Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamieszkaj w zabytkowym pałacu, albo otwórz w nim biuro swojej firmy (2) - Dalborowice

Redakcja
Zamieszkaj w zabytkowym pałacu, albo otwórz w nim biuro swojej firmy (2) - DalborowiceDalborowicki pałac powstał w II połowie XIX wieku na zlecenie Alberta Rusche
Zamieszkaj w zabytkowym pałacu, albo otwórz w nim biuro swojej firmy (2) - DalborowiceDalborowicki pałac powstał w II połowie XIX wieku na zlecenie Alberta Rusche Materiały prasowe ANR
Pałac w Dalborowicach w gminie Dziadowa Kłoda jest w ofercie nieruchomości na sprzedaż wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych

Ten pałac to kolejny (po przedstawionej w ubiegłym tygodniu rezydencji w Tyńczyku Legnickim) obiekt znajdujący się w zasobach wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych, który zdecydowanie warto opisać i polecić.
Dalborowice to niewielka wieś w powiecie oleśnickim, w gminie Dziadowa Kłoda. Pałac, który tam wybudowano, na pewno zasługuje na tytuł wizytówki całego regionu. Specjaliści określają go mianem perełki i trudno się z nimi nie zgodzić.

Pałac łączy różne cechy
Omawiany zespół pałacowo-folwarczny (wraz z parkiem) powstał w II połowie XIX wieku. Co interesujące, w niewielkich Dalborowicach istniał wtedy też drugi zespół dworski.
Pałac, w otoczeniu parku krajobrazowego, wybudowany został na zlecenie Alberta Rusche. Rodzina tego niemieckiego arystokraty mieszkała w tym dworze.
Sam budynek stanowi przykład eklektycznej budowli, która łączy w sobie cechy architektury klasycyzującej, neomanierystycznej i neogotyckiej. Obok znajduje się zespół folwarczny zgrupowany wokół prostokątnego dziedzińca. Całość wygląda ciekawie i na pewno może zainteresować. Zwłaszcza, że położona jest w pięknej, zielonej okolicy, z dala od hałasu cywilizacji. Jako ciekawostkę można podać, że staropolska nazwa Dalborowice oznacza „osadę położoną głęboko w borze”.

Atrakcyjne położenie
Teraz oczywiście miejscowość, jak i sam pałac, nie są już położone w lesie. Z Dalborowic w gminie Dziadowa Kłoda blisko do takich dolnośląskich miast jak: Wrocław, Oleśnica czy Syców, a także do leżących na Opolszczyźnie (Opola, Namysłowa), czy wielkopolskich (Kalisza, Kępna, Ostrzeszowa), a także  nawet Częstochowy (województwo śląskie). Do wszystkich tych można dotrzeć szybko i dość komfortowo. Niedaleko Dalborowic przebiega bowiem droga ekspresowa S8 oraz kilka dróg krajowych.

Jakie są możliwości?
Pałac w Dalborowicach to okazały budynek, o sporej powierzchni. Gmach na pewno wymaga remontu, ale jego bryła prezentuje się solidnie, a we wnętrzach zachowały się nawet przedwojenne zdobienia.
Podobnie, jak obiekt w Tyńczyku Legnickim, że w dalborowickim pałacu można stworzyć siedzibę dla przedsiębiorstwa. Pałacowe pokoje można przerobić na biura, na pewno znajdzie się też miejsce na salę konferencyjną.
Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie w pałacu przytulnego hotelu czy pensjonatu, który może stanowić świetną bazę wypadową choćby na wycieczki po okolicy, bądź podróże biznesowe do wspomnianych wyżej miast.
Inną opcją jest także założenie domu spokojnej starości ; w Polsce to coraz popularniejsza forma biznesu.
Rzecz jasna pałac można też kupić, żeby w nim zamieszkać. Oczywiście to opcja dla zamożniejszych klientów, którzy zechcą mieć siedzibę rodową w zabytkowym gmachu. Jak widać możliwości jest wiele. W końcu nie zawsze jest okazja, aby kupić zabytkowy obiekt, co prawda wymagający remontu, ale w miarę dobrym stanie.

Jak kupić pałac

Szczegółowych informacji na temat opisanego pałacu udzielają pracownicy wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych, czyli jego właściciela.
W siedzibie ANR na zainteresowanych czekają i fachowcy, którzy oprócz przedstawienia oferty, opowiedzą o niej ze szczegółami.
Warto więc odwiedzić ANR.
Adres: ul. Mińska 60,
mejl: [email protected],
tel. 71-356-39-19.
Na łamach Gazety Wrocławskiej w najbliższych tygodniach będziemy regularnie przedstawiać najciekawsze zabytki, które znajdują się w ofercie Agencji Nieruchomości Rolnych.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska