Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Za nami XXVI Plebiscyt Życia Akademickiego wrocławskiej AWF (GALERIA, RELACJA)

MW
W budynku P4 AWF-u, odbyła się uroczysta gala i ogłoszenie wyników XXVI Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego Sportowca i Trenera Akademii Wychowania Fizycznego i Klubu Sportowego AZS-AWF we Wrocławiu w 2018 roku. Najlepszym Sportowcem został Rafał Omelko - lekkoatleta, mistrz świata i rekordzista globu w sztafecie 4x400 metrów.

Gości gali przywitała Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula–Lewandowska przekazując następnie głos rektorowi - prof. Andrzejowi Rokicie, który w kilku słowach skierował do zebranych okolicznościowe przemówienie. Wspomniał także tych, którzy w ostatnim czasie odeszli, a byli związani z uczelnią: Krystiana Madeję, Zdzisława Antczaka i Adama Mikiciuka.

Galę rozpoczęto od nagrody specjalnej - Kryształowej Korony Maratonu Ziemi, której laureatem został prof. dr hab. Jan Chmura. Był to wspólny projekt firmy LOGOS TRAVEL Marek Śliwka i Poland Running Academy. Nagroda ta jest przyznawana osobom, które w ciągu czterech lat ukończą pięć z siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach.

Najpopularniejszym sportowcem w głosowaniu internetowym została Katarzyna Sobczak - zawodniczka kadry narodowej w pływaniu i parakajakarstwie, brązowa medalistka mistrzostw Europy z Belgradu (Serbia) w 2018 roku.

Najpopularniejszym trenerem został Mikołaj Michalak, trener srebrnej drużyny koszykarskiej AWF-u, która w roku 2018 zajęła II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Nagroda specjalna za okrążenie Antarktydy non stop po jej wodach wzdłuż i poniżej 60 stopnia szerokości geograficznej południowej na jachcie Katharsis 2 powędrowała do absolwentki wrocławskiej AWF Magdaleny Żuchelkowskiej. Misja trwała 102 dni, 22 godziny, 59 minut i 5 sekund. Za rejs załoga otrzymała Certyfikat Światowej Rady Rekordów Żeglarskich. Została także wpisana do KSięgi Rekordów Guinessa.

Biuro Erasmus ufundowało niespodziankę (lot w tunelu aerodynamicznym) dla zawodników-obcokrajowców, którzy reprezentowali Uczelnię podczas II Biegu Erasmusa+. Nagrodzeni zostali: Cloe Kouadio i Samuel Sanz Gresa.

W najważniejszych kategoriach triumfowali Rafał Omelko i trener Marek Rożej. Omelko w ubiegłym roku razem ze sztafetą 4x400 m ustanowił halowy rekord świata. Dziś jest najbardziej doświadczonym z naszych 400-metrowców w talii trenera Józefa Lisowskiego. Marek Rożej to opiekun m.in. Jakuba Krzewiny i młodej Natalii Kaczmarek, będącej w szerokim składzie narodowej sztafety 4x400 m, aktualnych mistrzyń Europu z hali (Glasgow 2019) i z otwartego stadionu (Berlin 2018).

W czasie uroczystej gali muzyczną oprawę zapewniła między innymi studentka AWF-u Karolina Gefert - uczestniczka VII edycji "The Voice of Poland", a także utalentowana uczennica II klasy liceum Paulina Browolejt, która od pięciu lat gra w siatkówkę, od dwóch reprezentując barwy AZS-u AWF-u Wrocław. Podczas gali wystąpiła także grupa Cheerleaders Wrocław - najlepszy zespół cheerleaders w plebiscycie Tauron Basket Ligi.

- Uważam, że gala nam się udała. Ona zmienia się z roku na rok. Podczas tej edycji formuła była zupełnie inna. W tym roku była ona rozdzielona w przestrzeni sali wykładowej. Osoby z zewnątrz były zachwycone logistyką i organizacją. Wartością dodaną było wykorzystanie osób związanych z uczelnią. Studentka, która pięknie śpiewała, trenuje siatkówkę w klubie AZS-AWF Wrocław. Była też duża grupa mecenasów i darczyńców, którzy doceniają naszą galę i naszych studentów. Bardzo się cieszę, że nasz plebiscyt jest również doceniany w środowisku sportowym Wrocławia - powiedział nam dr Ireneusz Cichy.

- Moim faworytem był Rafała Omelko. To sportowiec, który bardzo ciężko pracuje, a sukces polskich biegaczy był spektakularny. Biało-czerwoni wygrali ze sztafetą amerykańską. Nie jestem zaskoczony tym wyborem, mimo że to nie jest sezon olimpijski. W przypadku pozostałych wyróżnionych sportowców myślę, że to pokazuje jaki jest potencjał wśród zawodników trenujących w klubie AZS AWF Wrocław - dodał dr Cichy.

Uroczystość poprowadził, po raz szósty z rzędu, Dawid Kutryn – pracownik Katedry Komunikacji i Zarządzania w Sporcie. A my tylko przypomnimy, że Dawid był także konferansjerem podczas Dolnośląskiej Gali Sporu, która podsumowała 66. Plebiscyt Gzety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera w regionie.

Udział w gali wzięli prorektorzy, dziekani i prodziekani wszystkich wydziałów, przedstawiciele władz regionalnych i samorządowych, związków sportowych, firm i partnerzy prywatni, którzy swoją obecnością podnieśli rangę uroczystości.

Plebiscyt „Życia Akademickiego” został zorganizowany pod patronatem rektora dr hab. Andrzeja Rokity, profesora AWF i dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej - Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego oraz przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego przy współudziale Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław, Redakcji „Życia Akademickiego”, Biura Promocji Uczelni, Biura ds. Studenckich i Sportu Akademickiego, Centrum Informatycznego oraz Działu Administracyjno-Gospodarczego.

Wyniki Plebiscytu na najlepszego sportowca AWF 2018:

I miejsce - Rafał Omelko - lekkoatletyka
II miejsce - Rafał Kozłowski - judo
III i IV miejsce ex aequo - Natalia Kaczmarek i Joanna Linkiewicz – lekkoatletyka
V miejsce - Urszula Hofman – judo

Wyniki Plebiscytu na najlepszego trenera AWFD 2018:

I miejsce - Marek Rożej - lekkoatletyka
II miejsce - Andrzej Kijowski – strzelectwo
III miejsce - Jerzy Szyda - biathlon
IV miejsce - Wiesław Błach – judo
V miejsce - Konrad Bojakowski - akrobatyka

Karta płatnicza z herbem klubu? Teraz to możliwe, ZOBACZ!

Klubowe karty płatnicze z herbami klubów LOTTO Ekstraklasy - prezent od PKO BP dla kibiców [ZDJĘCIA]. Od teraz każdy piłkarski kibic w Polsce może mieć kartę płatniczą z herbem swojego klubu. Bank PKO BP, który ma być już wkrótce sponsorem tytularnym naszej ekstraklasy, wprowadził właśnie do swojej oferty karty bankowatowe z herbami klubów ekstraklasy. Do wyboru jest 15 modeli- nie ma tylko Cracovii. Koszt wyrobienia takiej karty to 14,90 zł. Potem działa już normalnie - jak każdy inny "plastikowy pieniądz". Zobaczcie, jak wyglądają karty poszczególnych klubów!DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ STRZAŁEK.

Klubowe karty płatnicze z herbami klubów LOTTO Ekstraklasy -...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska