Zagłębie Lubin - Polonia Bytom 2:0

Paweł Kucharski
Tomasz Hołod
Po fatalnej pierwszej połowie kibice w Lubinie mogli wątpić, czy ich ulubieńcy pokonają słabą Polonię Bytom. A jednak! Dwa gole Szymona Pawłowskiego w końcówce spotkania dały Zagłębiu niezwykle cenne trzy punkty.

Przeczytaj naszą relację na żywo:

Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało ok. piętnastu minut, ale trybuny na Dialog Arenie świecą pustkami. Do tej pory na stadion przyszło ok. 2 tys. kibiców. Miejmy nadzieję, że im bliżej rozpoczęcia spotkania widzów będzie coraz więcej.

Piłkarze skończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni. Czekamy na ich ponowne wyjście i rozpoczęcie meczu.

Już są! Mimo, że frekwencja nie jest wysoka, lubinian przywitały głośne brawa i śpiewy najwierniejszych kibiców. Kapitanowie obu drużyn dokonali losowania. Mecz rozpoczną gospodarze.

1 min. - Plizga do Traore i gramy!

3 min. - strzał z ok. 20 metrów w wykonaniu Plizgi, ale bardzo niecelny.

6 min. - kolejna próba z dystansu, tym razem Abwo. Piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

Za nami 10 minut rywalizacji. Zdecydowaną przewagę mają gospodarze, ale na razie niewiele z niej wynika.

11 min. - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Rymaniak, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do światła bramki.

21 min. - ładna akcja Zagłębia, jednak jej zakończenie fatalne. Zza pola karnego uderzał Stasiak, a piłka powędrowała kilkanaście metrów od słupka bramki Polonii.

30 min. - Traore ładnie obrócił się z piłką, oddał silny strzał, ale znów niecelnie.

32 min. - dobre dośrodkowanie Traore na bliższy słupek bramki, ale naciskany przez obrońcę Plizga nie potrafił oddać czystego uderzenia.

Z trybun coraz częściej słychać gwizdy dezaprobaty na grę gospodarzy. Choć piłkarze Zagłębia mają przewagę, to grają bardzo niedokładnie.

34 min. - jedna z nielicznych akcji pod bramką Zagłębia. W pole karne z rzutu wolnego dośrodkowywał Kobylik, ale piłka trafiła wprost w ręce Isailovicia.

40 min. - kolejna próba Zagłębia. Po wybiciu piłki przed pole karne przez obrońców Polonii uderzał Stasiak. Baaardzo niecelnie, co zostało skwitowane ponownymi gwizdami z trybun.

Koniec pierwszej połowy meczu. Sędzia też miał chyba dość tego spotkania, bo nie doliczył ani jednej minuty do podstawowego czasu gry.

46 min. - zaczynamy drugą połowę. W przerwie meczu za Plizgę wszedł Wilczek.

Za nami 10 minut gry w drugiej połowie. Trudno powiedzieć cokolwiek dobrego o postawie obu drużyn. Mecz jest nudny, brakuje płynnych akcji i celnych strzałów. Kibicom gospodarzy to jednak nie przeszkadza i cały czas głośno dopingują swoich ulubieńców.[/b]

56 min. - pierwszy celny strzał Zagłębia. Uderzał Hanzel, ale piłka wpadła wprost w ręce Juszczyka.

59 min/ - w końcu coś ciekawego pod bramką Polonii. Wilczek ambitnie wywalczył piłkę, po czym oddał soczysty strzał, jednak dobrym refleksem popisał się Juszczyk.

60 min. - zmiana w Polonii. Jarecki za Bażika.

61 min. - żółta kartka dla Hricki za faul na Pawłowskim.

63 min. - bardzo ładne uderzenie Abwo z 25 metrów. Piłka zmierzała w samo okienko bramki Polonii, ale Juszczyk znów był na posterunku. Zagłębie gra coraz lepiej. Miejmy nadzieję, że w końcu zdobędzie gola.

64 min. - kapitalna odpowiedź Polonii. Po podaniu Barcika, Radzewicz atomowym uderzeniem trafił w poprzeczkę!

64 min. - zmiana u gości. Chomiuk wszedł na plac gry za Hrickę.

67 min. - kolejna próba Polonii. Z dystansu uderzał Tymiński, ale bardzo niecelnie i Isailović nie musiał nawet interweniować.

Mecz z trybun ogląda 5 216 widzów. Taką informację podał właśnie spiker.

71 min. - Pawłowski miał dużo czasu, by przymierzyć i oddać celny strzał, jednak piłka zeszła mu z nogi i poszybowała daleko obok bramki.

72 min. - zmiana w Zagłębiu - Rakels zastąpił Traore.

76 min. - żółta kartka dla Telichowskiego za faul na Abwo.

78 min. - Abwo wyłożył piłkę na 16. metr do Pawłowskiego. Ten oddał techniczny strzał przy słupku, ale Juszczyk popisał się kolejną skuteczną interwencją.

79 min. - żółta kartka dla Killara za faul na Wilczku.

80 min. - Wojsyk za Trytkę, czyli zmiana w Polonii.

80 min. - celne uderzenie Rakelsa, z którym bramkarz gości nie miał najmniejszych problemów.

81 min. - uderzenie z 25 metrów z rzutu wolnego Kobylika. Isialović pewnie chwyta piłkę.

82 min - celne uderzenie Wilczka, ale wynik pozostaje bez zmiany.

85 min. - GOL DLA ZAGŁĘBIA! Pawłowski złamał akcję z lewego skrzydła do środka, oddał płaski strzał w środek bramki. Piłka odbiła się tuż przed interweniującym Juszczykiem i wpadła do siatki! Zagłębie - Polonia 1:0.

86 min. - zmiana w Zagłęniu - Osmanagić za Hanzela.

90 min. - sędzia dolicza trzy minuty gry.

90 1 min. - żółta kartka dla Radzewicza za dyskusję z asystentem sędziego głównego.

90 1 min. - 2:0 DLA ZAGŁĘBIA! Znów Pawłowski. Akcja podobna do tej, która dała prowadzenie 1:0. Skrzydłowy lubinian znów złamał akcję do środka i uderzył w kierunku dalszego słupka. Juszczyk nie miał szans.

90 3 min. - mogło być 3:0, ale Wilczek uderzył niecelnie.

Koniec meczu! Zagłębie Lubin pokonało Polonię Bytom po dwóch bramkach Pawłowskiego.

Zagłębie Lubin: Bojan Isailović - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Michał Stasiak (kap.), Costa Nhamoinesu - Łukasz Hanzel, Damian Dąbrowski - Szymona Pawłowski, Dawid Plizga, David Abwo - Mouhamadou Traore.
Ławka rezerwowych: Aleksander Ptak, Amer Osmanagić, Kamil Wilczek, Deniss Rakels, Martins Ekwueme, Sergio Reina, Przemysław Kocot.

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Michal Hanek, Lukas Killar, Błażej Telichowski (kap.) - Marek Bażik, Łukasz Tymiński - David Kobylik, Miroslav Barcik, Marcin Radzewicz - Przemysław Trytko.