Zagrają z reprezentacją Korei

Kacper Chudzik
Głogowska drużyna zimuje na trzecim miejscu ligowego podium

Piłkarze ręczni SPR-u Chrobry Głogów zrewanżowali się za wysoką porażkę we wcześniejszym spotkaniu. Na własnym parkiecie podopieczni Jarosława Cieślikowskiego pokonali ekipę Górnika Zabrze 29:26.

Mecz nie był łatwy, a goście robili co mogli, by wydrzeć zwycięstwo gospodarzom. Na początku spotkania to właśnie oni górowali na parkiecie. Z czasem jednak zawodnicy z Głogowa złapali rytm i wywalczyli komplet punktów.

- Zatrzymaliśmy drużynę przyjezdnych w ataku, a szczególnie w drugiej połowie potrafiliśmy z żelazną konsekwencją wykorzystywać współdziałanie z obrotowym. Cieszy fakt, że zaliczyliśmy zwycięstwo przed świętami - mówił Jarosław Cieślikowski.

Podobnie jak początek meczu, tak i końcówka spotkania była bardzo nerwowa, ponieważ przeciwnicy za wszelką cenę próbowali odrobić straty. Na szczęście dla ekipy z naszego miasta, udało się zablokować te zapędy.

Tym samym głogowianie zakończyli już tegoroczne zmagania ligowe, a przerwę spędzą na trzecim miejscu grupy granatowej. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy ich jeszcze na parkiecie.

W piątek, 16 grudnia, o godz. 17 rozpocznie się mecz towarzyski, który głogowianie rozegrają z reprezentacją Korei Południowej. Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny. Na pewno nie będzie to łatwy rywal dla głogowskiej drużyny. Ekipa z Korei Południowej kilkukrotnie zdobywała tytuł mistrzów Azji. Władze głogowskiego klubu zapraszają wszystkich miłośników piłki ręcznej na to spotkanie.

KS SPR Chrobry Głogów - NMC Górnik Zabrze 29:26 (12:12)
Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 6, Płócienniczak, Świtała, Sadowski 4, Sićko 1, Babicz, Gujski 1, Tylutki 1, Sobut 6, Biegaj 2 Krzysztofik 8, Kubała