Wyniki wyborów Wrocław [WYBORY 2014 - WYNIKI GŁOSOWANIA]

Redakcja
Wyniki wyborów Wrocław - wyniki głosowania w niedzielę po godz. 21.00 na GazetaWroclawska.pl
Wyniki wyborów Wrocław - wyniki głosowania w niedzielę po godz. 21.00 na GazetaWroclawska.pl fot. Piotr Krzyżanowski
WYNIKI WYBORÓW WROCŁAW 16 LISTOPADA 2014 - wyniki wyborów samorządowych, wyniki wyborów prezydenta Wrocławia, wyniki głosowania do rady miejskiej i sejmiku Dolnego Śląska. Od godz. 21.00 wyniki na żywo na GazetaWroclawska.pl - nie przegap!

Wyniki wyborów Wrocław 2014
Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów poznamy w niedzielę po godz. 21.00. Sondaż wyborczy, który w całej Polsce przeprowadzi IPSOS odpowie na pytanie, kto wygrał wybory prezydenta w największych Polskich miastach, m.in. we Wrocławiu. Ankieterzy IPSOS będą pytali wyborców o oddane przez nich głosy przed ponad 800 lokalami w całej Polsce, odwiedzą także Wrocław i Dolny Śląsk. Wyniki wyborów (wynik sondażu) zostaną podane zaraz po zakończeniu ciszy wyborczej. Opublikujemy je na GazetaWroclawska.pl.

Wyniki wyborów 2014 na bieżąco na GazetaWroclawska.pl - w niedzielę od godz. 21.00
Dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl będą przez cały niedzielny wieczór i noc zbierali wyniki i opracowywali wyborów. Natychmiast poinformujemy Was, kto wygrał wybory we Wrocławiu i innych dolnośląskich miastach oraz kto został radnym. Nie przegapcie! Wyniki wyborów 2014 od godz. 21.00!

Oficjalne wyniki wyborów 2014 nie tak szybko
Wyniki, które poznamy po godz. 21, będą danymi sondażowymi. Pierwsze wyniki z komisji wyborczych powinny być znane około północy. Trzeba jednak pamiętać, że liczenie głosów potrwa znacznie dłużej niż w przypadku wyborów prezydenckich, parlamentarnych czy do Parlamentu Europejskiego. 16 listopada komisje wyborcze będą musiały policzyć oddane na osobnych kartach głosy na prezydentów, wójtów lub burmistrzów, głosy na kandydatów do sejmików wojewódzkich oraz do rad miejskich lub gminnych. Dodatkowo, w powiatach będą liczone jeszcze głosy na kandydatów do rad powiatów. Ostatnie komisje mogą opublikować wyniki głosowania dopiero w poniedziałek przed południem. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawi oficjalne wyniki wyborów najwcześniej we wtorek.

Wybory 2014 - godziny otwarcia lokali
W całej Polsce lokale wyborcze 16 listopada 2014 będą otwarte od godz. 7 do 21.

Wybory 2014 - druga tura
W tych miastach i gminach, gdzie kandydaci na prezydentów, burmistrzów lub wójtów nie zdobędą 16 listopada przynajmniej 50 procent ważnych głosów, odbędzie się druga tura wyborów. Ponowne głosowanie zostanie przeprowadzone w niedzielę, 30 listopada, również w godzinach 7-21. W drugiej turze wezmą udział dwa kandydaci, którzy 16 listopada otrzymają największą liczbę głosów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie