Wybuch bomby w centrum Wrocławia. Ładunek był w autobusie...

  Wybuch bomby w centrum Wrocławia. Ładunek był w autobusie 145

  Jarosław Jakubczak, Weronika Skupin, Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Wybuch bomby na przystanku przy ul. Kościuszki
  1/26
  przejdź do galerii

  Wrocław: Wybuch bomby na przystanku przy ul. Kościuszki ©Jarosław Jakubczak

  Ładunek wybuchowy eksplodował w pobliżu skrzyżowania ul. Dworcowej i Kościuszki we Wrocławiu. Do wybuchu doszło w czwartek około godz. 14. Bombę domowej roboty - pojemnik z saletrą i gwoździami w środku - znaleziono w autobusie linii 145. Kierowca w ostatniej chwili wyniósł go z pojazdu. Ranna została jedna osoba. Według nieoficjalnych informacji, bomba miała zapalnik czasowy.
  Policja wciąż poszukuje mężczyzny, który podłożył bombę w autobusie linii 145. W piątek opublikowano zdjęcie z monitoringu z wizerunkiem poszukiwanego człowieka. Kliknij i zobacz zdjęcie z monitoringu  Policja szuka świadków. Prosi wszystkie osoby, które jechały tym autobusem lub były bezpośrednimi świadkami zdarzenia o zgłoszenie się na komisariat policji na wrocławskim Rakowcu lub kontakt pod numerem telefonu 997.

  ZOBACZ KONIECZNIE: MPK apeluje do pasażerów o czujność. "Realne zagrożenie"

  Antyterrorysta radzi: Obserwuj innych pasażerów, niczego nie ruszaj

  Z pierwszych relacji świadków wynika, że młody mężczyzna wszedł do autobusu na przystanku przy ul. Kościuszki, zostawił reklamówkę z bombą, a potem wybiegł z pojazdu. Pasażerowie poinformowali o tym kierowcę. Ten zdążył wynieść pakunek i położyć koło autobusu, wówczas doszło do wybuchu. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało. Ranna została jednak starsza kobieta przechodząca akurat chodnikiem. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Nieoficjalnie wiadomo, że domowej konstrukcji bomba miała zapalnik czasowy.

  Kto mógł skonstruować tę bombę? Czytaj dalej na kolejnej stronie  Autobus w którym znajdował się pakunek należał do firmy "Michalczewski", świadczącej usługi przewozowe we Wrocławiu na zlecenie MPK. - Wszystkie nasze wozy mają monitoring - tłumaczy Aleksandra Michalczewska. - Nagranie zostało już zabezpieczone przez policję i prokuraturę - dodaje.

  - Wydaliśmy naszym kierowcom dyspozycję, aby uważali na siebie i zwracali dziś szczególna uwagę na podejrzane pakunki, zwłaszcza na pętlach - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka MPK. - Zwracamy się z gorącą prośbą do naszych pasażerów, dzisiejsza sytuacja pokazuje, że wato informować kierowców o pakunkach, które wzbudzają ich podejrzenia - dodaje.

  ZOBACZ TEŻ: Zamieszki we Wrocławiu po śmierci mężczyzny zatrzymanego przez policję

  - Przyczyny tego wybuchu mogą być różne. Ale obstawiam, że ten incydent może mieć związek z wydarzeniami, które obserwujemy od kilku dni we Wrocławiu. Chodzi o zamieszki kibiców związane ze śmiercią 25-letniego mężczyzny na komisariacie. W tym przypadku w grę wchodzą emocje i chęć zemsty – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk, jeden z najbardziej doświadczonych antyterrorystów w Polsce, szkolący m.in. żołnierzy z oddziału specjalnego wyjeżdżających na misje ONZ.

  Kto mógł skonstruować tę bombę? Czytaj dalej na kolejnej stronie
  « 2

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (572)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wygląda to na prymitywną prowokację władz

  Aniela (gość)

  Dziwna zbieżność kompletnie źle przygotowanego zamachu z wprowadzeniem ustawy antyterrorystycznej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ranni czy ranny?

  Cok (gość)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gejobomber atakuje

  Romano Prodiż (gość)

  „Brygady PowerGay i Silny Pedał” znowu w akcji ;)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lysy kretyn

  ara (gość)

  Brygady skinPower z pleminia silny-kretyn


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wara

  icek (gość)

  Widać, żeś waść ślepy jest. Pejsatym gejem trąci na odległość.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bum bum

  Venom (gość)

  To na pewno robota KODowcow w końcu to oni chca obalic rzad terrorysci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Okupant wysługuje się policjantami z Ukrainy do brutalnych działań przeciwko Polakom w Polsce !!!

  Okupant wysługuje się policjantami z Ukrainy (gość)

  https://wojdabejda.wordpress.com/2016/03/10/ukraincy-do-brutalnych-dzialan-przeciwko-polakom-w-polsce/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Okupant wysługuje się policjantami z Ukrainy do brutalnych działań przeciwko Polakom w Polsce !!!

  https://wojdabejda.wordpress.com/2016/03/10/ukraincy-do-brutalnych-dzialan-przeciwko-polakom-w-polsc (gość)

  Oświadczenie
  Polskiego Obywatelskiego Ruchu Oporu na okoliczność brutalnego napadu na prezes Teresę z domu Znyk (Wojda).

  Polski Obywatelski Ruch Oporu informuje, że dzisiaj tj.09.03.2016r. ok....rozwiń całość

  Oświadczenie
  Polskiego Obywatelskiego Ruchu Oporu na okoliczność brutalnego napadu na prezes Teresę z domu Znyk (Wojda).

  Polski Obywatelski Ruch Oporu informuje, że dzisiaj tj.09.03.2016r. ok. godziny 12.00 w Łowiczu na os. Kostka, doszło do brutalnego zatrzymania osoby wolnej Teresy z domu Znyk (Wojda), prezes Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze “Łowiczanie”, Polski Obywatelski Ruch Oporu, Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi, przez dwóch osobników udających policjantów. Osobnicy z nienacka napadli idącą do samochodu prezes Stowarzyszenia, natychmiast zakuli ją w kajdanki i siłą wcisnęli do radiowozu.
  Nie przedstawili się, nie podali podstawy prawnej ani powodu siłowego zatrzymania czy prokuratorskiego nakazu aresztowania. Policjant mówiący po ukraińsku wyrwał torebkę z ręki prezes i wykradł z portfela dowód osobisty i zawłaszczył dwie torby.
  Podczas tych bezprawnych czynności napastników w mundurach, Teresa z domu Znyk (Wojda) wzywała pomocy, cyt.: “Ratunku, to bezprawie, to bandycki napad ! “.
  Osoby znajdujące się w pobliżu obserwowały z przerażeniem i bezradnością całe to zdarzenie. Na to zareagował Ukrainiec, potomek banderowców i przez megafon ogłosił, że nic się nie stało i wezwał do rozejścia się. Banderowiec w polskim mundurze policyjnym obrażał prezes w języku ukraińskim.
  Prezes Stowarzyszenia została przewieziona na Powiatową Komendę Policji w Łowiczu i tam jeden z policjantów, który brał udział w brutalnej łapance, mówiący po ukraińsku, (chwalił się że członek jego rodziny jest ministrem w Polsce) wypełniał jakieś formularze i próbował zadawać pytania odnośnie danych osobowych, na co prezes stwierdziła, że nie będzie udzielać żadnych informacji a tym bardziej Ukraińcowi.
  Stwierdziła, że dowód osobisty, który bezprawnie zawłaszczył jest fałszywy a obecnie wystąpiła do stosownych władz w Polsce i w Europie o właściwy dowód. Stwierdziła, że jest osobą wolną, nazywa się Teresa z domu Znyk.
  Dopiero na komendzie prezes Stowarzyszenia zauważyła naszywkę jednego z napastników D. Zakrzewski a do Ukraińca zwracano się: “Kamil”, Zdrastwujcie”, co potwierdził Ukrainiec, że tak go nazywają w łowickiej policji.
  Po wypełnieniu formularzy zjawiło się jeszcze kilku funkcjonariuszy, którzy złośliwie komentowali a policjantka próbowała wymusić przyjęcie przesyłki, co spotkało się ze zdecydowaną odmową prezes. Następnie policjant D. Zakrzewski poinformował o postanowieniu w sprawie z kodeksu wykroczeń, “sędzi” Szubert z “ Sądu Rejonowego w Łowiczu”, o siłowym doprowadzeniu 09.03.2016r. na g.13.00, na przymusowe badania psychiatrycznego do szpitala w Zgierzu w sprawie z kodeksu wykroczeń.
  Po tym Ukrainiec zaczął szarpać prezes za ramię, ale stanowczy sprzeciw prezes powstrzymał jego agresję. Stwierdziła, że nie pozwala aby ktokolwiek, a tym bardziej Ukrainiec, naruszał jej nietykalność cielesną.
  Podczas jazdy z Łowicza do Zgierza przez Łęczycę Ukrainiec, kierujący radiowozem policyjnym, nadużywał sygnału alarmowego i poprzez jazdę z nadmierną prędkością, wymuszał pierwszeństwo przejazdu, stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze oraz zagrożenie dla zdrowia i życia pasażerów radiowozu. Zaprzestał używania sygnału wozu uprzywilejowanego w ruchu drogowym dopiero na ulicach Zgierza.
  Prezes stwierdza, że ten Ukrainiec w mundurze polskiego policjanta, zachowywał się nieracjonalnie, z arogancją, pogardą, nienawiścią jak terrorysta-samobójca. Wyrażał się z wielką pogardą o Polakach, nawet użył stwierdzenia, że Polacy są ślepi, głusi i głupi. Rzeź 200 tysięcy Polaków na Wołyniu określił, że to zaledwie jeden incydent. Swoim zachowaniem udowodnił, że w łowickiej policji jest na szczególnych warunkach: nie obowiązują go żadne zasady, żadne prawa.
  Przy tym jeszcze wychwalanie się wujkiem-Ukraińcem w polskim ministerstwie dowodzi, że czuje się bezkarny, ponad prawem, tak jakby jemu było wszystko wolno, co wskazuje, że jako banderowiec skierowany został do zadań specjalnych przeciwko Polakom, nawet zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ukraińcy do brutalnych działań przeciwko Polakom w Polsce !

  https://wojdabejda.wordpress.com/2016/03/10/ukraincy-do-brutalnych-dzialan-przeciwko-polakom-w-polsc (gość)

  Łowicki policjant chwali się wujkiem-Ukraińcem w polskim ministerstwie. Czuje się bezkarny, ponad prawem, co wskazuje, że jako banderowiec skierowany został do zadań specjalnych przeciwko Polakom,...rozwiń całość

  Łowicki policjant chwali się wujkiem-Ukraińcem w polskim ministerstwie. Czuje się bezkarny, ponad prawem, co wskazuje, że jako banderowiec skierowany został do zadań specjalnych przeciwko Polakom, nawet przeciwko Polakom w policji !
  Okupant wysługuje się policjantami z Ukrainy do brutalnych działań przeciwko Polakom w Polsce !!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najnowsza Warszawska Gazeta! Polecamy

  http://polskaniepodlegla.pl/depesze/item/7070-najnowsza-warszawska-gazeta-polecamy (gość)

  „Wypędzeni w 1968 roku ze stanowisk w partii, bezpiece i rządzie domagają się odszkodowania! Przeczytajcie tekst ambasadora Krzysztofa Balińskiego o kolejnych roszczeniach żydowskich.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ddedde

  eeed (gość)

  Muzulmanie atakują

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cccc

  ccccv (gość)

  Zaczęło sie syryjskie muslimy atakują !!!!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo