Wypadek na trasie Strzelin - Brzeg. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

JEWZaktualizowano 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
W czwartek (20 czerwca) około godz. 20 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 39. Wypadek miał miejsce na odcinku Strzelin - Brzeg, w miejscowości Małujowice. Wioska znajduje się już na terenie województwa opolskiego, w pobliżu granicy z dolnośląskim. W wyniku wypadku zginął rowerzysta - informuje portal Strzelin 998 i precyzuje, że wyznaczono objazd przez Skarbimierz Osiedle. Droga krajowa nr 39 będzie najprawdopodobniej zablokowana do późnych godzin nocnych.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-20T22:35:25 02:00, Sylwia:

Wczoraj też musiałam hamować dość ostro bo rowerzysta z pełną świadomością wyjechał z Małujowic w stronę Skarbimierza. Był to mężczyzna w wieku 20-30 lat.

2019-06-21T14:45:12 02:00, Gość:

Codziennie jeżdżąc po Wrocławiu wielokrotnie muszę hamować bo inaczej pseudo-kierowcy by mnie zabijali co godzinę albo i częściej, bo praktycznie na każdym skrzyżowaniu z drogą dla rowerów zajeżdżają mi drogę tak jakby nie wiedzieli, że rowerzysta ma pierwszeństwo.

Będą to robić do czasu aż kogoś zabiją.

Pewnie miałaś pierwszeństwo ale nie zapominaj że przejeżdżając przez skrzyzowanie masz zachować szczególną ostrożność.

A że tylu kierowców nie zna przepisów to powinnaś brać pod uwagę że ten rowerzysta też może nie znać lub jest pijany itd.

Albo on źle ocenił odległość albo ty jechałaś zbyt szybko.Aby przeciąć ruchliwą drogę często trzeba się wcisnąć, bo przecież na tym skrzyżowaniu nie ma świateł

Gdzie baranie rowerzysta ma zawsze pierwszeństwo!! Pozatym czytaj ze zrozumieniem co piszesz idioto, nie dość ze osoby jeżdżące na rowerach robią co chcą : przejeżdżając na czerownym- jadąc wprost na pieszych bądź środkiem skrzyżowania, skaczą z jezdni na chodnik i odwrotnie, przejezdzaja przez przejścia przez ktore nie maja prawa, to jeszcze my sie mamy dodakowo zastanawiac ze moze biedny nie zna przepisów albo jest pijany. Weź sie człowieku z mózgiem ze styropianu zastanów i zamiast pisac swoje wypociny idź i sie czegoś naucz!!!

H
Henryk Hamer
2019-06-20T22:38:55 02:00, Stop DW:

Parchu odezwij się😕😕😕😕

1 2 3 baba jaga patrzy

G
Gyyyy

Tak na marginesie to trzeba byc samoboca ,zeby na krajowke rowerem wjechac

Szkoda ze po autostradzie nie jechał .

W kraju ,gdzie nie ma pilicji i kazdy robi co chce na drogach od kerowcow aut do hulajnog

Ci ostatni nie moga a i tak jezfza ulicami

G
Gość

zwyrol, za taka ładną merytoryczną wypowiedz należą sie brawa :) takich ludzi jak ty nam trzeba w tym kraju :)

z
zwyrol
2019-06-21T15:30:48 02:00, Gość:

a kamizelki powinny byc obowiazkowe! jak ma byc bezpieczny to ma byc widoczny i gowno mnie obchodzi ze nie ładnie wygląda czy nie wygodna.

2019-06-21T15:46:51 02:00, Gość:

Psychiczni nie powinni dawać PJ to by tacy jak ty nie mieli problemów.

Kogo obchodzi jak cię gówno obchodzi?

We Francji z powodu takich idiotów jak ty obniżono prędkość za miastem.

Zaraz jakiś idiota zechce aby wszystkie auta były pomalowane na odblaskowo.Nie potrafisz się dostosować do obowiazujących przepisów to oddaj PJ

2019-06-21T16:02:40 02:00, Gość:

o czym ty piszesz? chyba powinienes oddac swoje PJ. jak ma byc widoczny ten rowerzysta jak drogi krajowe w wiekszosci sa nieoswietlone?

Światła po zmierzchu są obowiązkowe również dla rowerzystów, właśnie dlatego, że nasze cudne drogi są w znacznej mierze nieoświetlone. Osobną kwestią jest to, czy te światła są rzeczywiście w użyciu. Dlatego kamizelka nie jest złym pomysłem, bo jest na tyle duża, że trudno będzie nie zauważyć takiej odblaskowej powierzchni, nawet jeśli dany użytkownik będzie poruszał się bez świateł albo po prostu spali mu się żarówka, bo prawdopodobnie nie każdy wozi ze sobą zapasową. I wielu rowerzystów kamizelek używa, przez co rzeczywiście są lepiej widoczni. A co do obniżania prędkości - raz że na szczęście nie jesteśmy we Francji, a dwa, papier wszystko przyjmie, a czy ktoś będzie tego przestrzegał to osobna kwestia, tak jak z oświetleniem po zmroku.

z
zwyrol
2019-06-20T22:59:44 02:00, Gość:

A może tak kamizelki odblaskowe dla rowerzystów po zmierzchu?

2019-06-21T14:49:10 02:00, Gość:

Musisz mieć poważne zaburzenia psychiczne polegające na nienawidzeniu rowerzystów.

Wymyślaj nowe przepisy jak psychicznym odbierać PJ.

Znam przypadki rozjechania rowerzystów którzy jeździli w kamizelkach odblaskowych.

Na glupotę żadna kamizelka nie pomoże

A Ty, drogi przedmówco, sam prawdopodobnie masz jakieś zaburzenia psychiczne, polegające na bezsensownym przypisywaniu innym ludziom nienawiści do rowerzystów. Ten gość niczego złego o rowerzystach nie napisał, zasadzie jego wpis zdradza troskę o dobrostan rowerzystów, ponieważ uczynienie ich bardziej widocznymi zmniejszy ilość ich potrąceń. Oczywiście nadal będą zdarzać się potrącenia rowerzystów w kamizelkach, co nie zmienia faktu, że sam pomysł zły nie jest. Szczególnie, że światełek po zmierzchu spora część nadal nie używa. Zgaduję, że zaraz stwierdzisz, iż ja również właśnie objawiłem chorobę psychiczną polegającą na nienawidzeniu rowerzystów. I uprzedzając ten fakt, muszę cię zmartwić. Nie nienawidzę rowerzystów, sam czasem jeżdżę na tym ustrojstwie, więc wówczas musiałbym nienawidzić samego siebie. A po drugie, nienawiść wobec rowerzystów nie jest chorobą psychiczną. Podobnie jak nienawiść do np. wrednego sąsiada, pisowców, platformersów lub kogokolwiek innego. A jeżeli uznamy, że każdy, kto kogokolwiek choć trochę kogoś nienawidzi, jest chory psychicznie, to mamy naród psycholi. Bo większość ludzi nienawidzi np. pedofili, zabójców itp. A nienawiść to nienawiść, nie możesz dyskryminować spośród licznej grupy nienawistnych ludzi akurat tych, którzy ukierunkowali się na rowerzystów. I to niezależnie od tego, że zarówno Twój przedmówca jak i ja się do tej grupy nie zaliczamy.

G
Gość
2019-06-21T15:30:48 02:00, Gość:

a kamizelki powinny byc obowiazkowe! jak ma byc bezpieczny to ma byc widoczny i gowno mnie obchodzi ze nie ładnie wygląda czy nie wygodna.

2019-06-21T15:46:51 02:00, Gość:

Psychiczni nie powinni dawać PJ to by tacy jak ty nie mieli problemów.

Kogo obchodzi jak cię gówno obchodzi?

We Francji z powodu takich idiotów jak ty obniżono prędkość za miastem.

Zaraz jakiś idiota zechce aby wszystkie auta były pomalowane na odblaskowo.Nie potrafisz się dostosować do obowiazujących przepisów to oddaj PJ

o czym ty piszesz? chyba powinienes oddac swoje PJ. jak ma byc widoczny ten rowerzysta jak drogi krajowe w wiekszosci sa nieoswietlone?

G
Gość
2019-06-21T15:30:48 02:00, Gość:

a kamizelki powinny byc obowiazkowe! jak ma byc bezpieczny to ma byc widoczny i gowno mnie obchodzi ze nie ładnie wygląda czy nie wygodna.

Psychiczni nie powinni dawać PJ to by tacy jak ty nie mieli problemów.

Kogo obchodzi jak cię gówno obchodzi?

We Francji z powodu takich idiotów jak ty obniżono prędkość za miastem.

Zaraz jakiś idiota zechce aby wszystkie auta były pomalowane na odblaskowo.Nie potrafisz się dostosować do obowiazujących przepisów to oddaj PJ

G
Gość

a kamizelki powinny byc obowiazkowe! jak ma byc bezpieczny to ma byc widoczny i gowno mnie obchodzi ze nie ładnie wygląda czy nie wygodna.

G
Gość
2019-06-20T22:35:25 02:00, Sylwia:

Wczoraj też musiałam hamować dość ostro bo rowerzysta z pełną świadomością wyjechał z Małujowic w stronę Skarbimierza. Był to mężczyzna w wieku 20-30 lat.

2019-06-21T06:45:31 02:00, Gość:

Na klecinskiej we wroclawiu rowerzysta jevhal prawidlowo i go potracil no i co jechal by wolniej do wypadku by nie doszlo

na klecinskiej jest sciezka rowerowa! art 33.1 dlaczego wiec jechał ulicą?!

G
Gość
2019-06-20T22:59:44 02:00, Gość:

A może tak kamizelki odblaskowe dla rowerzystów po zmierzchu?

Musisz mieć poważne zaburzenia psychiczne polegające na nienawidzeniu rowerzystów.

Wymyślaj nowe przepisy jak psychicznym odbierać PJ.

Znam przypadki rozjechania rowerzystów którzy jeździli w kamizelkach odblaskowych.

Na glupotę żadna kamizelka nie pomoże

G
Gość
2019-06-20T22:35:25 02:00, Sylwia:

Wczoraj też musiałam hamować dość ostro bo rowerzysta z pełną świadomością wyjechał z Małujowic w stronę Skarbimierza. Był to mężczyzna w wieku 20-30 lat.

Codziennie jeżdżąc po Wrocławiu wielokrotnie muszę hamować bo inaczej pseudo-kierowcy by mnie zabijali co godzinę albo i częściej, bo praktycznie na każdym skrzyżowaniu z drogą dla rowerów zajeżdżają mi drogę tak jakby nie wiedzieli, że rowerzysta ma pierwszeństwo.

Będą to robić do czasu aż kogoś zabiją.

Pewnie miałaś pierwszeństwo ale nie zapominaj że przejeżdżając przez skrzyzowanie masz zachować szczególną ostrożność.

A że tylu kierowców nie zna przepisów to powinnaś brać pod uwagę że ten rowerzysta też może nie znać lub jest pijany itd.

Albo on źle ocenił odległość albo ty jechałaś zbyt szybko.Aby przeciąć ruchliwą drogę często trzeba się wcisnąć, bo przecież na tym skrzyżowaniu nie ma świateł

G
Gość
2019-06-21T06:49:56 02:00, Wiadomo...:

Na rowerze zdrowiej ...

Na twoją chorobę psychiczną rower nie pomoże.

Znasz liczbę zabitych w aucie?

G
Gość
2019-06-21T08:26:17 02:00, Monika:

Rodzinę rowerzysty , bardzo proszę o kontakt. Mój e-mail nowicka.mo@op.pl

Szanowna Monika wszedzie cie pełno, węszysz i atakujesz bezbronne osoby pograzone w załobie

G
Gość