reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 8 i Senatu, okręg nr 20

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu to coś, na co czeka z niecierpliwością każdy wyborca, którego miejsce zamieszkania to obszary powiatów: krośnieński, świebodziński, zielonogórski oraz miasta na prawach powiatu: Zielona Góra. Od wyniku wyborów parlamentarnych 2019 zależy nasza przyszłość. Kto wygrał wybory do Parlamentu? Sprawdź, kto dostał najwięcej głosów do Senatu w okręgu nr 20, a kto w wyborach do Sejmu z okręgu nr 8. Kogo wybrali mieszkańcy, aby ich reprezentował? Sprawdź wyniki wyborów 2019.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 8

Granice tego okręgu to województwo lubuskie
Wyniki wyborów do Parlamentu są już oficjalnie znane. Podajemy je poniżej. Sprawdź, kto dostał się do Sejmu z okręgu nr 8. Kto będzie cię reprezentował w Parlamencie?

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Fedak Jolanta Beata ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 13 792
  • Procent głosów oddanych na listę: 27,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,15%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: politolog

2. Świrepo Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 310
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Strzelce Krajeńskie
  • Zawód: inżynier mechanik

3. Groc Artur Dariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 831
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Stare Biskupice
  • Zawód: producent telewizyjny

4. Król Roman Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 473
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodawa
  • Zawód: pedagog

5. Haręźlak Wioleta Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 899
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,66%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: nauczyciel

6. Tomczyszyn Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 150
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,72%
  • Miejsce zamieszkania: Chotków
  • Zawód: nauczyciel

7. Plewa Zofia Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 643
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Międzyrzecz
  • Zawód: technik rolnik

8. Kaczmarek Jarosław Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 015
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Trzciel
  • Zawód: zootechnik

9. Kołodziej Zbigniew Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 058
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Rozłogi
  • Zawód: rolnik

10. Czerepko Iwona Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 855
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Gubin
  • Zawód: pielęgniarka

11. Chinalska Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 292
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Osiecznica
  • Zawód: nauczyciel

12. Dębicka Anna Wiesława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 668
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: choreograf

13. Kumor-Pilarczyk Izabela Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 623
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Żary
  • Zawód: menadżer

14. Halasz Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 626
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Strzelce Krajeńskie
  • Zawód: przedstawiciel władz samorządowych

15. Kulczyński Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 735
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Białków
  • Zawód: ekonomista

16. Olejniczak Mirosław Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 092
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Sól
  • Zawód: nauczyciel

17. Wróblewski Dariusz Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 589
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Kargowa
  • Zawód: nauczyciel

18. Gembara Andrzej Janusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 728
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: ekonomista

19. Sołtys Antoni Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 861
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Kostrzyn nad Odrą
  • Zawód: ekonomista

20. Starosta Waldemar Henryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 703
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Radzyń
  • Zawód: technolog żywności

21. Szumna Wanda Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 391
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: doradca zawodowy

22. Komar Anna Sylwia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 684
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Stary Staw
  • Zawód: filolog

23. Bryszewska Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 435
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Łochowice
  • Zawód: nauczyciel

24. Mejza Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 10 490
  • Procent głosów oddanych na listę: 20,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,4%
  • Miejsce zamieszkania: Łagów
  • Zawód: przedsiębiorca

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Ast Marek ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 36 073
  • Procent głosów oddanych na listę: 24,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 8,24%
  • Miejsce zamieszkania: Wschowa
  • Zawód: radca prawny

2. Dajczak Władysław ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 27 393
  • Procent głosów oddanych na listę: 18,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6,26%
  • Miejsce zamieszkania: Strzelce Krajeńskie
  • Zawód: wyższy urzędnik państwowy

3. Materna Jerzy Marian ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 22 729
  • Procent głosów oddanych na listę: 15,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,19%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: inżynier budownictwa ogólnego

4. Płonka Elżbieta Teresa ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 10 918
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,49%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: lekarz medycyny rodzinnej

5. Kurzępa Jacek Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 8 057
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,84%
  • Miejsce zamieszkania: Krosno Odrzańskie
  • Zawód: nauczyciel akademicki

6. Iwan Stanisław Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 928
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,44%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: inżynier elektryk

7. Wieczorek Andrzej Leszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 247
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,74%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Sól
  • Zawód: fotograf

8. Gancarz Ewa Danuta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 901
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,66%
  • Miejsce zamieszkania: Szprotawa
  • Zawód: nauczyciel

9. Barczak Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 180
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,95%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: dyrektor generalny

10. Gośniowska-Kola Małgorzata Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 271
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,75%
  • Miejsce zamieszkania: Przyczyna Górna
  • Zawód: dyrektor finansowy

11. Werstler-Wojtaszek Joanna Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 312
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Żary
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

12. Molicka Anita Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 466
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzin
  • Zawód: pracownik samorządu powiatowego

13. Rafalski Tomasz Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 951
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,13%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: politolog

14. Trzpis Gabriela Marianna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 794
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Sulęcin
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

15. Porwich Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 280
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,98%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

16. Grabarek Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 120
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś
  • Zawód: technik rolnictwa

17. Szułcik Alicja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 206
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Kargowa
  • Zawód: księgowa

18. Jaszcz Mieczysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 472
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Kostrzyn nad Odrą
  • Zawód: mechanik

19. Ronowicz Bożena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 131
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: nauczyciel

20. Górska Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 224
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,74%
  • Miejsce zamieszkania: Słubice
  • Zawód: ekonomista

21. Kujtkowska Marzanna Nina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 326
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: nauczyciel

22. Słomińska Urszula Kazimiera ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 826
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Żagań
  • Zawód: kierownik instytucji opieki nad dziećmi

23. Czerniawski Krzysztof Władysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 122
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Lubsko
  • Zawód: nauczyciel historii

24. Pieńkowski Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 261
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,43%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: inżynier ochrony środowiska

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Kucharska-Dziedzic Anita Agnieszka ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 30 581
  • Procent głosów oddanych na listę: 44,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6,98%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: nauczycielka akademicka-nauki humanistyczne

2. Wontor Bogusław Tadeusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 18 950
  • Procent głosów oddanych na listę: 27,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,33%
  • Miejsce zamieszkania: Sulechów
  • Zawód: ekonomista

3. Ruszkowska Adrianna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 223
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,51%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: psycholog

4. Stojanowski Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 956
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,45%
  • Miejsce zamieszkania: Pyrzany
  • Zawód: inżynier

5. Gargul Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 034
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Czerna
  • Zawód: filolog klasyczny

6. Starszak Wojciech Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 284
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Sulechów
  • Zawód: zegarmistrz

7. Och Ewa Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 452
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Kostrzyn nad Odrą
  • Zawód: technik rolnik

8. Łysiak Bernard Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 776
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Słubice
  • Zawód: prawnik

9. Buzarewicz-Kowal Irena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 847
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Międzyrzecz
  • Zawód: filolog

10. Hałabura Damian Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 840
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Żary
  • Zawód: socjolog

11. Raksa Iwona Marzena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 428
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Drezdenko
  • Zawód: chemik

12. Włodek Waldemar Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 528
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Świat
  • Zawód: stolarz meblowy

13. Bąk Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 320
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Wschowa
  • Zawód: przedsiębiorca

14. Rożek Eugeniusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 502
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: technik budowlany

15. Szkudlarek Julita Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 013
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Kostrzyn nad Odrą
  • Zawód: socjolog

16. Walczak Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 862
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Drezdenko
  • Zawód: pedagog teatru

17. Żegilewicz - Zawadzka Katarzyna Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 395
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: ekonomista

18. Wita Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 645
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Sulechów
  • Zawód: pracownik biurowy

19. Komajda Natalia Roksana ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 221
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Bezrzecze
  • Zawód: kelnerka

20. Sokołowski Leszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 688
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: nauczyciel

21. Grande Julieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 486
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: socjoterapeuta

22. Wiśniewski Wacław Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 241
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: rolnik

23. Drubkowska Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 787
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: socjolog

24. Szmytkowski Michał Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 282
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: ratownik medyczny

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Kamiński Krystian Patryk ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 251
  • Procent głosów oddanych na listę: 45,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,25%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: przedsiębiorca

2. Pachnik-Łodzińska Beata Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 480
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: doradca podatkowy

3. Sygutowski Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 179
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Brzeźnica
  • Zawód: technik budownictwa

4. Szymański Piotr Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 206
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Rzepin
  • Zawód: logistyk

5. Paluch Michał Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 607
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,6%
  • Miejsce zamieszkania: Jabłoniec
  • Zawód: rolnik

6. Kamrad Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 754
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: fotograf

7. Banyś Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 087
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Lipki Wielkie
  • Zawód: elektromonter

8. Srebniak-Buszewska Marta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 360
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Siedlisko
  • Zawód: socjolog

9. Borkowski Rafał Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 954
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzin
  • Zawód: ekonomista

10. Waszczuk Karol Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 344
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Krosno Odrzańskie
  • Zawód: ekonomista

11. Rutkowski Grzegorz Dariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 819
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Łagów
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Cantemir Urszula Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 266
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: przedsiębiorca

13. Wasylciów Piotr Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 243
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Kożuchów
  • Zawód: nauczyciel

14. Ladra Karolina Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 443
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: psycholog

15. Masternak Agnieszka Janina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 353
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: politolog

16. Kieszewicz Krzysztof Dominik ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 148
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Torzym
  • Zawód: magister sztuki

17. Karowska Danuta Irena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 212
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Sól
  • Zawód: emeryt

18. Kosicka-Dombek Anna Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 266
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: księgowa

19. Domaradzki Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 471
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Bieniów
  • Zawód: logistyk

20. Kopacka Emilia Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 352
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: pracownik biurowy

21. Kościelny Maciej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 600
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Modrzyca
  • Zawód: operator CNC

22. Piątkowska Karolina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 721
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: sprzedawca

23. Jabłoński Henryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 505
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Wiechlice
  • Zawód: ekonomista

24. Łopatowski Krzysztof Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 869
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,43%
  • Miejsce zamieszkania: Różanki
  • Zawód: adwokat

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Aniśko Tomasz Witold ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 23 870
  • Procent głosów oddanych na listę: 17,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,45%
  • Miejsce zamieszkania: Ośno Lubuskie
  • Zawód: architekt krajobrazu

2. Sługocki Waldemar Jan ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 29 580
  • Procent głosów oddanych na listę: 21,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6,75%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: nauczyciel akademicki

3. Sibińska Krystyna Mieczysława ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 16 089
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,67%
  • Miejsce zamieszkania: Chwalęcice
  • Zawód: poseł

4. Osos Katarzyna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 11 619
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,65%
  • Miejsce zamieszkania: Łagów
  • Zawód: radca prawny

5. Wierchowicz Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 872
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,57%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: adwokat

6. Kucharski Tomasz Bogusław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 767
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,55%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Zawód: pracownik samorządowy

7. Jabłoński Marcin Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 141
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,4%
  • Miejsce zamieszkania: Słubice
  • Zawód: menadżer

8. Pahl Witold ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 873
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,57%
  • Miejsce zamieszkania: Chwalęcice
  • Zawód: radca prawny

9. Potęga Grzegorz Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 292
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,98%
  • Miejsce zamieszkania: Niedoradz
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Brodzińska Cecylia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 948
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,44%
  • Miejsce zamieszkania: Wiechlice
  • Zawód: nauczyciel

11. Napiórkowski Olaf Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 391
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1%
  • Miejsce zamieszkania: Żary
  • Zawód: pracownik samorządowy

12. Magdziarek Krystyna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 322
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: nauczyciel

13. Sujak Radosław Zenon ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 131
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,94%
  • Miejsce zamieszkania: Krosno Odrzańskie
  • Zawód: animator kultury

14. Wdowiak Agata Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 327
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Torzym
  • Zawód: pracownik samorządowy

15. Kola Krzysztof Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 048
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Wschowa
  • Zawód: radca prawny

16. Jągowska Alina Wanda ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 837
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Babimost
  • Zawód: biolog

17. Kowalski Piotr Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 802
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Żagań
  • Zawód: manager

18. Malinowska Danuta Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 837
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Sulęcin
  • Zawód: nauczyciel

19. Brodzikowski Miłosz Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 738
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Sulechów
  • Zawód: dyrektor

20. Pabierowski Marcin Bogusław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 773
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Zawód: przedsiębiorca

21. Kraśny Marek Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 400
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Wschowa
  • Zawód: inżynier budownictwa

22. Kozak Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 557
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzin
  • Zawód: manager

23. Kaniewska Jolanta Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 907
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Kożuchów
  • Zawód: pielęgniarka

24. Zaborowski Bogusław Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 834
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,65%
  • Miejsce zamieszkania: Przytoczna
  • Zawód: lekarz weterynarz

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 20

Granice tego okręgu to obszary powiatów:

  • krośnieński,
  • świebodziński,
  • zielonogórski
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Zielona Góra.

Kto wygrał wybory do Parlamentu 2019? Poniżej prezentujemy listę kandydatów do Senatu z okręgu nr 20 wraz z liczba uzyskanych głosów.

Dowhan Robert ✔️

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 97 398
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 66,43%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Partia: Platforma Obywatelska RP
  • Zawód: przedsiębiorca

Kościk Zbigniew ❌

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 49 219
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 33,57%
  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: nauczyciel

Dowiedz się więcej

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 8 i Senatu, okręg nr 20 - Gazeta Lubuska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Naprawdę się dość dokładnie rozglądam i szukam plakatu z jedynką lewicy ,ale nigdzie go nie widziałam dlaczego

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3