Zapasy: Brąz Wieszczek w ME, dolnośląskie akcenty

Świętopełek Glegoła
W mistrzostwach Europy w zapasach, rozgrywanych w Dortmundzie, mieliśmy dolnośląskie akcenty.

Piąte miejsce w kategorii do 84 kg zajął Dominik Janikowski (Śląsk Wrocław). W ostatnim pojedynku, decydującym o brązowym medalu, Polak przegrał z aktualnym mistrzem świata, Bułgarem Christo Marinowem 1-3. Obaj panowie znają się doskonale. Marinow pokonał Janikowskiego na mistrzostwach świata w Moskwie, zaś wrocławianin zrewanżował mu się w lutym, na turnieju rozgrywanym w USA.
Więcej powodów do radości miała Agnieszka Wieszczek-Kordus. Zawodniczka z Wałbrzycha, medalistka olimpijska z Pekinu, reprezentująca barwy WKS-u Grunwaldu Poznań, już po raz czwarty w karierze wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach Starego Kontynentu. W decydującej walce Wieszczek-Kordus pokonała Łotyszkę Kristinę Odrinę 3-1. Co prawda po pierwszej rundzie prowadziła Odrina, jednak kolejne dwie bezsprzecznie należały do doświadczonej reprezentantki Polski.
Oprócz zawodniczki z Dolnego Śląska medale zdobyły Iwona Matkowska (Agros Żary, kategoria do 48 kg) i Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm, kat. do 55 kg).