Zagłębie - UKS PCM 43:17. Lubinianki sezon rozpoczęły od pogromu

Metraco Zagłębie Lubin
Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin w 1. kolejce PGNiG Superligi wygrały z UKS-em PCM-em Kościerzyną aż 43:17.

W 10 min. podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już 8:1. Druga bramka dla zespołu przyjezdnych padła dopiero po kwadransie gry. Szczypiornistki Zagłębia już w pierwszej połowie odarły UKS PCM z myśli o korzystnym rezultacie, ponieważ do przerwy różnica dzieląca obie drużyny wynosiła czternaście trafień (25:11). Sześć bramek na swoim koncie miała wówczas Żana Marić. - Mój zespół podszedł do tego spotkania maksymalnie skoncentrowany, stąd taki początek. Przy tak wysokim wyniku zupełnie inaczej się gra. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Kościerzynie w miarę upływu czasu z tak krótką ławką będzie coraz trudniej i tak też było. Jeśli chodzi o nasz zespół, to chciałam, żeby wszystkie zawodniczki zagrały w różnych ustawieniach, zarówno jeśli chodzi o obronę, jak i atak - powiedziała trenerka dolnośląskiej ekipy Bożena Karkut.

W drugą połowę rewelacyjnie weszła Victoria Belmas, która w ciągu niespełna 60 sekund zanotowała dwa trafiena. „Miedziowe” konsekwentnie dążyły do powiększenia swojej przewagi. Ostatecznie licznik Metraco Zagłębia zatrzymał się na 43 bramkach, podczas gdy kościerzynianki stać było na zdobycie 17 bramek. MVP spotkania została wybrana Zuzanna Ważna. - Wcale aż tak źle nie zagraliśmy, ale początek spotkania był dla nas katastrofą. Sądzę, że się jeszcze pozbieramy. Męczą nas trochę kontuzje, lecz to nie jest oczywiście usprawiedliwienie. Moim zdaniem Zagłębie jest głównym kandydatem do mistrzostwa Polski - stwierdził po zakończeniu meczu opiekun gości Dariusz Męczykowski.

Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna 43:17 (25:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Czyż – Grzyb 4, Semeniuk 3, Trawczyńska 2, Wasiak, Rosińska 1, Górna 2, Piechnik 4, Ważna 5, Marić 7, Jochymek 5, Wojtas 2, Belmas 3, Pielesz 4, Milojević 1.

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Lisowska – Mokrzka 2, Sus 1, Belter 5, Ziółkowska, Gędlek 4, Rogożeńska, Lubiejewska, Krajewska 1, Hartman 4.

Sędziowie: Jakub Gnyszka, Mateusz Stonoga, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki