Wypożyczalnie samochodów - biznes przyszłości?

materiał partnera
Udostępnij:
Nie da się nie zauważyć, że w ostatnich latach powstała cała masa wypożyczalni samochodowych. Coś, co jeszcze kiedyś zarezerwowane było wyłącznie dla najbardziej zamożnych, teraz jest usługą kierowaną przede wszystkim dla przeciętnego użytkownika, który od czasu do czasu potrzebuje samochodu. Czy to rzeczywiście jest tak dobry biznes i opłacałoby się w niego zainwestować swoje pieniądze?

Kto korzysta z wypożyczalni?

Przede wszystkim osoby, które nie widzą sensu posiadania własnego samochodu, bowiem jeżdżą bardzo mało, ale od czasu do czasu przydałby im się środek transportu, np. żeby pojechać za miasto na działkę, czy też do rodziny na wakacje.

Bardzo często wypożyczalnie goszczą klientów, którzy np. do danego miasta przylecieli samolotem i chcą mieć się czym poruszać przez kilka dni pobytu w danym miejscu. W ten sposób nie muszą tracić ogromnych kwot na korzystanie z taksówek, ale wnoszą jedną opłatę za całą dobę i jeżdżą tam, gdzie im najbardziej pasuje.

Dlaczego to jest takie popularne?

Przede wszystkim, w ostatnich latach znacznie poszły w dół opłaty za korzystanie z takich rozwiązań. Obecnie można na rynku znaleźć wypożyczalnie, w których stawka za wypożyczenie dobowe wynosi mniej niż 100 zł. Oczywiście wiele będzie w tym przypadku zależało od tego, jaki konkretnie samochód nas interesuje, bowiem oczywiste jest to, że im będzie on bardziej komfortowy i droższy, tym i stawki za wynajem idą w górę.

Są na rynku wypożyczalnie, które specjalizują się wyłącznie w usługach dla bardziej zamożnych klientów i oferują droższe samochody. W innym przypadku można spotkać firmy, które celują w niższe segmenty, a jeszcze w innych jest to poniekąd połączone.

Czy warto otwierać taki biznes?

Wiadomo, że wiele będzie zależało od Twojej obecnej sytuacji, jak również badania rynku, czy w ogóle w Twojej okolicy taki pomysł ma szansę się przyjąć. Dobrym pomysłem byłoby zaproponowanie klientom czegoś zupełnie nowego, czego nie jest w stanie im dać konkurencja.

Oczywiście nie można zapominać o tym, że wszystkie samochody w wypożyczalni muszą być wyposażone w lokalizatory, bowiem dzięki temu będziesz w stanie zabezpieczyć się poniekąd przed kradzieżą. Nie mniej ważne będzie także to, czy auta mają pełny pakiet ubezpieczeń. To wszystko jest istotne, bowiem musisz być zabezpieczony na wypadek, gdyby ktokolwiek uszkodził dany samochód.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska