Wypadek na Traugutta. Dźwig wyrwał drzwi tramwaju (ZDJĘCIA)

Jarosław JakubczakZaktualizowano 
Groźnie wyglądający wypadek na ul. Traugutta, na wysokości placu Zgody. Tramwaj linii 5 zderzył się tam z samochodem ciężarowym z HDS - czyli z zamontowanym dźwigiem. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło, gdy motornicza tramwaju linii 5 podjeżdżała na powstający właśnie tzw. przystanek wiedeński. Na jezdni stał samochód ciężarowy z dźwigiem, który wystawał na torowisko. Prowadząca tramwaj nie zauważyła tego faktu i doszło do uderzenia. tramwaj swoją prawą stroną przetarł się z dźwigiem, a następnie zostały wyrwane jedne ze środkowych drzwi. Wtedy pojazd MPK się zatrzymał.

W zdarzeniu ranna została jedna pasażerka tramwaju, starsza kobieta. Ratownicy medyczni udzielają jej pomocy na miejscu zdarzenia. Kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami. Przejazd w stronę centrum jest zablokowany.

MPK wprowadziło zmiany w organizacji ruchu. Oto one:



ZOBACZ TAKŻE: TAK POWSTAJE PRZYSTANEK WIEDEŃSKI NA TRAUGUTTA

Tak wygląda przystanek wiedeński na Traugutta (ZDJĘCIA)

ZOBACZ TEŻ: TAKIM ZACHOWANIEM TIROWIEC DOPROWADZIŁ DO WYPADKU, KTÓRY NA WIELE GODZIN ZABLOKOWAŁ DK8

Za ten "wyczyn" tirowiec straci prawo jazdy (NAGRANIE WYPADKU)

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 94

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Grubas

Skutek zwężania istniejących jezdni przez ostatnich dwóch prezydentów . Po prostu pas dla samochodów i wbrew temu czy to się rajcom podoba czy nie będą .

G
Gość
2019-08-07T23:30:06 02:00, Gość:

Karma wraca do MPK. Nazłość innym robią te przystanki wiedeńskie. Taranują innych uczestników ruchu. Tym razem trafilo na silniejszego.

2019-08-08T10:05:40 02:00, Gość:

To tobie robią na złość poprawiając BRD.

Co na to twój lekarz?

A co to jest BRD? Czyżby nowe HGW?

G
Gość

Oczywiście winien tramwaj. Poruszając się po placu budowy nie zachował należytej ostrożności. Nie miał założonej kamizelki i był bez kasku w zasięgu pracy dźwigu. Zresztą każdy tramwaj w tym miejscu powinien mieć przewodnika (chociażby takiego jak ten samochód MPK na Lubińskich blachach), albo każdy tramwaj powinien przejść instruktaż stanowiskowy

r
rum

Buspasy znakomicie spełniają swoje zadanie. Tam gdzie są namalowane, mamy częste kolizje, wypadki, kaleków, a czasem nawet trupy.

G
Gość
2019-08-07T20:54:16 02:00, mpk tram:

wina jest kierowcy tego grata z hds cieżarowego zle zaparkował gdzie stac nie powinien i jeszcze zle dzwig ustawił motornicza po prostu myslała ze przejedzie piersze poleciało lusterko nastepnie okna i szyny a na koniec drzwi. niech teraz kierownik dzwigu płaci za straty w mpk/

2019-08-07T21:29:17 02:00, Gość:

A jak by czlowiek stał na torowiska to tramwaj też by przejechał człowieku włącz myślenie na przyszłość

Włącz myślenie.

Nic nie stało na torowisku.

Kierowca dźwigu źle obliczył skrajnię lub machała ramieniem HDSa gdy tramwaj jechał.

Dźwig przekroczył linię ciągłą.

To tak idiotyczne że trudno było się tego spodziewać.

G
Gość
2019-08-07T23:30:06 02:00, Gość:

Karma wraca do MPK. Nazłość innym robią te przystanki wiedeńskie. Taranują innych uczestników ruchu. Tym razem trafilo na silniejszego.

To tobie robią na złość poprawiając BRD.

Co na to twój lekarz?

G
Gość
2019-08-07T22:00:32 02:00, Gość:

A ja nie lubię mpk. Wprowadzają tylko buspasy i uruchomili ten inteligentny system na skrzyżowaniach dla swojej wygody co powoduje jeszcze większe korki i irytację kierowców osobówek

MPK wprowadza buspasy?

Proponuję abyś skonsultował z lekarzem czy twój stan psychiki jeszcze można leczyć.

To, że się tym chwalisz publicznie źle wróży ale medycyna zrobiła spory postęp

G
Gość
2019-08-07T14:49:24 02:00, Gość:

Bezsprzecznie i zgodnie z KD winien kierowca samochodu . Widział torowisko i żadnych usprawiedliwień - może nie zna Wrocławia , polskiego KD

2019-08-07T15:55:52 02:00, Gość:

Widział i co? Siłą woli rzucił się na bezbronny tramwaj, po czym jak gdyby nigdy nic rozłożył łapy i wrócił na pas wyłączony z ruchu?

HDS stoi na swoim pasie. Nie zagradza drogi tramwajom. To że akurat wykonywał pracę i ślepa cipa w tramwaju zgodnie z zasada "jestę trałwaję - mam pjerwszeństfo bo buspas" pcha się na siłę chociaż się nie mieści? Sam sobie wytłumacz kto zawinił.

2019-08-07T16:00:09 02:00, Gość:

Zgodnie z myśleniem niektórych przygłupów, będę teraz jeździł po mieście, szukał nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i nakurwiał w nich jak wściekły i kasował siano za ubezpieczenie. Bo przecież ich wina ! nie mogą tu stać..

Ludzie zacznijcie myśleć...

2019-08-07T16:07:31 02:00, Gość:

Jeśli z auta będzie coś wystawać poza obrys i nie będzie to oznaczone widoczna czerwona chorągiewką to oczywiście ze winny będzie parkujący

Jak zaparkuje ktoś w idiotyczny sposób np. poza zatoczka parkingowa i porysujesz swoje auto to też będzie winny. Co innego jak auto zgaśnie i będzie widoczne z daleka a ty walniesz w jego środek

Jeśli masz problem ze zrozumieniem zasady ograniczonego zaufania zawartej w art3 PoRD to nie powinni ci wydać PJ

2019-08-08T08:27:25 02:00, Gość:

Dziwne, mam 6 kategorii. CUD !!

Ten co dziś w nocy rozpierdzilił wiele aut też miał uprawnienia

G
Gość
2019-08-07T14:49:24 02:00, Gość:

Bezsprzecznie i zgodnie z KD winien kierowca samochodu . Widział torowisko i żadnych usprawiedliwień - może nie zna Wrocławia , polskiego KD

2019-08-07T15:55:52 02:00, Gość:

Widział i co? Siłą woli rzucił się na bezbronny tramwaj, po czym jak gdyby nigdy nic rozłożył łapy i wrócił na pas wyłączony z ruchu?

HDS stoi na swoim pasie. Nie zagradza drogi tramwajom. To że akurat wykonywał pracę i ślepa cipa w tramwaju zgodnie z zasada "jestę trałwaję - mam pjerwszeństfo bo buspas" pcha się na siłę chociaż się nie mieści? Sam sobie wytłumacz kto zawinił.

2019-08-07T16:00:09 02:00, Gość:

Zgodnie z myśleniem niektórych przygłupów, będę teraz jeździł po mieście, szukał nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i nakurwiał w nich jak wściekły i kasował siano za ubezpieczenie. Bo przecież ich wina ! nie mogą tu stać..

Ludzie zacznijcie myśleć...

2019-08-07T16:07:31 02:00, Gość:

Jeśli z auta będzie coś wystawać poza obrys i nie będzie to oznaczone widoczna czerwona chorągiewką to oczywiście ze winny będzie parkujący

Jak zaparkuje ktoś w idiotyczny sposób np. poza zatoczka parkingowa i porysujesz swoje auto to też będzie winny. Co innego jak auto zgaśnie i będzie widoczne z daleka a ty walniesz w jego środek

Jeśli masz problem ze zrozumieniem zasady ograniczonego zaufania zawartej w art3 PoRD to nie powinni ci wydać PJ

2019-08-08T08:27:25 02:00, Gość:

Dziwne, mam 6 kategorii. CUD !!



MPK wprowadza buspasy?

Proponuję abyś skonsultował z lekarzem czy twój stan psychiki jeszcze można leczyć.

To, że się tym chwalisz publicznie źle wróży ale medycyna zrobiła spory postęp

d
d

Kiedy wreszcie takie zdarzenia na Nowym Dworze? Niecierpliwię się!

G
Gość
2019-08-07T14:49:24 02:00, Gość:

Bezsprzecznie i zgodnie z KD winien kierowca samochodu . Widział torowisko i żadnych usprawiedliwień - może nie zna Wrocławia , polskiego KD

2019-08-07T15:55:52 02:00, Gość:

Widział i co? Siłą woli rzucił się na bezbronny tramwaj, po czym jak gdyby nigdy nic rozłożył łapy i wrócił na pas wyłączony z ruchu?

HDS stoi na swoim pasie. Nie zagradza drogi tramwajom. To że akurat wykonywał pracę i ślepa cipa w tramwaju zgodnie z zasada "jestę trałwaję - mam pjerwszeństfo bo buspas" pcha się na siłę chociaż się nie mieści? Sam sobie wytłumacz kto zawinił.

2019-08-07T16:00:09 02:00, Gość:

Zgodnie z myśleniem niektórych przygłupów, będę teraz jeździł po mieście, szukał nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i nakurwiał w nich jak wściekły i kasował siano za ubezpieczenie. Bo przecież ich wina ! nie mogą tu stać..

Ludzie zacznijcie myśleć...

2019-08-07T16:07:31 02:00, Gość:

Jeśli z auta będzie coś wystawać poza obrys i nie będzie to oznaczone widoczna czerwona chorągiewką to oczywiście ze winny będzie parkujący

Jak zaparkuje ktoś w idiotyczny sposób np. poza zatoczka parkingowa i porysujesz swoje auto to też będzie winny. Co innego jak auto zgaśnie i będzie widoczne z daleka a ty walniesz w jego środek

Jeśli masz problem ze zrozumieniem zasady ograniczonego zaufania zawartej w art3 PoRD to nie powinni ci wydać PJ

Dziwne, mam 6 kategorii. CUD !!

S
SM
2019-08-07T12:45:58 02:00, Adam:

Kierowca HDS prowadził rozładunek na pasie jezdni.Brak oznakowania o kierującym ruchem nie wspomnę.Ewidentna wina kierowcy

2019-08-07T21:27:00 02:00, Gość:

Polecam zapoznać się z przepisami A potem pisać melisa na dobranoc

Dokładnie zapoznaj się z przepisami Bo kierowca HDS w tym przypadku złamał przepisy.

G
Gość

Karma wraca do MPK. Nazłość innym robią te przystanki wiedeńskie. Taranują innych uczestników ruchu. Tym razem trafilo na silniejszego.

G
Gość

A ja nie lubię mpk. Wprowadzają tylko buspasy i uruchomili ten inteligentny system na skrzyżowaniach dla swojej wygody co powoduje jeszcze większe korki i irytację kierowców osobówek

d
dex

I dobrze bo sie udusic idzie w tych tramwajach a tak chociaz powietrze wpadlo..

Dodaj ogłoszenie