W marcu we Wrocławiu odbędzie się największe w regionie wydarzenie adresowane do właścicieli przedsiębiorstw rodzinnych i ich następców. Tegoroczny Kongres Firm Rodzinnych będzie min. okazją do nagrodzenia tych, które cieszą się największą popularnością wśród Czytelników Gazety Wrocławskiej.

W oczekiwaniu na wydarzenia związane z kongresem, Gazeta Wrocławka ogłasza plebiscyt na Najpopularniejszą Firmę Rodzinną na Dolnym Śląsku. W piątek, 1 lutego uruchomiliśmy głosowanie! Zwycięzcy zostaną nagrodzeni w marcu, podczas kongresu.

Zobaczy listę nominowanych
KLIKNIJ i GŁOSUJ:

FIRMY RODZINNE


Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w plebiscycie zakończy się w czwartek, 28 lutego, do godz. 22.00 .

Laureaci miejsc I do III zdobędą tytuł Najpopularniejszej Firmy Rodzinnej Roku 2018, statuetkę oraz voucher na kampanię reklamową w Gazecie Wrocławskiej.
Nagrody zostaną wręczone na Kongresie Firm Rodzinnych we Wrocławiu.

O Kongresie

Kongres Firm Rodzinnych „Ciągłość i zmiana” odbędzie się w dniach 6-7 marca 2019 r. we Wrocławiu. Będzie to druga edycja największego w regionie wydarzenia adresowanego do grupy przedsiębiorców, jaką stanowią osoby prowadzące własne firmy rodzinne.
Podczas dwudniowego Kongresu odbędzie się konferencja i warsztaty biznesowe oraz networking sprzyjający wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów. W pierwszym dniu Kongresu przeprowadzone zostaną panele dyskusyjne poświęcone budowaniu marki, wychodzeniu na zewnętrzne rynki oraz innowacyjności. Prowadzącymi i uczestnikami paneli będą eksperci oraz przedstawiciele odnoszących sukcesy firm rodzinnych. Drugiego dnia Kongresu odbędzie się śniadanie biznesowe połączone z networkingiem oraz warsztaty tematyczne min. z zakresu: sukcesji, czyli przygotowania firmy i rodziny do objęcia sterów przez młodsze pokolenie, a także mediacji, marketingu, finansowania firm oraz innowacyjności. Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne.Ciągłość i zmiana

Celem Kongresu jest wsparcie właścicieli firm rodzinnych w budowaniu silnych i stabilnych przedsiębiorstw poprzez dostarczenie im inspiracji do dalszego rozwoju, rzetelnej wiedzy oraz okazji do wymienienia się doświadczeniem. Tematyką tegorocznej edycji jest „Ciągłość i zmiana” a zamierzeniem organizatorów wsparcie rodzimych przedsiębiorców w wydobyciu potencjału wynikającego z połączenia dwóch elementów - wartości niesionych przez firmy rodzinne oraz wdrożenia zmian i innowacji, które będą stymulować wzrost biznesu.

̵ Na Kongres zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, zarówno tych prowadzących małe firmy jak i duże przedsiębiorstwa. Chcemy pokazać, że rodzinny charakter biznesu, nawet bardzo prostego, rzemieślniczego lub każdego innego założonego niedawno bądź 20-30 lat temu, to kapitał na którym można budować przyszłość firmy. Oparciem w rozwoju mogą być własne dzieci i instytucje otoczenia biznesu – tłumaczy dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB we Wrocławiu, inicjator Kongresu Firm Rodzinnych.
Organizatorzy chcą przekonać przedsiębiorców, że rodzinnym charakterem biznesu warto się chwalić i można nim wygrać z konkurencją. Dlatego też głównymi tematami poruszanymi na Kongresie będzie wyjście firmy na rynki zewnętrzne, otwartość na zmiany i wdrażanie innowacji.

̵ Rozszerzenie działalności i rozwój biznesu jest konieczny, ponieważ firmy nieustannie działają w środowisku konkurencyjnym. Jeśli nie wyjdą ze swojego rynku lokalnego, będą poddane konkurencji zewnętrznej, z którą prędzej czy później zaczną dzielić swój rynek. Jedną z przewag może w tym wypadku być rodzinny charakter przedsiębiorstwa, który określany jest przez tradycje i wartości wyznawane przez pokolenia właścicieli. Klienci to cenią, kojarzą biznes rodzinny z poczuciem ciągłości, bezpieczeństwa i trwałości a przez to nabywają zaufania do danej firmy i jej oferty. Na marcowym Kongresie będziemy chcieli pokazać przedsiębiorcom, że ich rodzinny charakter jest unikalnym potencjałem rozwojowym – dodaje dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB we Wrocławiu, inicjator Kongresu Firm Rodzinnych.
Organizatorami Kongresu Firm Rodzinnych „Ciągłość i zmiana” są Centrum Biznesu Rodzinnego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Regionalna Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Związek Pracodawców Polska Miedź, Dolnośląski Fundusz Rozwoju.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego a także Komitetu Przedsiębiorstw Rodzinnych Krajowej Izby Gospodarczej.
Sponsorem strategicznym jest PKO Bank Polski.

Program wydarzenia i zapisy

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na uczestnictwo w Kongresie. Program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ

REGULAMIN PLEBISCYTU


W sprawach technicznych prosimy o kontakt z Anną Bijak-Bednarską - tel. 502 499 313, (pon-pt w godz 9.00-16.00)
e-mail: a.bijak@gazeta.wroc.pl