Wypadek na Rogowskiej. Czołowe zderzenie autobusu i samochodu osobowego

Jarosław JakubczakZaktualizowano 
Wypadek na Rogowskiej Jarosław Jakubczak, Polska Press
W pobliżu pętli autobusowej autobus MPK czołowo zderzył się z samochodem osobowym. Droga jest zablokowana. Kierowca osobówki, mężczyzna w średnim wieku, został ranny. Miał w pojeździe zakleszczone nogi, w ciężkim stanie, m.in. z połamanymi kończynami, trafił do szpitala.

Według wstępnych ustaleń kierowca fiata palio weekend z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym autobusem linii 142. Samochód osobowy był tak zniszczony, że rannego mężczyznę strażacy wydobywali przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Nikt z autobusu nie odniósł obrażeń.

Ulica Rogowska jest całkowicie zablokowana. Policja ustala dokładne okoliczności wypadku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 80

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Michał

Rogowska jest zbyt szeroka i wiedzie po łuku, "mistrzowie kierownicy" non stop ścinają tam latarnie.

Przydało by się tam coś co spowolni debili co to wiecznie się śpieszą

G
Gość
2019-08-17T11:29:38 02:00, Gość:

Generalnie mógł szybciej jechać i zajebać się na śmierć na tym autobusie. Może tragedia spowodowałaby postawienie tam fotoradarów. Jechał tym szrotem przynajmniej 60kmh ponad dozwolona prędkość. Zapierdalał tak, że za tym rzęchem ciągnęła się czarna smuga dymu, gaz pewnie w podłodze.

2019-08-17T11:59:20 02:00, Gość:

Pitolisz ze to szrot nawet nie znajac tego auta. Palio W nie wychodzilo w dieslu, wiec nie wiem gdzie ta czarna smuge widziales. Poza tym chloptasiu, zapraszam Cie na wiraze z Twoim autem. Zobaczymy czy w ogole bedziesz w stanie dojechac do mojego tylnego zderzaka.

P.S.: mam fiata, 77 konikow :)

2019-08-17T22:11:38 02:00, Gość:

A ja mam Lambordini, 600 koników :))))))))

Jakie Lambordini ? Gajlardon ?

G
Gość

Do GOŚCIA

Mieliśmy fiata palio 8 lat z roku 2000 i nie był gruchotem , nawet auta z roku 2018 nawet 2019 są psujące się i nie ma reguły jaki autem się jeździ bo w każdej chwili coś stanie się z autem nawet z najwyższej półki -ZNAWCO SAMOCHODÓW. Nawet z fabryki wychodzą nowe samochody z wadą i ludzie takimi jeżdżą -wiem bo mąż pracuje przy produkcji samochodów i z czego do nich robią części z plastiku.

J
Jacek

Może to była próba samobójstwa

Nikt kto kontaktuję nie robi tego z przypadku.

G
Gość
2019-08-16T22:18:08 02:00, Gość:

Fiat Palio? To ile ten gruchot miał lat. Ten model był produkowany w latach 1996 - 2004, a więc optymistycznie rzecz biorąc miał lat 15, a pesymistycznie - 23. Nawet ten najmłodszy mógł technicznie być już niesprawny z powodu zmęczenia materiału w tych częściach, które decydują o bezpiecznej jeździe.

2019-08-16T23:40:39 02:00, Gość:

A gdyby to był Fiat z 2017 roku zrobiło by to różnicę? A oldtimery utrzymane w idealnym niemal stanie? Przestań wyglaszać swoje podłe opinie w tym formacie! Jeśli już poruszasz ten temat to nie jest kwestia wieku a odpowiedniego utrzymania auta. A może sam jeździsz 15-sto letnim autem TDI z grupy VW które przechodzi przegląd tylko dlatego, że mechanik Mietek "zapomniał" wsadzić sondę i sprawdzić emisję spalin. A ja później jadąc za Tobą muszę zamykać okna w aucie.

2019-08-17T21:20:58 02:00, Gość:

Dlaczego podłe opinie? To raczej twoje insynuacje co do mojego auta są z doopy wzięte. A jak nie znasz się na mechanice, to nie zabieraj głosu i nie podawaj przykładu oldtimerów, bo się kompromitujesz. Są kraje, w których nie zarejestrujesz auta starszego niż 10 - letnie (oprócz egzemplarzy zaliczanych właśnie do oldtimerów). Jeśli ten Fiat Palio miał 15-20 lat i duży przebieg, to jest możliwe, że szczególnie przy intensywnej eksploatacji na kiepskich drogach mogło dojść do uszkodzeń wskutek procesów zmęczeniowych w materiale. W momencie zadziałania dużego przeciążenia (np. na szybko pokonywanym zakręcie) taki materiał nagle odkształca się , pęka, urywa. Dlatego wprowadzenie ograniczonego czasu eksploatacji auta połączone z wielkością przebiegu ma swój sens. I nie podawaj przykładu oldtimerów, bo one są dopuszczane do ruchu na zupełnie innych zasadach.

W PL średni wiek auta to kilkanaście lat

Nie zarejestrujesz, ale ten już był zarejestrowany. BTW: nie czytaj tak gorliwie projektów Rozporządzeń i Dyrektyw KE, bo oni wszędzie wkładają słowa "ochrona środowiska" a w wielu przypadkach ma to guzik wspólnego z ochroną.

W
Wew

Stiopa czy Denis?

G
Gość
2019-08-17T11:29:38 02:00, Gość:

Generalnie mógł szybciej jechać i zajebać się na śmierć na tym autobusie. Może tragedia spowodowałaby postawienie tam fotoradarów. Jechał tym szrotem przynajmniej 60kmh ponad dozwolona prędkość. Zapierdalał tak, że za tym rzęchem ciągnęła się czarna smuga dymu, gaz pewnie w podłodze.

2019-08-17T11:59:20 02:00, Gość:

Pitolisz ze to szrot nawet nie znajac tego auta. Palio W nie wychodzilo w dieslu, wiec nie wiem gdzie ta czarna smuge widziales. Poza tym chloptasiu, zapraszam Cie na wiraze z Twoim autem. Zobaczymy czy w ogole bedziesz w stanie dojechac do mojego tylnego zderzaka.

P.S.: mam fiata, 77 konikow :)

A ja mam Lambordini, 600 koników :))))))))

G
Gość
2019-08-16T22:18:08 02:00, Gość:

Fiat Palio? To ile ten gruchot miał lat. Ten model był produkowany w latach 1996 - 2004, a więc optymistycznie rzecz biorąc miał lat 15, a pesymistycznie - 23. Nawet ten najmłodszy mógł technicznie być już niesprawny z powodu zmęczenia materiału w tych częściach, które decydują o bezpiecznej jeździe.

2019-08-16T23:40:39 02:00, Gość:

A gdyby to był Fiat z 2017 roku zrobiło by to różnicę? A oldtimery utrzymane w idealnym niemal stanie? Przestań wyglaszać swoje podłe opinie w tym formacie! Jeśli już poruszasz ten temat to nie jest kwestia wieku a odpowiedniego utrzymania auta. A może sam jeździsz 15-sto letnim autem TDI z grupy VW które przechodzi przegląd tylko dlatego, że mechanik Mietek "zapomniał" wsadzić sondę i sprawdzić emisję spalin. A ja później jadąc za Tobą muszę zamykać okna w aucie.

Dlaczego podłe opinie? To raczej twoje insynuacje co do mojego auta są z doopy wzięte. A jak nie znasz się na mechanice, to nie zabieraj głosu i nie podawaj przykładu oldtimerów, bo się kompromitujesz. Są kraje, w których nie zarejestrujesz auta starszego niż 10 - letnie (oprócz egzemplarzy zaliczanych właśnie do oldtimerów). Jeśli ten Fiat Palio miał 15-20 lat i duży przebieg, to jest możliwe, że szczególnie przy intensywnej eksploatacji na kiepskich drogach mogło dojść do uszkodzeń wskutek procesów zmęczeniowych w materiale. W momencie zadziałania dużego przeciążenia (np. na szybko pokonywanym zakręcie) taki materiał nagle odkształca się , pęka, urywa. Dlatego wprowadzenie ograniczonego czasu eksploatacji auta połączone z wielkością przebiegu ma swój sens. I nie podawaj przykładu oldtimerów, bo one są dopuszczane do ruchu na zupełnie innych zasadach.

G
Gość
2019-08-16T19:44:42 02:00, Rogowczanin:

Podobnie niebezpieczny luk znajduje się jakieś 500-1000m wcześniej przed biedronka. Jest tam podwójne przejście dla pieszych, które zasłaniają drzewa. A całość także jest na łuku. Kierowcy, wolniej. Rogowska wydaje się dobra do grzania, ale łuki, ilość przejść dla pieszych i słabe oświetlenie powoduje że tak nie jest!!! Noga z gazu. I powrotu do zdrowia wszystkim rannym :(

2019-08-16T20:21:23 02:00, Gość:

Co interesujące, dawno uschnięte drzewa. Dlaczego szpetne kikuty nie zostały dotychczas usunięte?

2019-08-17T12:21:48 02:00, Gość:

sam sobie wacka utnij

To Ci się udało :)

x
xd

"Bo ja jeżdżem szypko ale bespiecznie"

G
Gość
2019-08-16T20:33:20 02:00, Gość:

Na tej drodze juz bylo duzo wypadkow..nawet śmiertelnych

2019-08-16T20:34:55 02:00, Gość:

Łot???

2019-08-16T20:54:14 02:00, Gość:

https://gazetawroclawska.pl/wypadek-na-rogowskiej-20letni-motocyklista-nie-zyje/ar/12686426

2019-08-16T20:58:22 02:00, Gość:

Rzeczywiście, bardzo dużo...

Na Rogowskiej jest kilka łuków, na ktorych kiepscy kerowcy z za duzym rozpędem nie wyrobią. Raz stoję na przystanku wieczorem, nagle nadjezdza rozpędzona bryczka, kolesie wbili z impetem w malutkie drzewo tuż koło mnie. Parę sekund zdziwieni, odjechali.

G
Gość
2019-08-17T11:29:38 02:00, Gość:

Generalnie mógł szybciej jechać i zajebać się na śmierć na tym autobusie. Może tragedia spowodowałaby postawienie tam fotoradarów. Jechał tym szrotem przynajmniej 60kmh ponad dozwolona prędkość. Zapierdalał tak, że za tym rzęchem ciągnęła się czarna smuga dymu, gaz pewnie w podłodze.

Pitolisz ze to szrot nawet nie znajac tego auta. Palio W nie wychodzilo w dieslu, wiec nie wiem gdzie ta czarna smuge widziales. Poza tym chloptasiu, zapraszam Cie na wiraze z Twoim autem. Zobaczymy czy w ogole bedziesz w stanie dojechac do mojego tylnego zderzaka.

P.S.: mam fiata, 77 konikow :)

G
Gość

"Nie wyjaśnione przyczyny".... Zapier.alał i ściął zakręt. Warto sprawdzić czy nie pisał esemesa, bo chyba raczej nie zasłabł za kierownicą?

G
Gość
2019-08-16T22:07:48 02:00, Gość:

Powinien z własnej kieszeni zapłacić za akcję ratunkową, naprawę busa i koszty leczenia. Jechał chyba stówą, śmignął w sekundę a potem tylko huk... Jakiś oszołom.

2019-08-16T23:30:39 02:00, Gość:

A pomyślałeś debilu ,że gość mógł po prostu zasłabnąć?chyba nie.

2019-08-17T03:58:19 02:00, Gość:

Kierowca kamikadze Mógł zasłabnąć z wrażenia jak zobaczył jakie poniósł straty

2019-08-17T05:55:50 02:00, Peran:

Co nie zmienia faktu że je hal z nadmierną prędkością

2019-08-17T09:38:20 02:00, Gość:

Widzisz i nie grzmisz: "je hal". Nowomowa w pełnej krasie.

ewidentnie chcial napisac poprawnie bo jest spacja w miejscu c takze mozesz juz wyjac reke ze spodni

G
Gość
2019-08-17T10:21:36 02:00, Gość:

Pewnie jakis Janusz-taksiarz

A Ty pewnie jesteś uber fanem

Dodaj ogłoszenie