Zapasy: Dwa złota naszych kadetów

Paweł Witkowski
Daniel Żydowicz
Daniel Żydowicz Fot. Hieronim Kuryś
Dwoma złotymi medalami zakończył się dla dolnośląskich zapaśników PP kadetów w stylu klasycznym w Radomiu.

Daniel Żydowicz z Mokronosu Górnego wygrał kategorię do 46 kg. Dodatkowo 16-latek, na co dzień trenujący pod pieczą Hieronima Kurysia w Tygrysach Smolec, został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, w którym wzięło udział ponad 220 sportowców (krajowa czołówka oraz zapaśnicy z Litwy i Ukrainy).

Żydowicz jest objęty programem "Pierwszy Olimpijczyk z Gminy Kąty Wrocławskie"; jego trenerzy wiążą z nim nadzieje medalowe w przyszłorocznych mistrzostwach Europy juniorów.

Natomiast w kat. 58 kg zwyciężył Amadeusz Walczak z Zagłębia Wałbrzych. Ponadto Dolnoślązacy z Radomia przywieźli 4 brązowe medale: w kat. do 42 kg Ernest Mickiewicz (Zagłębie) i Piotr Graba (Śląsk Wrocław), do 63 kg Marcel Mickiewicz (Zagłębie) oraz Grzegorz Serwa (Śląsk, 69 kg).

Dodatkowo kilku zawodników było blisko podium. Ze Śląska: Marcin i Michał Perkowscy (46 i 50 kg), Dawid Klimek (63 kg) zajęli 5. miejsce, a 7. Maciej Machelski (54 kg) i Artur Solarek (63 kg). Konrad Przystajko (JCSW Jelenia Góra) był 5., a Damian Kowalczyk (Zagłębie) - 7. W klasyfikacji drużynowej wrocławski klub uplasował się na 3. miejscu, a wałbrzyski na 7. Zwyciężyła ukraińska ekipa z Kostopolu.