Zapomniane Wzgórze Partyzantów w wakacje znów ożyje.

pg
Muzyka, sport, rekreacja to hasła zwiastujące rewolucje, która się tam odbyła. Prawdziwa enklawa ukryta w centrum Wrocławia. Na kartach historii miasta zawsze kojarzone z rekreacją i dobrą zabawą. Mimo otaczającego Wzgórze zgiełku wchodząc na jego szczyt czuć magie. W starym planetarium umiejscowionym na wierzchołku znajduje się Jazz Caffe. Bardzo klimatyczne miejsce gdzie można posłuchać muzyki na żywo, zjeść pyszne jedzenie, napić się drinka, kawy czy też jednego z 12 rodzajów piw.

W sobotę (4.07) na terenie ogródka letniego Jazz Caffe startuje Projekt Wzgórze, który potrwa do początku września (5.09). To kompilacja sportu, muzyki i rekreacji. Do projektu zaproszeni zostali Level Up Fitness, który poprowadzi zajęcia z crossfitu, tabaty, treningu obwodowego podczas wielkiego otwarcia (4.07) oraz w każdy czwartek od 18 do 20, Mandala Art.&Joga zaproponuję w soboty w samo południe zajęcia z jogi, Fun Fit Wrocław ze środowym dancem o 19 oraz Zwycięska Fitness zaprosi w piątki o 19 do Zumby. Wszystkie zajęcia odbywają się pod chmurką na szczycie wzgórza i są BEZPŁATNE! O muzyczne atrakcje zadba Jazz Caffe proponując ciekawe koncerty oczywiście pod chmurką bo w wakacje wszystko na wzgórzu dzieje się w plenerze. Potańczyć będzie można ze Szkołą Tańca Pasja, która postanowiła nauczyć wszystkich Fox Dance. Jeśli jednak bliższe twemu sercu są sporty zespołowe na szczycie znajdziesz boisko do siatkówki plażowej, zestaw do badmintona czy też bule. Sport nie jest jednak domeną każdego i też nie samym sportem człowiek żyje. Leżaki, koce, zimne drinki, fit koktajle to to co w barze Jazz Caffe w te wakacje znajdziecie. Wieczorami rozpalamy grilla, słuchamy muzyki, patrzymy w gwiazdy ale przestrzegamy ciszy nocnej bo szanujemy naszych sąsiadów. Czasem może ponieść nas wszystkich letni klimat i dobra zabawa za co z góry bardzo przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Robimy to dla każdego kto w centrum Wrocławia szuka oazy by się schronić po trudach dnia codziennego, ukoić skołatane nerwy i naładować akumulatory pozytywną energią, której na Wzgórzu jest aż nadto. Przyjdźcie, sprawdźcie i zakochajcie się na nowo we Wzgórzu Partyzantów.

Przypis:
Wzgórze Partyzantów to pozostałość po dawnym Bastionie Sakwowym (niem. Taschenbastion) w systemie miejskich fortyfikacji miasta Wrocławia, na którego miejscu, po zburzeniu murów na rozkaz francuskich okupantów z 1807 roku, powstało najpierw rekreacyjne Wzgórze Sakwowe, które po wybudowaniu na nim w 1867belwederu oraz wieży przemianowano na Liebichs Höhe (wzgórze Liebicha[1]). Na południowo-zachodnim zboczu Wzgórza ustawiono w roku 1932 pomnik – według projektu Waltera Hierse i Maximiliana Schmergalskiego – poświęcony żołnierzom poległym w niemieckich koloniach: Afryce Wschodniej, Afryce Południowo-Zachodniej, Togo, Chinach i wyspach Oceanii. W 1945 pomnik został zburzony, a Wzgórze Liebicha przemianowano najpierw na "Wzgórze Miłości"[2], a w 1948 na "Wzgórze Partyzantów".
Na szczyt Wzgórza można dotrzeć zarówno ścieżkami od strony północnej lub zachodniej, jak i bulwarem od strony południowej.

Wideo

Dodaj ogłoszenie