Zamiast kina będzie czytelnia z "Narkotykami" Witkiewicza i...

  Zamiast kina będzie czytelnia z "Narkotykami" Witkiewicza i "Kamasutrą" [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Kinga Czernichowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Katarzyna Spychała, specjalista ds. PR w Instytucie Grotowskiego
  1/19
  przejdź do galerii

  Katarzyna Spychała, specjalista ds. PR w Instytucie Grotowskiego ©Kinga Czernichowska, Polska Press

  Książki z dedykacjami znanych autorów będzie można zobaczyć w samym centrum Wrocławia - w nowo powstałej Czytelni im. Ludwika Flaszena, która mieści się w Instytucie Grotowskiego (Przejście Żelaźnicze, była sala kinowa). Księgozbiór liczy około 6 tysięcy woluminów. Są tutaj m.in. pierwodruk "Narkotyków" Witkiewicza czy "Kamasutra" Andrzeja Mleczki.
  Księgozbiór zawiera publikacje z dedykacjami od poetów: Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Mieczysława Jastruna, Juliana Przybosia, Tadeusza Różewicza, Tadeusza Nowaka, Jerzego Harasymowicza i Urszuli Kozioł.

  W jednej z książek Marka Hłaski znajdujemy taką oto dedykację: "Ludwikowi, którego niestety odciąłem z "Pętli". W innej podpisał się też Jarosław Iwaszkiewicz. Znajdziemy tu również pierwodruk „Akropolis” Stanisława Wyspiańskiego (1904), pierwodruk „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza (1938) oraz „Pożegnanie jesieni” (1927) i... „Narkotyki” (1932) Stanisława Ignacego Witkiewicza. Te najcenniejsze pozycje będzie można zobaczyć podczas jutrzejszego (12 października) otwarcia czytelni o godz. 18.00.

  - Czytelnia nie straci swoich dotychczasowych funkcji. W dalszym ciągu będziemy organizować tu wykłady, koncerty i projekcje filmowe - mówi Monika Blige, zastępca dyrektora ds. programowych w Instytucie Grotowskiego. - Kryją się tu prawdziwe skarby, bo i książki z dedykacjami, i pozycje filozoficzne. Można tu znaleźć książki z każdego działu.

  Do unikatów należą książki dziewiętnastowieczne – najstarsza z nich to wydanie dzieł Maurycego Mochnackiego „Powstanie narodu polskiego w r. 1830 i 1831” z roku 1850.

  Czytelnia będzie czynna od poniedziałku do czwartku. Wejść do niej i zamówić książkę, która dostępna będzie na miejscu, może każdy. Nie jest wymagane posiadanie specjalnej karty do czytelni.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oferty pracy

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Moja ostatnia wypłata wyniosła 32746 € Działając online. Jestem studentem na pełny etat i pracuję przez dwie godziny każdego dnia na moim laptopie. Czuję się tak dobrze, zarabiając tyle pieniędzy,...rozwiń całość

  Moja ostatnia wypłata wyniosła 32746 € Działając online. Jestem studentem na pełny etat i pracuję przez dwie godziny każdego dnia na moim laptopie. Czuję się tak dobrze, zarabiając tyle pieniędzy, kiedy inni ludzie muszą pracować za dużo mniej. Aby uzyskać stanowisko, przepisuję ci reakcję już teraz! Więc po pr0stu podążaj za tą stroną ...

  .......... ❥❥❥ ❥❥ ❥❥❥ http://www.CashPay40.Comzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo