Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Xiaomi Pocophone F1: najwyższa moc i wielkie możliwości za najniższą cenę [NASZ TEST, FILM] - Laboratorium, odc. 18

Cyprian Dmowski
Szukasz smartfona, na którym obejrzysz filmy z Netflixa i pograsz w gry? Planujesz zakup słuchawek? Głośników? Jakiegoś innego sprzętu elektronicznego - telefonu, aparatu fotograficznego, wagi, ciśnieniomierza, power banku, ładowarki? Nie wiesz, co wybrać, bo na rynku jest olbrzymi wybór? Pomożemy. Laboratorium to nasz program, w którym przedstawiamy ciekawe sprzęty i gadżety. Dziś prezentujemy smartfon Xiaomi Pocophone F1 - potężne urządzenie z najwyższej półki w cenie przeciętnego średniej klasy aparatu.

Kosztująca około 1500 zł bogatsza wersja Pocophone F1 ma podzespoły najmocniejszych smartfonów na rynku i w bardzo wielu elementach im nie ustępuje. Stosunek ceny do możliwości jest dziś najlepszy na rynku, szczególnie jeśli zechcemy kupić tańszą wersję, z 6 GB RAM na pokładzie (za około 1300 zł).

Wygląd i wykonanie
Nie przemawiają do mnie szklane telefony, więc w tradycyjnych, plastikowych pleckach Poco nie widzę nic złego. Wykonane są z dobrej jakości tworzywa, części są znakomicie spasowane, nic nie trzeszczy, nie ma luzów. Po założeniu mojego ulubionego, silikonowego etui, Poco dobrze leży w dłoni, nie próbuje się z niej wyślizgnąć. Przednia szybka smartfona ma zaokrąglone rogi, jest pokryta szkłem Gorilla Glass i wygląda znakomicie… do momentu, gdy zaczniemy jej używać. Niestety. Panel wyjątkowo dobrze zbiera odciski palców i trzeba co rusz go wycierać. A to i tak niewiele zmienia – po wyłączeniu ekranu widzimy zapalcowaną powierzchnię...

Bateria
REWELACJA! Przy normalnym, momentami intensywnym użytkowaniu: dzwonienie, internet, odtwarzanie muzyki, gry - w tym zaawansowane typu PUBG, czy Real Racing - wystarczy ładować CO DWA dni. Zdarzało nam się, że pełne ładowanie wystarczało na niemal TRZY dni pracy smartfona! Co ciekawe, im mniej paska stanu baterii na wyświetlaczu, tym można odnieść wrażenie, że wolniej się ogniwo wyczerpuje. Wynik znakomity, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę potężną moc tego smartfona.
Ekran
Znakomita widoczność, świetne kolory i kąty widzenia. Nie przeszkadza mi wcięcie w górnej części ekranu, w którym są aparat fotograficzny, głośnik i dioda. Można programowo zaczernić ekran obok nich i jest OK. Ale już denerwujące są zakrzywione rogi w dole ekranu - przy niektórych grach zasłaniają one np.liczniki punktów, czy elementy informacyjne umieszczone w narożnikach ekranu. To największy minus ekranu.

Responsywność i kultura pracy
Są olbrzymie. Wszystko dzieje się już, teraz, natychmiast. Na nic nie czekamy, każde kliknięcie w ekran wywołuje natychmiastową reakcję. Ale... Czasami - podejrzewamy, że to wina oprogramowania, które dla regionu Polska jest inne niż, np. dla regionu Indie - telefon nagle zwalnia na ułamek sekundy, by po chwili znów ruszyć z kopyta. Po zmianie regionu na Indie i pobraniu aktualizacji na tamtejszy rynek Pocophone działa bez najmniejszego zająknięcia.
Aparaty fotograficzne
Na czymś trzeba było zaoszczędzić… Choć są trzy - to średniej jakości. Jak już wspominaliśmy, w dobrym świetle robią dobre zdjęcia, w słabym - słabe. Trzeba jednak pochwalić ten smartfon za nagrywanie filmów. Przede wszystkim, urządzenie świetnie radzi sobie z dynamiką i nie ma problemów z nagrywaniem rozgrywek sportowych w wysokiej rozdzielczości. Po drugie, doskonale działa stabilizacja obrazu (choć jest tylko cyfrowa) i filmy kręcone "z ręki" wyglądają niemal jak ze statywu, czy gimbala. Miłośnicy selfie też ni8e powinni narzekać, choć – zastrzeżenie o koniecznym dobrym oświetleniu odnosi się także do zdjęć przednim aparatem.

Granie
Gry wyglądają doskonale, no i gra się w nie przyjemnie i wygodnie. Testowaliśmy m.in. PUBG, Sniper 3d, Fortnite, Real Racing 3 i masę casualowych produkcji. Wszystko działało top class.
Bajery
Rozpoznawanie twarzy i odblokowywanie telefonu za pomocą tej technologii jest niesamowite. Nawet po ciemku działa doskonale i trwa niezauważalny ułamek sekundy!

Braki - minusyNie naładujesz go indukcyjnie
Nie można płacić telefonem (brak NFC)
Średniej jakości aparaty fotograficzne, ale z dobrym oprogramowaniem – szczególnie dobra jest cyfrowa stabilizacja obrazu niezbędna przy nagrywaniu filmów oraz tryb selfie.

Plusy
Wszystko inne.

Xiaomi Pocophone F1 - specyfikacja

Wymiary: 155,7 x 75,5 x 8,9 mm
Waga: 187 g

Procesor: Qualcomm Snapdragon 845 (4 rdzenie, 2.8 GHz, Kryo + 4 rdzenie, 1.77 GHz, Kryo)
Układ graficzny: Adreno 630
RAM: 6 GB
Dysk: 64 lub 128 GB
Ekran: 6,18 cala IPS
Rozdzielczość: 2246 x 1080
System: Android 8.1 Oreo

Łączność: 4G (LTE), wi-fi, bluetooth
Systemy nawigacji: GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou.

Złącza: USB C, czytnik kart pamięci microSD, 2 gniazda nanoSIM (jeden ze slotów wspólny z czytnikiem kart pamięci), wyjście słuchawkowe 3,5 mm).

Bateria: litowo-jonowa 4000 mAh

Aparaty fotograficzne: 12.0 + 5.0 Mpix – tył, 20.0 Mpix – przód
Przesłona obiektywu aparatu tylnego: f/1.9.
Lampa błyskowa: podwójna dioda.
Maksymalna rozdzielczość nagrywania filmów: 4k

Dodatkowe informacje: akcelerometr, żyroskop, magnetometr, czujnik światła, czujnik zbliżenia, czujnik Halla, czujnik podczerwieni, czytnik linii papilarnych, funkcja szybkiego ładowania Quick Charge.

Zawartość opakowania: zasilacz, etui żelowe, kabel USB C, instrukcja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Xiaomi Pocophone F1: najwyższa moc i wielkie możliwości za najniższą cenę [NASZ TEST, FILM] - Laboratorium, odc. 18 - Gazeta Wrocławska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska