Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:0. Pierwsza porażka trenera Gaula

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Górnika nie mieli po meczu z Zagłębiem wesołych min
Piłkarze Górnika nie mieli po meczu z Zagłębiem wesołych min fot. Górnik Zabrze/Twitter
Piłkarze Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin razem przebywają na zgrupowaniu w Opalenicy. W sobotnie południe obie drużyny rozegrały spotkanie kontrolne na boisku Hotelu Remes Sport & Spa. Zagłębie Lubin pokonało w sparingu Górnika Zabrze 3:0.

Piłkarze Górnika Zabrze rozegrali pierwszy sparing w trakcie zgrupowania w Opalenicy. Zabrzanie przegrali z Zagłębiem Lubin, które też przebywa na obozie w tej wielkopolskiej miejscowości.

Mecz składał się z czterech kwart po 30 minut, a przewaga Zagłębia nie podlegała na boisku dyskusji. Dwa pierwsze gole dla lubinian pały po indywidualnych błędach obrońców zabrzan, a ich autorami byli Tomasz Pieńko i Kacper Chodyna. Po strzale Marko Poletanovicia piłka trafiła natomiast w słupek bramki Daniela Bielicy.

Po zmianach dokonanych na początku III kwarty w składach obu drużyn mecz się wyrównał, ale Górnik nie zdołał zdobyć chociaż honorowej bramki, za to sam stracił gola po strzale Japończyka Koki Hinokio. W samej końcówce w bramce zabrzan zadebiutował 16-letni Kamil Soberka, który popisał się jedną udaną interwencją.

To była pierwsza porażka Górnika w letnim okresie przygotowawczym i pierwszy przegrany mecz zabrzan pod wodzą nowego trenera Bartoscha Gaula. Zagłębie odniosło natomiast pierwsze letnie zwycięstwo.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:0 (0:0, 2:0, 1:0, 0:0)