Zagłębie Lubin zremisowało z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 w 1. kolejce ekstraklasy

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wynik meczu 1:1
Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wynik meczu 1:1 Fot. Tomasz Hołod/zdjęcie ilustracyjne
Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wynik meczu 1:1 w 1. kolejce ekstraklasy. Prowadzenie gościom, po „wielbłądzie” Aleksandra Todorovskiego dał Robert Demjan, a bramkę na wagę remisu zdobył MichalPapadopulos, który na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry wykorzystał rzut karny.

Pierwszy mecz Zagłębia po powrocie do ekstraklasy rozpoczął się dla „miedziowych” fatalnie. Już w drugiej minucie doszło do sporego zamieszania w polu karnym Konrada Forenca. Piłka trafiła do Aleksandra Todorovskiego, a ten nieudolnie zgrywał ją głową w stronę swojego bramkarza. Do futbolówki doskoczył Robert Demjan i na raty pokonał golkipera gospodarzy.

W dalszej części pierwszej połowy obie drużyny starały się atakować, ale albo brakowało dokładności, albo zawodziła skuteczność. Dobrą okazję miał Krzysztof Piątek, który po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła uderzał „szczupakiem”, ale nie trafił w bramkę. W odpowiedzi na pięć minut przed zejściem do szatni kolejnego gola mógł zdobyć Demjan, lecz po ograniu obrońców nie udało mu się oddać celnego strzału.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli „miedziowi”. Najpierw szczęścia próbował Arkadiusz Woźniak, a później MichalPapadopulos mocno dawał się we znaki stoperom Podbeskidzia. Mimo to wciąż brakowało czystych, stuprocentowych sytuacji. Trener Stokowiec postanowił działać i już w 56. min Krzysztofa Janusa zastąpił Jan Vlasko. Najlepszy piłkarz ligi słowackiej początkowo nie był zbyt widoczny, jednak z biegiem czasu coraz częściej pokazywał się parterom i nieźle wykonywał stałe fragmenty. Co prawda widać, że nie jest jeszcze najlepiej zgrany z nowymi kolegami, ale tym występem pokazał, że Piotr Stokowiec będzie miał z niego jeszcze dużo pożytku.

Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym większą ilością zawodników atakowali gospodarze. Byli zdecydowanie lepsi w tej części gry, ale nie przekładało się to na gole. Przełamanie nastąpiło w 84. min, kiedy to w polu karnym Krystian Nowak do spółki z Kristianem Kolcakiem powalili Macieja Dąbrowskiego. Sędzia słusznie wskazał na 11 metr, a do piłki podszedł Papadopulos, który pewnym strzałem w środek bramki doprowadził do wyrównania. Zagłębie chciało pójść za ciosem, ale Podbeskidzie nie zamierzało kłaść się na murawie. Trener „Górali” Dariusz Kubicki na chwilę przed bramką na 1:1 wprowadził Mateusza Szczepaniaka, a były piłkarz Miedzi Legnica sprawiał defensorom Zagłębia spore problemy.

Sędziowie do regulaminowego czasu gry doliczyli cztery minuty. W tym czasie i jedni i drudzy mieli swoje okazje, ale żaden z bramkarzy nie musiał już wyciągać piłki z bramki. W przekroju całego spotkania nieco lepiej zaprezentowali się lubinianie, ale nie można powiedzieć, by remis był dla nich wynikiem krzywdzącym.

- Szkoda tego błędu na samym początku. Jako drużyna zagraliśmy nieźlei fajnie, że chłopakom udało się doprowadzić do wyrównania. Szanujemy ten punkt, ale szkoda, że nie udało nam się zrealizować naszego celu, jakim było zwycięstwo – powiedział zaraz po spotkaniu kapitan Zagłębia Konrad Forenc.

Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

• Bramki: Demjan 2 – Papadopulos 85.
  • Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)
  • Żółte kartki:Guldan, Papadopulos, Dąbrowski, – Sokołowski
  • Widzów: 4835.

Składy:
Zagłębie: Forenc – Cotra, Dąbrowski, Guldan, Todorowski, Woźniak (81. Błąd), Bonecki, Tosik, Janus (56. Vlasko), Papadopulos, K. Piątek (67. Janoszka).
Podbeskidzie: Kaczmarek – Mójta, Nowak, Kolcak, Jaroch, Sloboda (68. Deja), Sokołowski, Kato, Chmiel, Możdżeń (87. Kołodziej), Demjan.