Zagrają sparing z Lechem Poznań

Kacper Chudzik
Chrobry Głogów S.A.
Przed pomarańczowo-czarnymi mecz sparingowy z Lechem Poznań. Głogowianie rozegrają go 25 marca na wyjeździe.

Początkowo w tym terminie miały odbyć się derby z Miedzią Legnica, jednak na prośbę zespołu z Legnicy spotkanie zostało przeniesione. Powodem tego jest powołanie ważnych dla miedzi zawodników do reprezentacji. Derby odbędą się więc dopiero 5 kwietnia.

Przerwa przed spotkaniem z miedzią i sparing z ekstraklasowcem na pewno głogowianom się przyda. Początek rundy wiosennej zdecydowanie nie należy bowiem do nich. Pomarańczowo-czarni w trzech spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt po remisie ze Zniczem Pruszków.

Wisła wzięła odwet za jesień

W ostatnim meczu głogowianie zostali pokonani przez Wisłę Puławy 1:2. Ta porażka mocno dała się we znaki ekipie z Wita Stwosza. Chrobry znalazł się przez nią w grupie spadkowej.

- Przegrywamy w dramatycznych okolicznościach. W pierwszej połowie dużo nerwowości w grze obu zespołów. Presja tego meczu spowodowała, że był problem z wymianą podań. Druga część była już lepsza w naszym wykonaniu. Ale przegraliśmy i jesteśmy bardzo niezadowoleni. W takich momentach trzeba zachowywać koncentrację. Mocno skomplikowaliśmy sobie sytuację. Zwycięstwo pozwoliłoby odskoczyć. Nie ma zwycięstwa, więc nie ma o czym mówić. Do końca trzeba będzie bardzo mocno walczyć - mówił po meczu Ireneusz Mamrot, trener Chrobrego.

Co ciekawe, jesienne starcie obu drużyn głogowianie wygrali zdobywając dwie bramki w ostatnich minutach spotkania. Tym razem scenariusz był taki sam, z tym wyjątkiem, że gole w ostatniej chwili zdobył przeciwnik.

Przed głogowianami trudne zadanie. Miedź Legnica, najbliższy ligowy przeciwnik, zajmuje dużo wyższe miejsce w tabeli. Odskoczenie od dna tabeli będzie wymagało od pomarańczowo-czarnych dużo wysiłku oraz szczęścia. Trzeba bowiem liczyć na to, że silniejsi rywale pogubią punkty.

CHROBRY GŁOGÓW - WISŁA PUŁAWY 1:2 (0:0)

BRAMKI: 1:0 Szczepaniak 73, 1:1 Patejuk 87, 1:2 Patejuk 90

CHROBRY: Gospodinov - Ilków-Gołąb, Michalec, Wieteska, Hodowany, Danielak, Bonecki (46 Kona), Gąsior, Wojciechowski, Machaj M. (85 Michalski), Kaczmarek (64 Szczepaniak).

WISŁA: Witan - Sedlewski, Żemło, Pielach, Lytvynyuk, Maksymiuk, Kolehmainen (70 Nowak), Szczotka, Smektała (78 Pożak), Patejuk, Idzik (69 Popiołek).

ŻÓŁTE KARTKI: Bonecki, Machaj M., Gąsior.

SĘDZIA: Mariusz Korpalski (Toruń).