Zagłębie straciło dwie bramki w ciągu dwóch minut. Lechia z awansem do ćwierćfinału

Dawid Foltyniewicz
Przemysław Świderski
KGHM Zagłębie Lubin w rozgrywanym w Gdańsku meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski przegrało z miejscową Lechią 2:3 (2:0). Bramki dla zespołu z Dolnego Śląska zdobywali Słoweńcy Saša Živec i Damjan Bohar. Trafienia dla gospodarzy zanotowali natomiast Tomasz Makowski, Lukáš Haraslín i Flávio Paixão.

Pierwsza połowa środowego starcia stała pod znakiem rajdów Damjana Bohara, który co rusz urywał się na lewym skrzydle pilnującym go rywalom. Zanim 28-latek znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Dušana Kuciaka, słowackiego golkipera Lechii pokonał Saša Živec. Skrzydłowy Zagłębia uporał się z atakującym go od tyłu Danielem Łukasikiem i oddał strzał z 16 metrów, po którym piłka wylądowała w samym okienku. Prowadzenie lubinian podwyższył jeszcze przed przerwą wspomniany wcześniej Bohar. Reprezentant Słowenii wpadł rozpędzony w pole karne Biało-Zielonych i przy biernej postawie Michała Nalepy pokonał Kuciaka.

Początek drugiej odsłony spotkania pozwalał na wysnucie wnioski, że Miedziowi „nie wyszli z szatni”. W ciągu dwóch minut – od 54. do 55. – Zagłębie straciło dwie bramki! Patent na Konrada Forenca najpierw znalazł Tomasz Makowski, a kilkadziesiąt później Lukáš Haraslín, który wykorzystał poślizg Damiana Oka.

W 62. minucie dzieła zniszczenia dokończył Flávio Paixão. Portugalczyk pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Tomaszu Fili. Kilka minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę obejrzał Živec, który w polu karnym Lechii agresywnie zaatakował Makowskiego.

Podczas poniedziałkowej gali Lionel Messi po raz szósty odebrał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza roku. Ósme miejsce w tym plebiscycie zajął Robert Lewandowski. Sprawdźcie, kto jeszcze znalazł się w czołowej dziesiątce.

Największe gwiazdy światowego futbolu: TOP 10 Złotej Piłki 2...

ZGŁOŚ KANDYDATA! Sportowiec Roku 2019 na Dolnym Śląsku - 67. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej