Wypadek szynobusu Wrocław - Trzebnica i samochodu. Kierowca nie żyje (ZDJĘCIA)

JJ
Jarosław Jakubczak
Udostępnij:
Wypadek szynobusu Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Trzebnicy. Pociąg jadący w kierunku Trzebnicy zderzył się z samochodem osobowym. Do wypadku doszło w czwartek po godz. 14.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Energetycznej w Pasikurowicach (między stacjami Pasikurowice i Siedlec Trzebnicki). Samochodem podróżował tylko kierowca. Został ciężko ranny, przez ponad godzinę był reanimowany na miejscu wypadku, niestety bezskutecznie. Lekarz stwierdził zgon.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym ze znakami "stop". Szynbus uderzył prosto w drzwi kierowcy. Nie wiadomo jeszcze, czy kierowca samochodu nie zatrzymał się przed przejazdem, czy też nie zauważył nadjeżdżającego pociągu.

Siła uderzenia była tak duża, że wyrzuciła samochód na pobliskie pole. Pociąg zatrzymał się dopiero sto metrów od miejsca wypadku. Uderzone zostało mocno zniszczone. Kierowcy, mimo wysiłku ratowników medycznych, nie udało się przywrócić czynności życiowych i stwierdzono jego zgon. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości w gminie Długołęka. Jechał lokalną drogą od Bukowiny w kierunku ul. Wrocławskiej w Pasikurowicach.

Nie ma informacji, by ucierpieli pasażerowie szynobusu. Przed godz. 16 na miejscu pojawił się autobus zastępczy, który zabrał ich w dalszą trasę. Jak informują Koleje Dolnośląskie, ruch pociągów na trasie Wrocław - Trzebnica został wstrzymany do odwołania.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe przy ul. Energetycznej

Wypadek na Granicznej. Autobus MPK potrącił rowerzystów

Tragedia na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem. Nie żyje 5...

Alarm bombowy w przedszkolu na Nowym Dworze. Ewakuacja dziec...

Wideo

Dodaj ogłoszenie