Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 1:1. Remis w sparingu dolnośląskich drużyn (WIDEO)

Zagłębie Lubin zremisowało z Miedzią Legnica 1:1 w swoim trzecim sparingu rozegranym tego lata. Mecz ten rozegrano na jednym z boisk Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Prowadzenie Miedzi dał Krzysztof Drzazga, a wyrównującą bramkę strzelił Rosjanin Jewgienij Baszkirow.

Piłkarze Zagłębia Lubin i Miedzi Legnica są w trakcie przygotowań do sezonu 2020/2021. "Miedziowi" rozegrali już dwa mecze kontrolne - najpierw przegrali z Pogonią Szczecin 0:3, a potem z Lechem Poznań 1:3. Po tym drugim sparingu nieoczekiwanie z Zagłębiem rozstał się trener Martin Ševela, którego kontrakt został wykupiony przez Abha Club z Arabii Saudyjskiej.

Obowiązki Ševeli tymczasowo objął jeden z jego asystentów Paweł Karmelita i to on prowadził zespół w środowym spotkaniu z Miedzią. Legniczanie do nowego sezonu Fortuna 1 ligi także przystąpią z nowym szkoleniowcem, którym został dobrze znany zarówno w Legnicy jak i Lubinie Wojciech Łobodziński.

Obaj trenerzy na każdą z połów wystawili różne jedenastki. Można odnieść wrażenie, że Zagłębie rozpoczęło składem bardziej zbliżonym do wyjściowego, z Kacprem Chodyną, Filipem Starzyńskim czy Karolem Podlińskim. Na środku obrony zagrał sprowadzony w tym tygodniu Hiszpan Ian Soler.

"Miedzianka" zaczęła mecz w dość eksperymentalnym składzie i w sumie na jego podstawie nie można wywnioskować, w której połowie na boisku przebywało więcej zawodników będących bliżej pierwszego składu. Po pierwszej bezbramkowej połowie strzelanie rozpoczęli goście. W 52 min Krzysztof Drzazga popisał się klasycznym... centrostrzałem. Nikt nie dotknął piłki po jego ostrzej wrzutce i piłka zatrzepotała w sieci.

W 86 min do wyrównania doprowadził Jewgienij Baszkirow. Rosjanin w swoim stylu uderzył z okolic 16 metra, umieszczając futbolówkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez niespełna 16-letniego bramkarza Miedzi Alana Madalińskiego.

W piątek piłkarze Zagłębia wyjeżdżają na obóz do podpoznańskiej Opalenicy. Wedle naszych informacji do tej pory znane ma być już nazwisko nowego trenera. Najwięcej mówi się o byłym szkoleniowcu i jednocześnie wychowanku "Miedziowych" Mariuszu Lewandowskim oraz byłym trenerze Legii Warszawa Aleksandarze Vukoviciu.

KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 1:1 (0:0)
Bramki: Baszkirow 86 -Drzazga 52.
ZAGŁĘBIE (I połowa): Bieszczad - Chodyna, Šimić, Soler, Bartolewski, Ratajczyk, Żubrowski, Łakomy (31. Pakulski), Starzyński, Živec, Podliński; (II połowa): Hładun - Kłudka, Kruk, Lepczyński, Wójcicki, Szysz, Poręba, Baszkirow, Pakulski (59. Dudziński), Hinokio, Pieńko.
MIEDŹ (I połowa): Lenarcik – Balcewicz, Matuszek, Hoogenhout, Stróżyński, Tront, Hamza, Carolina, Kaczmarek, Bruno, Bednarski; (II połowa): Lenarcik (70. Madaliński) – Pojasek, Biernat, Aurtenetxe, Tupaj, Garuch, Mehdi, Azikiewicz, Śliwa, Drzazga, Makuch.