18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

"Wyślijmy urzędników na wyspy Bahama" - Korwin-Mikke wśród studentów we Wrocławiu [FOTO]

Karolina Szypuła
fot. Karolina Szypuła
Udostępnij:
Dziś (14.03) na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się debata z udziałem Janusza Korwina-Mikkego, prezesa Kongresu Nowej Prawicy. Przyciągnęła tłumy studentów, którzy zadawali politykowi wiele ciekawych i ważnych dla nich pytań. Na sali co chwilę rozbrzmiewały gromkie oklaski, kilka razy wszyscy wybuchali też śmiechem.

Debatę zorganizowały: Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk, Fundacja Sapere Aude oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczyło w niej ponad 300 osób. Pojawili się nie tylko studenci, ale także ludzie starsi, zainteresowani polityką Korwina-Mikkego.

Padały pytania zarówno o zbliżające się wybory do europarlamentu, program wyborczy partii, jak i o edukację. Kiedy polityk zapowiedział, że gdy dojdzie do władzy, zlikwiduje obowiązkową maturę - sala wybuchnęła śmiechem.

Korwin-Mikke w żartobliwy sposób opowiadał też o reformach, które chciałby wprowadzić, o ograniczeniu biurokracji państwowej, oraz konieczności przeprowadzenia zmian w wojsku.

– Powinniśmy zostawić 500 urzędników administracji państwowej, a pozostałe kilka tysięcy wysłać na wyspy Bahama z obietnicą, że nie wrócą przez najbliższe 20 lat – mówił Janusz Korwin-Mikke.

Wspominał też o absurdalnych dla niego przepisach budowlanych. – Jak facet chce sobie wybudować dom i wszystko robi zgodnie z prawem, to niech buduje. Po co mu jakiś urzędnik, którego trzeba prosić o milion pozwoleń – zastanawiał się Korwin-Mikke.

Debata trwała ponad godzinę. Jak podkreślał sam polityk, pytania były ciekawe i zadowalające. Kilka przyprawiło go również o uśmiech na twarzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 24

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
JG
Głupi Korwin i buty

Tylko zazdrościć nam takim krajom,
W których za darmo buty rozdają...

Nie są za piękne, ani szczególne,
Za to – darmowe, takie – ogólne.
Kiedy nadejdzie chlapa czy zima,
To obywatel – zawsze wytrzyma!
A kiedy z wiekiem drą się pomału,
Dają komisje buty z przydziału.
W tych soc-komisjach są specjaliści,
Żeby nie było ludzkiej zawiści.

No bo ludziska, już kombinują:
Dajcie mi nowe!– stare szwankują,
Buty wymieńcie! – piszą podania –
Lewy za ciasny! – są odwołania...

Żeby nikt nie mógł głupa im palić,
Muszą komisje wszystko ustalić:
Komu – do domu, komu – dla sportu,
Komu buciki z pierwszego sortu.
Żeby nie było oszukiwania,
Biorą komisje – pokwitowania.

Ale i biorą spore łapówki
Od elegantów, co chcą mieć nówki!

Na spec-komisje więc przyszła pora,
Bo się korupcja zrobiła spora.
Tajne agencje też są konieczne,
Żeby zwalczanie było skuteczne.

Śledzą komisje inne komisje –
Każda komisja swoją ma misję.
Rosną urzędy... i ministerstwo,
Żeby nie rosło butów paserstwo,
Żeby nie brano fantów i w łapę!

Bierz but – bez kantów i nie na gapę!

Jakiś tam Korwin – gada coś – głupi:
Buty – powiada - każdy sam kupi
Jeden – na miarę, drugi – drewniaki...
Mówi, że lepszy jest system taki:
Zmniejszyć podatki! Dość biurokracji!
Wszystkie komisje – do likwidacji!
Jeszcze coś mami, że niby – draństwo,
Że się butami zajmuje państwo!

Mądrze tłumaczą socjal-działacze:
Że buty kupią... tylko bogacze,
A biednych nie stać będzie na buty –
I będą boso – jak przyjdzie luty!
A jak zamarzną? – To czyja wina?
Niech nikt nie słucha głupot Korwina!

No i za darmo uczą już młodzież:
Fajna by była darmowa – odzież,
Fajnie by było – darmo się leczyć...

Trudno młodzieży temu zaprzeczyć.

Choć darmowemu nie jestem wrogi,
Czuję się – niczym but z lewej nogi,
No bo czasami widzę to czarno –
No bo skąd biorą na to –
za darmo?

Jan Gładkow
E
E.Kaczanowski KNP Wrocław
Celna uwaga Panie Zenku ale: 1) pan JKM ma te parę milionów, więc bieda Go nie ciśnie, 2 ) jakby chciał być w Sejmie za wszelką cenę to by naobiecywał ludziom złote góry , becikowe itd i/lub przyłączył się do pierwszej lepszek partii która prowadzi w sondażach, 3) proszę wierzyć (lub nie) ale są jeszcze w Polce ludzie, którzy od wielu lat nie zmieniają poglądów, są uczciwi i mają idee.
H
Hmmm
Pewnie w urzędzie pracuje albo jego rodzice.
z
zenek
Oderwac tych od koryta i samegu się tam zainstalowac! Ludzie czy wy naprawdę jesteście tacy naiwni i wierzycie, że ktokolwiek po wygranych wyborach będzie skromny, będzie pracował dla innych a sam będzie uniżonym sługą ludu pracującego?
k
karo
Nie wiem o co chodziło zibiemu ale mylsę , że głoszenie , że każdy będzie o wszystkim decydował a szczególnie ile ma zarobic ,jakies rozdawnictwo, niepłacenie podatków ( gdzie się to udało? ) to w tym sensie jest to teoria komunizmu w ostatniej fazie rozwoju. Kraina szczęśliwości po prostu!
???
zed zjebie ile mam ci tlumaczyc ze jestes jebniety i nie powinienes sie udzielac na forum????

zed to jest maxymalny idiota nigdy wiekszego nie widzialem.
m
marianozoz
Zachowujemy się jak ptaki w klatce ze słynnej bajki, którym inny ptak opowiada o wolności ale my i tak wybieramy klatkę. Zostaliśmy wychowani w socjalistycznym opiekuńczym kraju, w którym państwo o wszystkim za nas decyduje. Państwo nie traktuje nas jak ludzi tylko jak bydlęta, które niczego nie rozumieją i niczego nie wiedzą. Ludzie mentalnie nawykli do takiego traktowania i ich to nawet nie razi. Ludzie nie mają problemu, że to państwo decyduje o programie edukacji ich dzieci. Zwykły człowiek nie może zadecydować o tym czego będzie się uczyło jego dziecko. Jaka państwowa edukacja jest każdy wie, nie uczą tam myślenia tylko durnego wklepywania formułek. Dlaczego? Bo niewolnik nie musi myśleć. Państwo zabiera nam ponad 70 procent naszych dochodów w uzasadnieniu tłumacząc że sami nie wiedzielibyśmy jak je wykorzystać a tym samym marnotrawi je na pensje dla 600tys urzędników których jedynym zajęciem jest przekładania papierów z miejsca na miejsce. Janusz Korwin Mikke chce przywrócenia normalności. Chce żeby to ludzie decydowali o czym uczy się w szkołach, o tym jaki lekarz ma ich leczyć, o tym na co wydać swoje zarobione pieniądze. On po prostu chce przywrócenia zasad jakie panowały zanim świat opanował socjalizm i doktryna państw opiekuńczych.
E
E.Kaczanowski KNP Wrocław
Ludzie zrozumcie, że trzeba obalić socjalizm (państwo opiekuńcze). Trzeba zabrać koryto a nie co 4 lata zmieniać świnie przy korycie Jak państwo Ci mówi że da Ci 100 PLN to tym samym Ci mówi, że zabierze Ci 140 PLN, bo musi zatrudnić urzędnika, który ściągnie pieniądze i drugiego, który wyda.
1 Trzeba znieść podatek dochodowy (który istnieje od ok 100 lat)- nie można karać kogoś za to że pracuje -im więcej, ciężej pracujesz tym płacisz większy mandat. Więcej pieniędzy zostanie w naszej kieszeni, bo my sami wiemy na co mamy przeznaczyć nasze pieniądze a nie minister i ponad 500 tys (!) urzędników- pośredników.
2 PRYWATYZACJA - tylko na zasadzie licytacji
3 LIKWIDACJA SOCJALIZMU - podatki na cele wspólne-(policja wojsko, obrona cywilna MSZ, szczątkowa administracja) -tak ale nie można zabrać pod przymusem jednemu aby dać drugiemu - to jest bandytyzm, likwidacja biurokracji, dotacji, koncesji - powrót do normalności.
Zapraszam do zapoznania się z programem Nowej Prawicy JKM chodziażby na wikipedii. Dziękuję

"Mężczyźni homoseksualni uważają, że są dyskryminowani, gdyż nie mogą zawierać małżeństw z osobami tej samej płci ale mężczyźni heteroseksualni również tego nie mogą więc gdzie tu dyskryminacja. Analogiczna sytuacja jest w przypadku kobiet" Janusz Korwin-Mikke.
j
jkm
stara
j
jkm
i gówno widziałeś
z
zed
lepsze teorie opowiadają pacjenci szpitala psychiatrycznego na Kraszewskiego. Zapraszam zainteresowanych na odwiedziny aby ich posłuchać.
N
Novo
Korwinu, po co pieprzyc... trzeba było od razu wypalić: "Od jutra badźmy bogaci jak Bill Gates"
.
No, z tym komunizmem to pojechałeś po bandzie :)
.
Akurat UKIP się troszeczkę różni od KNP, między innymi tym, że nie chcą oni zmieniać ustroju z demokracji na monarchię a umacniać ją, nie chcą też ślepo prywatyzować wszystkiego co się da a jedynie skorzystać z demokratycznych mechanizmów tworząc np lokalne "NFZty" których zarząd jest wybierany w wyborach.
.
Cóż, jakby na ogół ludzie byli na tyle inteligentni, że sami mogliby sobie budować dom (pół biedy), czy jakieś lokale usługowe bez żadnego nadzoru, to działałaby demokracja której pan Janusz tak nienawidzi. A skoro większość jest głupia to jak ludzie mają sami np wychowywać swoje dzieci bez nadzoru żadnych instytucji? :) Nauka prywatna, zrowie prywatne, wszystko fajnie, na pewno efektywne takie coś finansowo, pytanie tylko co, jeżeli leczenie czy nauka człowieka się po prostu nie opłaca i nikt takich usług nie będzie chciał wykonywać?

O ile niektóre poglądy KNP są ciekawe i garściami można by je czerpać żeby rozwinąć Polskę to część z nich jest po prostu wielką niewiadomą która może okazać się zbawieniem jak i kompletnym niewypałem.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie