Zaczynamy EuroBasket 2013! Polska - Gruzja (RELACJA NA ŻYWO)

PK
O godz. 14.30 koszykarze reprezentacji Polski zmierzą się z Gruzją w pierwszym meczu mistrzostw Europy. Zapraszamy na naszą relację na żywo prosto z hali w słoweńskim Celje.

IV KWARTA

Koniec meczu. Przegraliśmy z Gruzją 67:84.

Minuta do końca. 82:61 dla Gruzji.

Najpierw trójka, potem akcja dwa plus jeden, ale bez celnego rzutu wolnego. 75:51 dla Gruzji.

Tak trochę na osłodę piękny wsad Ponitki. Przegrywamy 49:70.

Na boisku po raz pierwszy dzisiaj pojawił się Przemysław Karnowski.

I znów Sanikidze za trzy. 62:40. Przygnębiające jest to, jak słabo idzie Polakom.

Zamojski za trzy równo z syreną. W kolejnej akcji tym samym odpowiedział Sanikidze. Jets 59:40 dla Gruzji. Do końca meczu 8 min 27 sekund. Time-out.

III KWARTA

Koniec tej części 55:37 dla Gruzji.

Proszę Państwa, tego meczu już raczej nie wygramy. Czas ucieka, a w grze Polaków wciąż nic dobrego się nie dzieje. Przegrywamy 35:55 na pół minuty przed końcem III kwarty.

Markoshvili za trzy... 48:30 dla Gruzji.

Poprawiliśmy nieco obronę, ale wciąż nie wygląda to dobrze. Przegrywamy 26:43. Trzecia kwarta na półmetku.

Szubarga, Koszarek, Kelati, Lampe, Gortat - oto piątka Polaków. Może wariant z dwoma rozgrywającymi się sprawdzi?

Sędziowie dadzą zaraz sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy.

II KWARTA

Koniec pierwszej połowy, po której przegrywamy 22:39. Fatalne były te dwie kwarty w wykonaniu Polaków. Najgorsze, że nie mamy żadnych przesłanek ku temu, by wierzyć, że po przerwie coś się zmieni. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyli Gortat i Ignerski (po osiem). I jeszcze parę statystyk: Polacy nie trafili ani razi z rzutów wolnych (na pięć prób) i za trzy. Mieli aż dziewięć strat przy trzech Gruzinów. Czekamy na drugą połowę.

38:22 dla Gruzji. Brak słów...

Znów Sanikidze w roli głównej. Wsad i 33:20 dla Gruzji. Panowie, obudźcie się!

Sanikidze (203 cm) zebrał właśnie piłkę w ataku po rzucie wolnym przy Gortacie (211 cm) i Lampe (211 cm)... Przegrywamy 20:31.

Minęło pięć i pół min drugiej kwarty. Tak wysoko w tym meczu jeszcze nie przegrywaliśmy, jest 29:20 dla Gruzji...

Kolejna starta Polaków. Nieco zrezygnowany tym faktem Gortat kiwa głową, time out. Mamy do odrobienia siedem punktów (18:25).

Po błędzie 24 sekund Polaków cała ławka rezerwowych Gruzji wstała z radości. Przegrywamy 18:24.

Najpierw piękny blok, a potem punkty z faulem Gortata. Odrabiamy straty, jest 18:22, a pewnym momencie przegrywaliśmy nawet 14:22.

I KWARTA

Niemal równo z syreną punkty po zbiórce w ataku zdobył Burjanadze. Koniec I kwarty, przegrywamy 14:20.

Na razie nie wygląda to najlepiej. Gruzini łatwo wjeżdżają w naszą strefę podkoszową, zdobywając punkty po indywidualnych akcjach. Na domiar złego dwa faule ma już Lampe. Przegrywamy 10:14. Trzy min do końca kwarty.

Po prawie pięciu minutach prowadzimy 6:5. Gra naszego zespołu podporządkowana jest pod wysokich, ale ci na razie pudłują.

Pierwsze dwie akcje Polaków grane na Gortata. Niestety "Polski Młot" ma już dwa pudła. Trafił za to Kelati i jest 2:2.

godz. 14.30 - Pierwsza piątka Polski: Koszarek, Kelati, Waczyński, Lampe, Gortat.

godz. 14.26 - Hymny obu państw odegrane. Niebawem zaczynamy! Na trybunach kilkaset osób, może pół tysiąca.

godz. 14.23 - Zaczęła się na prezentacja obu drużyn. Spiker miał największe problemy z wypowiedzeniem imienia i nazwiska Przemysława Karnowskiego. A Michała Chylińskiego przedstawił jako "Czylynski".

godz. 14.18 - Do meczu coraz mniej czasu, obie drużyny pozują wlaśnie do grupowych zdjęć. A tak brzmi oficjalna piosenka mistrzostw Europy w Słowenii. Podoba się, czujecie koszykówkę?

godz. 14 - Polski zespół znów na parkiecie, czas na kolejną rozgrzewkę - z piłkami, będą też zapewne ćwiczenia rozciągające. Koszykarzy powitały okrzyki "Polska! Polska!". Na trybunach na razie kilkadziesiąt osób, w większości to nasi rodacy. Niektórzy skandują nazwisko Tomasza Jankowskiego. Były reprezentant Polski będzie współkomentował to spotkanie dla telewizji Polsat.

godz. 13.55 - Dziś w Celje odbędą się jeszcze dwa mecze grupy C, w której występują Polacy. O godz. 17.45 Chorwacja zmierzy się z Hiszpanią, a o godz. 21 Słowenia z Czechami.

godz. 13.50 - Oto składy obu drużyn na to spotkanie: Gruzja: 4. Nika Metreveli, 5. Otar Pkhajadze, 6. Duda Sanadze, 7. Beka Burjanadze, 8. George Tsintsadze, 9. Giorgi Shermadini, 10. Richard Hickman, 11. Manuchar Markoishvili, 12. Levan Patsatsia, 13. Viktor Sanikidze, 4. Besik Lezhava, 15. Nikoloz Tsitishvili. Polska: 4. Przemysław Karnowski, 5. Thomas Kelati, 6. Maciej Lampe. 7. Krzysztof Szubarga, 8. Michał Chyliński, 9. Przemysław Zamojski, 10. Michał Ponitka, 11. Michał Ignerski, 12. Adam Waczyński, 13. Marcin Gortat, 14. Adam Hrycaniuk, 15. Łukasz Koszarek.

godz. 13.45 - Na razie nie zanosi się na to, by mecz cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Na trybunach na pustki, jednak przed halą widać grupki kibiców z Polski i Gruzji. Tymczasem nasi koszykarze kończą pierwszą część rozgrzewki. Rywale wrócili już do szatni.