Wypadek na Granicznej. Autobus MPK potrącił rowerzystów

JJ, JEWZaktualizowano 
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek rano na ulicy Granicznej, w pobliżu centrum handlowego Factory. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerów. - Wstępnie wiadomo, że dwie ranne osoby zostały już zabrane do szpitala - mówi nam sierż. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej komendy policji. Prawdopodobnie wśród poszkodowanych było co najmniej jedno dziecko. Nie wiadomo jak poważne obrażenia odnieśli rowerzyści. Jeden pas ul. Granicznej w kierunku ronda Pileckiego jest w miejscu wypadku wyłączony z ruchu.

Prawdopodobnie wśród poszkodowanych było co najmniej jedno dziecko. Nie wiadomo jak poważne obrażenia odnieśli rowerzyści. Jeden pas ul. Granicznej w kierunku ronda Pileckiego jest w miejscu wypadku wyłączony z ruchu.

Na razie nie wiadomo dokładnie jaki był przebieg tego wypadku. Rowerzyści nie zostali potrąceni na przejeździe, a w rejonie chodnika i drogi rowerowej. Policjanci muszą teraz ustalić czy to autobus z jakichś przyczyn zjechał z jezdni i znalazł się tam, gdzie nie powinien, czy też rowerzyści rozpoczęli wjazd na przejazd i zmusili kierowcę do nagłego hamowania i utraty kontroli nad pojazdem. Zanim to nie zostanie wyjaśnione, trudno mówić o tym, kto zawinił w tej sytuacji.

Wrocławskie MPK około godz. 11 przygotowało oficjalne stanowisko w sprawie wypadku na Granicznej. W wysłanym mediom piśmie czytamy, że autobus był w pełni sprawny technicznie, a ostatnie badanie techniczne przeszedł 27 maja br.

MPK wyjaśnia także, że przed zdarzeniem, kierowca zrealizował zgodnie z rozkładem jazdy przerwę regulaminową i pracował zgodnie z grafikiem. Autobus jest klimatyzowany, a kierowca miał dostęp do wody i był wypoczęty. W MPK pracuje od 1,5 roku i do tej pory firma nie miała żadnych zastrzeżeń do jego pracy.

- Deklarujemy pełną współpracę z policją w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W rozmowie z rodziną poszkodowanych w szpitalu zadeklarowałem wszelką możliwą pomoc ze strony MPK Wrocław - informuje Krzysztof Balawajder, prezes wrocławskiego MPK. - Mam nadzieję, że osoby, które ucierpiały w wypadku szybko wrócą do zdrowia - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Policjant Roku Ruchu Drogowego - edycja 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 101

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

t
teżnormalny
2019-06-28T06:09:14 02:00, Normalny:

Do debili piszących bzdury poniżej, może najzwyczajniej w świecie kierowca zaslabl za kierownicą. Natomiast wy debile wiecie już co i jak było i kogo należy do pregierza przytoczyć.

Jak czytam posty poniżej to stwierdzam że 80% społeczeństwa to jednostki zachwiane emocjonalnie z poczatkami chorób układu nerwowego

Tak niestety wygląda 80% komentarzy na tej stronie, jedno wielkie trollowisko i kolekcja farmazonów. Normalnych, rozsądnych komentarzy tyle co kot napłakał - tym bardziej jednak są one potrzebne.

o
otto

Trochę pokory ludzie, nie byliście świadkami wydarzenia, przyczyny są jeszcze badane, więc warto dać sobie na wstrzymanie i nie wysnuwać pochopnych wniosków.

G
Gość

Jestem mieszkancem osiedla przy ul. Granicznej, jest tam jedno przejscie dla pieszych pomiedzy Leroy a salonem Mercedesa, mimo pasow i dodatkowego oswietlenia informujacego o przejsciu nikt tam nawet nie zwalnia. Droga prowadzi do parku. Czesto trzeba poprostu wchodzic pod kola by przejsc

S
Stop ludzkiej głupocie
2019-06-27T21:26:09 02:00, obserwator:

A przed chwilą jakiś debil na motorze i drugi w samochodzie - ścigali się po Sienkiewicza od Bema do Wyszyńskiego ... Może jakiś monitoring tyh bandytów nagrał - 21:24.

Nagrał napewno, ale co z tego? Patologia i anarchia drogowa ma we Wrocławiu doskonałe warunki do wzrost, więc rośnie...

S
Stop ludzkiej głupocie
2019-06-28T07:18:22 02:00, Obserwator:

Co ten przedstawiciel MPK gada a może bardziej przyglądną się kierowcą miał przerwę ale w MPK a w czasie wolnym wynikającym z przepracowanych ustawowym godzin dorabiaja w takich firmach jak,, klusok " ,,sewibus" ,,dla",, michalczewski" i innych to jak ma być wypoczety może zasnął z przemęczenia pod samym nosem MPK może przyglądać się tym przewoźnika w ruchu miejskim a nie udawać że nie wiedzą jaka jest przyczyna

Za przeproszeniem, gówno cię obchodzi, co kto robi w wolnym czasie. Miał ochotę, to dorabiał, pewnie gdyby dobrze zarabiał w MPK nie musiałby tego robić, teraz za to beknie zdrowiem swoim i czyimś. Ciebie nikt nie pyta co robisz po pracy, więc nie interesuj się sąsiadem. Ojciec mój nauczył mnie między innymi złotej zasady, nie interesuj się nigdy, co robi Kowalski, zawsze pilnuj siebie i swojej rodziny.

G
Gość

to logiczne ze autobus byl spawny bo itd chyba dzien wczesniej przetrzepala kilka sztuk i 5 zhaltowala wiec sie przylozyli

co oczywiscie nie wyklucza awarii, jest nagranie to duza szansa na ustalenie

i tylko spasione pieniacze hejtujace na rowery musza przelknac gorzka pigulke i poczekac na inny dzien bo to nie wina rowerzystow i tylko kolejne wypadki w tym smiertelne aut, brawo wy, husaria wykleta

uskich nie trzeba, wszystkich w kraju sami wymordujecie

G
Gość
2019-06-27T14:04:50 02:00, q:

Po zmianie prezesa MPK trwa armagedon wypadkowy. Czy jest już nowy kandydat na to stanowisko? Ten facet to amator. Razem z Urbanek rozwali cały Wrocław.

2019-06-27T16:57:44 02:00, Gość:

Miejmy nadzieję, że jest już nowy kandydat na prezesa MPK.

https://www.facebook.com/mpkwroc/?epa=SEARCH_BOX

cyt. "Szanowni Państwo,

W dniu 27.06.2019r. przy ulicy Granicznej doszło do wypadku z udziałem autobusu MPK Mercedes-Benz Citaro 2 linii 106, w którym poszkodowane zostały 3 osoby.

Autobus był w pełni sprawny technicznie, a ostatnie badanie techniczne przeszedł 27 maja br. Przed zdarzeniem, kierowca zrealizował zgodnie z rozkładem jazdy przerwę regulaminowa i pracował zgodnie z grafikiem. Autobus jest klimatyzowany, a kierowca miał dostęp do wody i był wypoczęty. W MPK pracuje od 1,5 roku i do tej pory nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do jego pracy.

Deklarujemy pełną współpracę z policją w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W rozmowie z rodziną poszkodowanych w szpitalu zadeklarowałem wszelką możliwą pomoc ze strony MPK Wrocław. Pozostaję z nią w stałym kontakcie.

Mam nadzieję, że osoby, które ucierpiały w wypadku szybko wrócą do zdrowia.

Krzysztof Balawejder

Prezes Zarządu"

O
Obserwator

Co ten przedstawiciel MPK gada a może bardziej przyglądną się kierowcą miał przerwę ale w MPK a w czasie wolnym wynikającym z przepracowanych ustawowym godzin dorabiaja w takich firmach jak,, klusok " ,,sewibus" ,,dla",, michalczewski" i innych to jak ma być wypoczety może zasnął z przemęczenia pod samym nosem MPK może przyglądać się tym przewoźnika w ruchu miejskim a nie udawać że nie wiedzą jaka jest przyczyna

N
Normalny

Do debili piszących bzdury poniżej, może najzwyczajniej w świecie kierowca zaslabl za kierownicą. Natomiast wy debile wiecie już co i jak było i kogo należy do pregierza przytoczyć.

Jak czytam posty poniżej to stwierdzam że 80% społeczeństwa to jednostki zachwiane emocjonalnie z poczatkami chorób układu nerwowego

S
Stop ludzkiej głupocie
2019-06-27T18:17:32 02:00, Gość:

KIEROWCY AUTOBUSÓW OSTATNIO za nic mają prawo.

Wymuszenia pierwszeństwa oraz JAZDA NA ZDERZAKU to u nich standardowy styl jazdy. Moje zgłoszenia do MPK nic nie dają.

2019-06-27T19:29:54 02:00, Stop ludzkiej głupocie:

Ahahaha jazda na zderzaku, autobus kontra osobówka, weź się nie wygłupiaj, bo się z ciebie śmieją w mpk, pamiętaj, że większość autobusów ma monitoring pokładowy praktycznie z każdej strony, do tyłu też i wszystko może się obrócić przeciw tobie. Wyjazd z zatoki przystankowej to dla ciebie wymuszenie, pełno takich idiotów jest we Wrocławiu, zapierdziela 80-90km/h i nagle mu autobus wyjeżdża, no i wymusza biedakowi. Za takie zachowanie jest 200zł pokuty i 2 pkt karne... Później pisze do Mpk, że mu wymusił, a tam na monitoringu wychodzi prawda.

Najpierw naucz się jeździć, później poczytaj kodeks drogowy, co masz zrobić jak widzisz autobus wyjeżdżający z zatoki, następnie nie bądź złośliwy, nie jedź 25km/h przed autobusem, bo wyłazi z ciebie cham i ormowiec...

2019-06-27T20:49:55 02:00, Gość:

a idioto zapewne jestes kierowca mpk ;) wiec zamilcz bo nalezycie do grona kierowcow ktorzy dawno powinni stracic prawo jazdy.

Nie zaczyna się zdania od "a", no ale taki chyba twój poziom".

"Zamilcz idioto" nie mam argumentów przeciw, więc będę wszystkim ubliżał! Wiem już z kim mam do czynienia...

Dla twojej informacji tumanie drogowy, nie jestem kierowcą mpk, ale mam do czynienia z takimi jak ty, jeżdżę i widzę jak się tymi osobówkami ciskacie po mieście za nic mając ustawę prawo o ruchu drogowym, widzę jakie chamstwo wyłazi z wielkich jaśnie panów w osobówkach, przyjeżdża słój wekowany z interioru do mojego miasta i bydle asa rżnie, bo paserati w lizingu ma, wygląda na to, że to ty prawo masz za nic...

Poprzednim inteligentnym wpisem rozbawiłeś mnie do łez, "jazda na zderzaku", autobusem?! Chyba w korku, ale to musisz zadzwonić na policję, że pół Wrocławia wisi ci na ogonie, bo stoisz w korku!!! Aha i jeszcze napisz skargę do pogotowia, bo ci to dobiero jeżdżą i jeszcze takich głośnych sygnałów używają, "a ja się ich tak bardzo boję"!

Wiesz powiem ci, że naprawdę, wcale się nie dziwię, że w tam w mpk nie traktują cię poważnie, bo poważne to ty masz, ale braki w uzwojowaniu mózgu.

Już więcej się nie ośmieszaj.

Życzę ci żebyś kupił sobie kompendium wiedzy kierowcy czyli kodeks drogowy... więcej nikt nic nie wymaga od ciebie.

G
Gość
2019-06-27T22:01:21 02:00, Cv:

Wina tylko leży po stronie rowerzystów. Oni nie potrafią jeżdzić, bez szkolenia, bez świadomości jak się poruszać po mieście z przepisami. Szkoda kierowcy autobusu że musiał to przeżyć

"Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący autobusem jadąc od strony lotniska w kierunku centrum z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał na prawy chodnik, uderzył w sygnalizator świetlny, następnie potrącił troje rowerzystów, uderzył w znaki drogowe i zatrzymał się na prawym poboczu" - sierż. szt. Przemysław Ratajczyk, Komenda Miejska Policji

Winni rowerzyści, że nie zdołali uciec?

G
Gościu
2019-06-27T19:07:10 02:00, Wincyj:

Wincyj banderowców!

A myslisz ze kierowca mpk to banderowiec?

E
Emerytowany kierman MPK

Ech gdzie te czasy, gdzie człowiek najpierw jeździł Berlietami, potem do emeryturki w Ikarusach... Można było palić w kabince, na pętli walnąć setę i nikt się nie pytał "która godzina?".

m
misio

Ale MPK nie ma prezesa o takim nazwisku ...

C
Cv

Wina tylko leży po stronie rowerzystów. Oni nie potrafią jeżdzić, bez szkolenia, bez świadomości jak się poruszać po mieście z przepisami. Szkoda kierowcy autobusu że musiał to przeżyć

Dodaj ogłoszenie