Z Wrocławia pociągiem do Drezna

  Z Wrocławia pociągiem do Drezna

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od 1 marca pojedziemy koleją do stolicy Saksonii. Najtaniej wybrać się tam w 5 osób. Zapłacimy 79 euro.
  W najbliższą niedzielę z Wrocławia odjedzie pierwszy pociąg do Drezna. Do stolicy Saksonii będzie odtąd kursował trzy razy dziennie. To możliwe dzięki porozumieniu, jakie PKP Przewozy Regionalne podpisały z Deutsche Bahn Regio, czyli swoim niemieckim odpowiednikiem.

  Na tory z Wrocławia do Drezna wyjedzie szynobus firmy Siemens. Pomieści prawie dwustu pasażerów. Do celu dojedziemy w nieco ponad trzy godziny. PKP liczą, że wagony będę pełne pasażerów.
  - Drezno to bardzo interesujące miasto. Wiele tam ciekawych zabytków - zachęca Andrzej Piech z PKP. I sugeruje, by korzystając z nowego połączenia, wybrać się nie tylko do stolicy Saksonii, ale i do innych niemieckich miast na tej trasie, na przykład do Görlitz.

  - Ceny biletów są bardzo korzystne - zapewnia Andrzej Piech.
  Bilet dla jednej osoby w obie strony kosztuje 39 euro. Ale wystarczy odrobina sprytu, by na miejsce dotrzeć taniej. Wystarczy zebrać pięcioosobową grupę. Wtedy za wspólny bilet dla wszystkich, i to w obie strony, zapłacimy 79 euro.

  PKP liczą, że wagony zapełnią nie tylko turyści, ale i młode osoby żądne nocnych wrażeń. W Dreźnie jest bowiem wiele pubów i dyskotek. Poznawanie miasta nocą ma ułatwić fakt, że bilety na pociąg będą ważne przez trzy dni.

  Wyjazd do Drezna to również szansa na tańsze zakupy.
  - Tańsze niż w Polsce są tam choćby ubrania - mówi Michał Tomiczak z konsulatu Niemiec we Wrocławiu. - Niemieckie sklepy właściwie nieustannie oferują przeceniony towar. Wtedy markowe rzeczy można kupić o wiele taniej niż we Wrocławiu - zachwala. Podobnie jest z żywnością i alkoholem, również tym z górnych półek.
  « 2

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  srednio tanio

  anna7077 (gość)

  Jak dla kogos 330zl (79 euro) to tanio to ja nie wiem... W dodatku nigdzie nie jest to jasno sprecyzowane, ze to bilet w obie strony. Jesli w 1 strone to jest to w ogole rozboj w bialy dzien. To ma...rozwiń całość

  Jak dla kogos 330zl (79 euro) to tanio to ja nie wiem... W dodatku nigdzie nie jest to jasno sprecyzowane, ze to bilet w obie strony. Jesli w 1 strone to jest to w ogole rozboj w bialy dzien. To ma byc korzystna oferta? :( I jeszcze godziny kursowana srednie :/zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łaska jazdy przedłużona

  Kuba (gość)

  Pociągi Wrocław - Goerliz kursują do 31.III.....liczmy na dalsze przedłużanie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A w zamian co?

  Pablo5 (gość)

  TAA.... Pan Piech bedzie jezdzil po telewizory a my po rowery zeby do pracy dojechac

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo