Poznajesz?
  Zobaczcie zdjęcia

  Wrocław z lotu ptaka sto lat temu

  Rozwiń
  Wybory do rad osiedli już wkrótce. Możesz kandydować

  Wybory do rad osiedli już wkrótce. Możesz kandydować

  BART

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  23 kwietnia wrocławianie pójdą do urn, aby zagłosować na przedstawicieli do rad osiedli. Każdy mieszkaniec miasta, który chciałby działać na rzecz swojego najbliższego otoczenia może kandydować w wyborach na radnego. Aby to zrobić, trzeba zgłosić swoją kandydaturę, zebrać głosy poparcia, a później przeprowadzić kampanię wyborczą na swoim osiedlu.
  Aby móc zgłosić się na kandydata, wystarczy spełnić kilka warunków: trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać obywatelstwo polskie lub innego kraju Unii Europejskiej, mieszkać na terenie osiedla, z którego się kandyduje lub być wpisanym do stałego rejestru wyborców na tym osiedlu oraz dysponować pełnią praw.

  Kandydaturę można zgłosić za pomocą formularza. Aby to zrobić należy pobrać i wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej UM Wrocławia (bip.um.wroc.pl) w zakładce: Wybory do Rad Osiedli 2017 – Informacje dla kandydatów na radnych. Trzeba też zebrać minimum 15 głosów poparcia mieszkańców osiedla.

  Zgłoszenia przyjmowane są od 7 do 24 marca w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej (Sukiennice 9). Przy spełnieniu wszystkich wymogów, można rozpocząć kampanię wyborczą wśród mieszkańców osiedla.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo