Zagłębie Lubin - FC Voluntari 1:0. Drużyna trenera Piotra Stokowca wygrywa w Turcji (WIDEO)

Patryk Szysz strzelił jedyną bramkę w wygranym sparingu z FC Voluntari
Patryk Szysz strzelił jedyną bramkę w wygranym sparingu z FC Voluntari FOT. Piotr Krzyżanowski
KGHM Zagłębie Lubin wygrało pierwszy tegoroczny sparing. Przebywający na obozie w Turcji Miedziowi ograli trzecią obecnie drużynę rumuńskiej ekstraklasy - FC Voluntari.

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w niedzielę rozegrali swój pierwszy mecz w tym roku kalendarzowym. Rywalem przygotowujących się do rundy wiosennej pod okiem nowego trenera Piotra Stokowca Miedziowych był trzeci zespół rumuńskiej ekstraklasy - FC Voluntari.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15 czasu polskiego. Trener Stokowiec w wyjściowym składzie postawił na mieszankę doświadczenia z młodością. Na murawę wyszli m.in. Dominik Hładun, Saša Balić czy Patryk Szysz, ale też Bartłomiej Kłudka, Tomasz Pieńko i Kacper Masiak.

Jedyny gol padł w końcówce pierwszej połowy. Łukasz Poręba popisał się bardzo dobrym prostopadłym podaniem w pole karne, tam do piłki dopadł Szysz, dryblingiem minął jednego z rywali i oszukał bramkarza.

Na drugą połowę w składzie Zagłębia wyszło 10 innych piłkarzy. Nie zmienił się tylko bramkarz. Mimo kilku okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i lubinianie mogli cieszyć się z pierwszego triumfu w tym roku. Mając na uwadze formę i wyniki Miedziowych w końcówce poprzedniego roku, każde zwycięstwo cieszy i ma pozytywny wpływ na morale.

W zespole z Zagłębia Miedziowego - w przeciwieństwie np. do Śląska Wrocław - czuć powiew świeżości. Z drużyną rozstali się regularnie zawodzący w ostatnich miesiącach Serb Aleksandar Pantić i Chorwat Lorenco Šimić, a lada moment odejdzie też Hiszpan Ian Soler, z którym klub usilnie stara się rozwiązać kontrakt.

Do Turcji z drużyną poleciały cztery nowe nabytki. To bośniacki bramkarz Jasmin Burić, pozyskany z Warty Poznań Aleks Ławniczak, wracający po półtorarocznym pobycie w Lechii Gdańsk Bartosz Kopacz oraz doświadczony czeski napastnik Martin Doležal. Zabrakło za to kontuzjowanych Kamila Kruka i Adama Ratajczyka.

Nie wszystkich nowych graczy zobaczyliśmy w starciu z Rumunami, ale zapewne dostaną swoje szanse w kolejnych grach kontrolnych. Lubinianie rozegrają jeszcze cztery sparingi nad Bosforem, w tym dwa jednego dnia (26 stycznia z walczącym o utrzymanie w serbskiej ekstraklasie FK Metalac oraz ukraińskim drugoligowcem - Polissią Żytomierz). Najbliższy we wtorek z Azerską Gabalą.

KGHM Zagłębie Lubin - FC Voluntari 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Szysz 44.
Zagłębie (I połowa): Hładun - Kłudka, Kopacz, Balić, Bartolewski - Szysz, Żubrowski, Poręba, Pieńko, Masiak - Podliński.
II połowa: Hładun - Wójcicki, Ławniczak, Lepczyński, Sobczak - Chodyna, Kizyma, Łakomy, Kusztal, Daniel - Zajíc.
Voluntari (skład wyjściowy): Popa - Ciobotariu, Tamaș, Armaș - Costin, Tavares, Droppa, Rață, Gheorghe, Ilie - Nemec.