Zagłębie – Pogoń: Pogoń Zagłębia zakończona sukcesem. Spore emocje w Lubinie [PGNIG SUPERLIGA MĘŻCZYZN, ZAGŁĘBIE – POGOŃ, WYNIK, RELACJA]

Dawid FoltyniewiczZaktualizowano
MKS Zagłębie Lubin S.A.
Szczypiorniści Zagłębia Lubin w 7. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn pokonało Sandrę Spa Pogoń Szczecin 29:25. „Miedziowi” w drugiej połowie z nawiązką odrobili straty z pierwszej części spotkania.

Swego czasu Leszek Miller zasłynął stwierdzeniem, że mężczyzn poznaje się nie po tym, jak zaczynają, ale jak końca. Słowa byłego premiera w niedzielę do serca wzięli sobie szczypiorniści Zagłębia Lubin. Podopieczni Bartłomieja Jaszki w pierwszej połowie, przy stanie 8:8, zanotowali serię 11 minut bez trafienia. W tym czasie Paweł Krupa aż pięciokrotnie pokonywał golkipera „Miedziowych”. Sandra Spa Pogoń Szczecin do przerwy pewnie prowadziła 16:11.

Gospodarze w drugą odsłonę spotkania weszli nad wyraz skoncentrowani, co miało przełożenie na wynik. Zagłębie zaczęło odrabiać straty i w 43. minucie doprowadziło do wyrównania. W decydujących momentach potyczki więcej zimnej krwi zachowali lubinianie, którzy nie tylko zdołali odwrócić losy rywalizacji, ale również zbudować czterobramkową przewagę.

– Wynik końcowy oczywiście nas cieszy, ale gra, szczególnie w pierwszej połowie, już nie. Byłem bardzo zły po pierwszej części spotkania, zagraliśmy ją po prostu źle. Brakowało w naszej grze takiej zespołowości, którą pokazaliśmy w drugiej połowie. Porozmawialiśmy sobie w szatni, wyszliśmy na drugą połowę i odrobiliśmy straty. Nie zwiesiliśmy głów i to nas bardzo cieszy. Wiemy, że jeszcze przed nami sporo pracy, ale dzisiaj cieszymy się z wygranej i już myślimy o kolejnym rywalu, czyli Górniku Zabrze – mówił po niedzielnym meczu trener Jaszka.

Zagłębie ze wspomnianym Górnikiem zmierzy się już w środę. Tego samego dnia Chrobry Głogów zmierzy się z Pogonią.