Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Jakie progi punktowe?

WSK
Wyniki rekrutacji do liceów - zdjęcie ilustracyjne
Wyniki rekrutacji do liceów - zdjęcie ilustracyjne fot. Sławomir Seidler/Polskapresse
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych: jakie są progi punktowe do poszczególnych szkół, jak wygląda ranking liceów wrocławskich? Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych mieli spore problemy, by dowiedzieć się, ile punktów na teście gimnazjalnym musieli dostać absolwenci, by dostać się do wymarzonych liceów czy techników. Blokował się system rekrutacji. Szkoły, tak jak liceum nr VII z ul. Kruczej we Wrocławiu, wywiesiły listy przyjętych bez progów punktowych. Teraz jednak część szkół ponadgimnazjalnych podała progi punktowe.

Krystyna Krzyżanowska, dyrektor VII LO przy ul. Kruczej we Wrocławiu mówiła, że progi punktowe są bardzo wysokie. – Trzeba było zdobyć 87,1 punkta, by się dostać do klasy A - biologiczno-chemiczno-fizycznej z rozszerzoną łaciną i językiem angielskim. Ale nie sprawdziłam wszystkich klas. System jest kompletnie zablokowany, ciągle się wiesza – informowała Krystyna Krzyżanowska.

Problemy z systemem rekrutacji miało wiele szkół ponadgimnazjalnych. Części jednak udało się podać progi punktowe.
Liceum VII - 87,1 pkt do klasy biol-chem, oddział A (z rozszerzoną biologią, chemią, fizyką, angielskim oraz biologią i chemią w języku angielskim); najmniej popularna klasa humanistyczna - 70,2 pkt. Złożono 450 podań

Liceum VIII - 66,9 pkt do najbardziej popularnej klasy ang-niem; ok. 69 pkt do klasy ang-ros (nie mają w systemie, musieliby sprawdzać na pieszo, a nie będą tego robić)

Liceum XII - 81 pkt do najbardziej popularnej klasy pol-hist-geo-ang-niem. Do najmniej popularnej - 63 (jedna osoba z taką liczbą punktów, reszta pow. 70)

Liceum XV - najbardziej popularna kl. politechniczna około 51 pkt i więcej. najwięcej uczeń miał 74. Do biol-chem od około 48. Do ogólnej medialnej - około 48-51. Do ogólnej turystycznej z ochroną środowiska - około 42. Nie dostało się 11 osób.

Liceum XXIV - do klasy sportowej nie dostała się połowa - 16 z 32 chętnych. Nie mają danych dotyczących punktacji, tylko nazwiska.

Liceum XXIX - średnio, aby się dostać trzeba było około 40 punktów. Nie było najbardziej i najmniej popularnych klas - raczej obłożenie było w miarę jednakowe. Nie dostało się tylko kilka osób.

Liceum XXX - około 49 punktów. Najbardziej popularna była klasa rozwoju artystycznego, później na równym poziomie dziennikarska i PR. Dostali się wszyscy.

Liceum Ogólnokształcące nr III – 72,1 - 97,5
Liceum Ogólnokształcące nr IX - 66,4 - 90,5
Liceum Ogólnokształcące nr XII - 61,1 – 95,4
Liceum Ogólnokształcące nr XIII - 55,9 - 125,8
Technikum nr 9 w Zespole Szkół Gastronomicznych - 35,3 – 79,2
Technikum nr 5 w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 - 35,8 – 64,0
Technikum nr 12 w Zespole Szkół nr 23 - 18,5 – 71,5
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 - 18,1 – 29,4

W rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział (rekrutowało się elektronicznie i złożyło podanie) 6201 osób, szkoły przygotowały ponad 6400 miejsc. Jak podaje urząd miasta, szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znane będą za niecały tydzień (8 lipca 2013 zgodnie z harmonogramem rekrutacji). – Wtedy też będą ostatecznie znane progi punktowe, które przez ten czas nie są ostateczne, zmieniają się w zależności od decyzji rodziców i dzieci o zapisaniu do określonej placówki. Progi punktowe tworzą się dla poszczególnych oddziałów, nie szkół i bywają bardzo zróżnicowane w obrębie jednej szkoły – mówi Anna Bytońska z urzędu miasta.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGMINAZJALNYCH (PROGI PUNKTOWE)

CZYTAJ DALEJ
Szkoły miały spore problemy z ustaleniem pierwszych progów. System rekrutacji był kompletnie zablokowany i ciągle się wieszał. Tak było choćby liceum nr IX z ul. Piotra Skargi. Z kolei w liceum nr IV z ul. Żeromskiego wczoraj zapadła decyzja o stworzeniu nowych oddziałów i nic nie jest jeszcze wiadomo - trzeba listy przyjętych robić ręcznie.

W środę rano, z dziesięciu liceów, w których pytaliśmy o progi, jedno znało pełne wyniki. To liceum nr 1 z ul. Poniatowskiego. Tam udało się zalogować do systemu. W Liceum nr I trzeba było zdobyć 57,5 pkt by dostać się do najpopularniejszej klasy biologiczno-chemiczno-anglistycznej, a 29,4 punkta do najmniej popularnej o profilu fizyczno-anglistyczno-matematycznym.

Wicedyrektor Liceum nr XI z ul. Spółdzielczej, Katarzyna Kunasiewicz, również narzekała na tegoroczny system rekrutacji. Bo do tej pory w internetowym systemie przy nazwiskach przyjętych widniała liczba punktów jaką zdobyli. Tym samym od razu znane były progi. W tym roku taka informacja się nie wyświetla.

– Jeśli mamy kandydatom podać progi punktowe, musimy zebrać wszystkie podania do danej klasy i zobaczyć, po ile punktów zdobył każdy z chętnych. Trzeba to robić "na piechotę", to papierkowa robota. A dziś przychodzą do nas gimnazjaliści z podaniami i mamy pełne ręce pracy – mówiła Katarzyna Kunasiewicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska