Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamknięcie Dyrekcyjnej, południe miasta bez tramwajów – znamy szczegóły

Redakcja
Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
Za tydzień w sobotę, 25 czerwca, zamknięta zostanie ulica Dyrekcyjna na odcinku od Ślężnej do Joannitów wraz ze skrzyżowaniem z ul. Borowską. Nie wjadą tam kierowcy, z kolei tramwaje nie dojadą na pętle: Tarnogaj, park Południowy i końcowy przystanek na Gaju (przy ulicy Świeradowskiej). Do końca wakacji będą tam kursowały autobusy zastępcze.

Drogi przebuduje Unibail-Rodamco, inwestor galerii handlowo-usługowej Wroclavia w miejscu byłego dworca PKS. Inwestycja związana jest z budową dojazdów do nowej galerii. Przedstawiciele inwestora oraz miasta przedstawili dziś szczegóły dotyczące przebudowy.

Ulica Dyrekcyjna na odcinku 600 metrów od skrzyżowania ze Ślężną do skrzyżowania z Joannitów, a także skrzyżowanie Dyrekcyjnej i Borowskiej wraz z rozjazdem tramwajowym zamknięte będą od soboty 25 czerwca do końca wakacji.

Na ul. Dyrekcyjnej powstaną nowe chodniki, trasy rowerowe, oświetlenie, a także przebudowana zostanie przestrzeń przy wejściach i wjazdach do powstającej galerii. Inwestor zaplanował akcję informacyjną. Wokół powstającej galerii w dniach 20-29 czerwca będą stały osoby rozdające ulotki z objazdami i informujące o remoncie.

UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW
Zamknięta zostanie ul. Dyrekcyjna wraz ze skrzyżowaniem z Borowską. Objazd od Pułaskiego będzie możliwy ul. Suchą, objazd od południa ul. Glinianą i Gajową.

Zamknięcie Dyrekcyjnej, południe miasta bez tramwajów – znamy szczegóły

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA I AUTOBUSOWA

Gaj, Huby, Tarnogaj i rejon ulicy Ślężnej (pętla park Południowy) będą odcięte od komunikacji tramwajowej. Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów na te pętle, pojadą tam autobusy zastępcze.

Najbliższy tramwaj znajdziemy w pobliżu skrzyżowania ul. Borowskiej i Suchej, gdzie dwukierunkowe tramwaje Skody dojadą spod Stadionu Miejskiego i z Kozanowa. Tu będą miały końcowy przystanek tzw. krańcówkę. Na tory zostanie nałożona specjalna nakładka.

RAPORT O WSZYSTKICH TEGOROCZNYCH WAKACYJNYCH REMONTACH WE WROCŁAWIU W PIĄTKOWYM, PAPIEROWYM WYDANIU GAZETY WROCŁAWSKIEJ

JAK POJADĄ POSZCZEGÓLNE LINIE? SPRAWDŹ NA KOLEJNEJ STRONIE

Linie 9 i 15 zostaną zawieszone, połączone w nową linię 79. Będzie ona dojeżdżać z Poświętnego na Piłsudskiego i pod Dworzec Główny PKP tak jak tramwaj 15, a następnie na Sępolno tak jak tramwaj 9.

Tramwaj 8 zostanie zawieszony. W wakacje będzie także remont MPWiK na ul. Żmigrodzkiej, którędy jedzie linia 8. Z powodu dwóch dużych inwestycji na trasie przejazdu tramwaju nr 8, jego kursy na wakacje zostaną zawieszone.

Z kolei linie 31 i 32 będą jeździć z Kozanowa i spod stadionu do skrzyżowania Borowskiej i Suchej.

Autobus tymczasowy linii 709 pojedzie z przystanku Dworzec autobusowy do pętli park Południowy za tramwaje 9 i 15.

Autobus tymczasowy linii 708 pojedzie spod dworca autobusowego ul. Borowską, Świeradowską na Gaj i Tarnogaj.

Autobus tymczasowy linii 732 pojedzie ul. Glinianą, Hubską i Bardzką do krańcówki Gaj przy Świeradowskiej.

Autobusy nocne jadące przez ul. Suchą, Joannitów, Dyrekcyjną, nie pojadą przez te ulice. Będą jeździć prosto ul. Borowską z pominięciem przystanku przy ul. Suchej.

Zamknięcie Dyrekcyjnej, południe miasta bez tramwajów – znamy szczegóły

Pasażerowie, którzy kupili bilety okresowe na tramwaje linii 8, 9, 15, 31 i 32 nie muszą kupować dodatkowych biletów na autobusowe linie tymczasowe. Pozostali bilety jednorazowe i czasowe kupują normalnie, jak w innych środkach komunikacji miejskiej.

Tramwaje z zajezdni Gaj przy skrzyżowaniu Kamiennej i Ślężnej zostaną przeniesione do innych zajezdni (Borek i Ołbin). Na trasy wyjadą nowsze tramwaje, starsze zostaną w zajezdniach i przejdą przeglądy oraz zostaną wyczyszczone z graffiti. Na pętlę Sępolno będą mogły dojechać dwukierunkowe skody, a do Leśnicy dwukierunkowe skody i pesy. ZDiUM prowadzi korektę przystanków (szlifowanie krawężników, by tramwaje się zmieściły). Uzyskaliśmy zgodę na kierowanie dwukierunkowych skód 19T na inne trasy niż 31, 32 i 33 na czas remontu Dyrekcyjnej (według umowy z Unią przez kilka lat od zakupu miały być one przeznaczone tylko na te trasy). Zobaczymy skody prawdopodobnie na trasach jadących do pętli Sępolno.

ZAKOŃCZY SIĘ REMONT NA KAZIMIERZA WIELKIEGO

Konieczne jest, aby do piątku, 24 czerwca, zakończył się remont na skrzyżowaniu ul. św. Mikołaja i Kazimierza Wielkiego. Wymieniane są tam tory i rozjazdy tramwajowe. Prace idą zgodnie z harmonogramem. W sobotę tramwaje wrócą na swoje trasy przejazdu przez ul. Kazimierza Wielkiego i św. Mikołaja w stronę pl. Jana Pawła II.

POŻEGNALNY PRZEJAZD

Ponieważ 26 czerwca ulica Dyrekcyjna (fragment od Borowskiej do Suchej) zostanie wyłączona z eksploatacji przez tramwaje już na zawsze, Klub Miłośników Transportu Zbiorowego, Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Klub Sympatyków Transportu Miejskiego urządzą pożegnalny przejazd tą ulicą tramwajami marki Konstal w nocy z 17-go na 18-go (z piątku na sobotę) czerwca. Start o 21:20 z ul. Teatralnej. Zapisy: [email protected].

RAPORT O WSZYSTKICH TEGOROCZNYCH, WAKACYJNYCH REMONTACH WE WROCŁAWIU W PIĄTKOWYM, PAPIEROWYM WYDANIU GAZETY WROCŁAWSKIEJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska