Zanim wyruszysz na wakacje, rozejrzyj się dookoła i… działaj! Masz jeszcze kilka dni, by wysłać zgłoszenie w konkursie „Nasz zabytek”

Materiał informacyjny FUNDACJI MOST THE MOST

Jak dobrze zacząć tegoroczne wakacje? Zanim wyruszysz leniuchować nad morzem, zdobywać góry czy wiosłować w kajaku, pomyśl o tym, co możesz zrobić dla swojej lokalnej społeczności. Do 5 lipca trwa nabór zgłoszeń do organizowanego przez Fundację Most the Most pilotażu konkursu „Nasz zabytek”. Zostało więc już niewiele czasu, ale wciąż masz szansę zgłosić zabytek ze swojej okolicy – zrób to już dziś! Ty i Twoja społeczność możecie zyskać wyjątkowe miejsce, które będzie Wam służyć przez lata!

Rozejrzyj się dookoła i… działaj!

Mieszkasz w województwie podlaskim lub dolnośląskim? Znasz w swojej okolicy ciekawe, ale zaniedbane miejsce, które po rewaloryzacji mogłoby na nowo stać się ważnym punktem na mapie lokalnej społeczności? Jeszcze przez kilka dni – do 5 lipca – możesz wziąć udział w pilotażu konkursu „Nasz zabytek”, organizowanego przez Fundację Most the Most. Celem akcji jest wyłonienie jednego zabytku w województwie, który powinien zostać poddany renowacji, a następnie wybór najlepszego pomysłu na jego nową funkcję społeczną.

Dlaczego warto wysłać swoje zgłoszenie do konkursu już dziś?

- W Polsce jest bardzo dużo pięknych i cennych zabytków z pasjonującą historią, pamiętających ważne dla Polski i naszego społeczeństwa wydarzenia. Wielu z nich przywrócono już ich dawną świetność, ale mnóstwo fascynujących zabytkowych miejsc wciąż czeka na nowe życie – wyjaśnia Beata Kuchcińska, prezes Fundacji Most the Most. - Zapraszając członków społeczności lokalnych do udziału w konkursie „Nasz zabytek”, chcemy zachęcić ich do zaangażowania się w proces odnowy i aktywnego kształtowania wspólnej przestrzeni. Efektem takich działań będą bowiem nie tylko pięknie odrestaurowane zabytki, ale przede wszystkim miejsca międzypokoleniowych spotkań.

Masz już na myśli zabytek, który zasługuje na uwagę i wsparcie? Nie ma na co czekać: czas włączyć się do działania! Formularz zgłoszeniowy, a także szczegółowe informacje na temat konkursu „Nasz zabytek” oraz jego regulamin i dokładny harmonogram znajdziesz na stronie internetowej Fundacji Most the Most: http://mostthemost.pl/nasz-zabytek/. Nabór zgłoszeń do I konkursu trwa tylko do 5 lipca – nie zwlekaj i wyślij swoją propozycję jak najszybciej!

Zgłoszenie wysłane? Super! Co dalej?

Jak losy Twojego zgłoszenia mogą potoczyć się dalej? W I konkursie spośród wszystkich aplikacji wyłonione zostaną najlepsze propozycje (po 1 w województwie podlaskim i dolnośląskim). Już w sierpniu zaś rozpocznie się II konkurs, w którym członkowie lokalnej społeczności – tacy jak Ty! - będą mogli zgłosić swoje pomysły na nową funkcję społeczną zwycięskich zabytków. Właściciel zabytku otrzyma dofinansowanie na dostosowanie go do wyłonionej w konkursie funkcji. Więcej informacji na temat II konkursu: już wkrótce!

Materiał oryginalny: Zanim wyruszysz na wakacje, rozejrzyj się dookoła i… działaj! Masz jeszcze kilka dni, by wysłać zgłoszenie w konkursie „Nasz zabytek” - Kurier Poranny

Dodaj ogłoszenie