiętajmy też, by napojów nie pić mocno schłodzonych, a wodę mieć przy sobie cały czas i sięgać po nią od razu, gdy poczujemy pragnienie. Sposób nawadniania organizmu też jest ważny. Wodę pijemy cały czas, małymi łykami. Przy wysokich temperaturach metabolizm jest szybszy i łatwiej o odwodnienie organizmu.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.