Zagłębie - KPR Kobierzyce 18:25. Niespodzianka w Lubinie!

Piotr Krzyżanowski
W derbach Dolnego Śląska w ramach 18. kolejki PGNiG Superligi kobiet Metraco Zagłębie Lubin przegrało u siebie z KPR-em Gminy Kobierzyce 18:25.

Wystarczył rzut oka na tabelę, aby wskazać faworyta derbowego starcia. Należy jednak wspomnieć, że rywalizacja KPR-u i Metraco Zagłębia w pierwszej rundzie PGNiG Superligi przyniosła nadspodziewanie dużo emocji. W rozegranym w październiku meczu w Kobierzycach do przerwy prowadziły gospodynie, a ekipa wicemistrzyń Polski losy spotkania zdołała odwrócić dopiero w ostatnich minutach.

- Do Lubina jedziemy z chęcią zrewanżowania się Zagłębiu za ostatni mecz, w którym niewiele dzieliło nas od zwycięstwa - zapowiadała na naszych łamach Edyta Majdzińska, trenerka KPR-u. - Kluczem do sukcesu będzie przede wszystkim zatrzymanie kluczowych zawodniczek zespołu z Lubina, czyli Karoliny Semeniuk i Kingi Grzyb. Są to bardzo doświadczone szczypiornistki, które w ostatnich minutach mogą przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny - dodała Majdzińska.

Zapowiedzi opiekunki zespołu z Kobierzyc okazały się prorocze. Pierwsza połowa wczorajszego meczu zakończyła się remisem 9:9, faworyzowane Zagłębie nie zdołało zdominować swoich rywalek. Obie drużyny zanotowały długie fragmenty gry bez zdobyczy bramkowej. Kibice, którzy spodziewali się ofensywnego spotkania, mogli czuć się zawiedzeni.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego ekipa przyjezdnych prowadziła 15:12. Fani miedziowej drużyny przecierali oczy ze zdumienia, oglądając kolejne straty i błędy w komunikacji swoich ulubienic. Dobra postawa Moniki Ciesiółki w bramce KPR-u była jednym z elementów, dzięki któremu podopieczne Edyty Majdzińskiej sprawiły nie lada niespodziankę, pewnie triumfując i wywożąc z Lubina komplet punktów.

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 18:25 (9:9)
Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Bilik, Grzyb, M. Mączka, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak, Rosińska, Górna, Piechnik, Jochymek, Belmas, Pielesz, Milojević.
KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska, Skalska, Wojda, A. Mączka, Janczak, Wesołowska, Kaźmierska, Wiertelak, Charzyńska, Mazguła, Daszkiewicz, Walczak, Dąbrowska, Michalak.