• Felix uderza z dystansu, ale piłkę łapie Hładun.

• Żółta kartka dla Guldana za odepchnięcie rywala.

• Ostatnia zmiana w Piaście. Zszedł Hateley, wszedł Sokołowski.

• Pawłowski w pole karne, ale łapie Plach.

• Zmiana w Zagłębiu. Zszedł Poręba, wszedł Pakulski.

• Doigrał się Jodłowiec. Ogląda żółtą kartkę.

• Piast próbuje zaskoczyć gospodarzy z rzutu rożnego, ale pewnie piłkę łapie Hładun.

• Frekwencja w Lubinie to 2148 widzów.

• Przerwa w grze. Skurcze złapały Porębę.

• Bohar złapany na pozycji spalonej.

• Groźna akcja Pawłowskiego, ale wychodzą z opresji goście z Gliwic!

• Jagiełło w pole karne, Parzyszek uderza głową i znów remis w Lubinie.

• GOL! Parzyszek na 2:2!

• Matuszczyk ogląda żółtą kartkę.

• Felix w pole karne, ale nie ma tam żadnego z zawodników Piasta.

• Slisz z dystansu, ale minimalnie się myli.

• Aut dla Zagłębia.

• Szansa przed Piastem, ale myli się Felix!

• Druga zmiana w Piaście. Zszedł Papadopulos, wszedł Parzyszek.

• Zmiana w Piaście. Zszedł Dziczek, wszedł Jagiełło.

• Bohar wykorzystał świetne zagranie Pawłowskiego i pokonał golkipera Piasta. W Lubinie 2:1 dla Zagłębia.

• GOL! Bohar dla Zagłębia i jest 2:1!

• Kolejna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Dziczek.

• Ależ akcję zepsuł Valencia!

• Żółta kartka dla Konczkowskiego.

• Papadopulos ogląda żółty kartonik.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Po 45. minutach mamy remis. Gola dla Piasta strzelił Czerwiński, jednak szybko do wyrównania doprowadził młodziutki Poręba. Wracamy do Lubina za kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Strata Pawłowskiego na połowie Piasta.

• Pawłowski z dystansu, broni Plach!

• Piękny gol 18-letniego Poręby w debiucie. W Lubinie jest 1:1. Piast cieszył się z prowadzenia zaledwie przez kilka minut.

• GOL! Ależ odpowiedź Zagłębia! Poręba na 1:1!

• Pogubił się teraz Felix i nic z tej akcji Piasta nie będzie. Od bramki wznowi Hładun.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, głową uderzył Jodłowiec, obronił Hładun, lecz przy dobitce Czerwińskiego golkiper Zagłębia był bezradny.

• GOL! Czerwiński daje Piastowi prowadzenie!

• Dobrze uderzył Valencia! Jeszcze rzut rożny dla Piasta!

• Kirkeskov z autu.

• Rzut wolny dla Zagłębia. Pawłowski w pole karne, ale dobrze piąstkuje Plach!

• Kolejny faul Jodłowca. Tym razem ucierpiał Guldan.

• Przed szansą Piast. Papadopulos z ostrego kąta, ale ustrzelił jednego z piłkarzy Zagłębia! Ewidentnie w polu karnym zabrakło Valencii, którego szukał zawodnik gości.

• Pogubił się Bohar! Mogło być groźnie, bo wychodził sam na sam z bramkarzem...

• Rzut rożny dla Zagłębia. Strzał Guldana blokuje Dziczek, po chwili próbował jeszcze Pawłowski, lecz uderzył obok bramki!

• Dziczek na skrzydło do Konczkowskiego. Nic z tej akcji nie wyszło, bo goście z Gliwic stracili piłkę, zanim w ogóle zdołali oddać strzał na bramkę Hładuna.

• Slisz faulował Valencię i jest rzut wolny dla Piasta. Zbyt mocny strzał i znów od bramki wznowi Hładun.

• Papadopulos został wypchnięty z szesnastki, ale nie stracił piłki. Dośrodkował w pole karne, docelowo do Valencii, jednak zrobił to zbyt mocno i od bramki wznowi Hładun.

• Jodłowiec znów fauluje Dąbrowskiego.

• Po raz drugi Piast traci piłkę na swojej połowie. Dopadł do niej Bohar, lecz niedokładnie zagrał, przez co Zagłębie nie było nawet w stanie zagrozić drużynie gości.

• Hateley ogląda żółtą kartkę za faul na Matuszczyku.

• Miedziowi z autu, lecz bardzo szybko stracili piłkę na rzecz Piasta.

• Faul Jodłowca na Dąbrowskim. Mamy krótką przerwę w grze. Za chwilę z rzutu wolnego wznowią gospodarze.

• Pierwsza akcja Zagłębia Lubin. Gubią się jednak Miedziowi. Od bramki grę wznowi Plach.

• Zaczynamy!

• Arbitrem będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

• Dziś „Miedziowi” będą mieli nieco wyżej zawieszoną poprzeczkę, ponieważ przyjdzie im się mierzyć z obecnie czwartym zespołem w tabeli. Ekipa prowadzona przez Waldemara Fornalika traci tylko trzy punkty do wicelidera, Legii. Gliwiczanie po raz ostatni wygrali w Lubinie pięć lat temu. Jeśli Zagłębie chce sprawić swoim kibicom barbórkowy prezent, Piast musi opuścić Dolny Śląsk bez jakiejkolwiek zdobyczy.

• Podopieczni Bena van Daela w ubiegłym tygodniu wykonali pierwszy krok ku temu, by rozpocząć zimową przerwę w rozgrywkach w nieco lepszych nastrojach niż te, które w ostatnich tygodniach panowały w zespole. Zagłębie wygrało na wyjeździe ze swoim imiennikiem z Sosnowca 2:1. Lubinianie odnieśli tym samym pierwsze od połowy września zwycięstwo w LOTTO Ekstraklasie.

• Witamy w relacji LIVE z meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Zagłębie Lubin podejmie Piasta Gliwice. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 18.