Wypadek na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Hallera. Pięć osób rannych, w tym dwie ciężko

MK
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek, 23 lutego, o godz. 23 na skrzyżowaniu al. Hallera i ul. Powstańców Śląskich. W wyniku zderzenia dwóch aut aż 5 osób zostało poszkodowanych. Jak informują służby, dwie z nich były w stanie ciężkim, jedna została odwieziona do szpitala nieprzytomna. Według wstępnych ustaleń sprawcą wypadku był kierowca audi, który wjechał w prawidłowo jadącego mercedesa.

Jadące al. Hallera audi wjechało na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzyło w prawidłowo jadącego mercedesa. Kierowca audi miał 2,2 promila alkoholu.

- Konieczna była dalsza hospitalizacja 3 osób biorących udział w wypadku. Kobiety w stanie ciężkim i dwóch mężczyzn - wyjaśnia Paweł Noga z wrocławskiej policji.

Pojazdami jechało łącznie 5 osób w wieku od 25 do 37 lat - mercedesem dwie kobiety, audi trzech mężczyzn.

- 25-letni obywatel Ukrainy po wyjściu ze szpitala będzie musiał odpowiedzieć za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego. W zależności od obrażeń odniesionych przez jego uczestników, grozić mu może kara nawet 8 lat pozbawienia wolności - informuje Paweł Noga z wrocławskiej policji.

Bodnar nie może pełnić funkcji RPO

Wideo

Dodaj ogłoszenie