Wybieraliśmy Społecznika Roku! Czekają 2 tysiące złotych! (KONIEC GŁOSOWANIA!)

Tomasz Zawadzki
2000 zł na wybrany przez siebie cel społeczny - to nagroda w naszym nowym plebiscycie. Szukaliśmy dolnośląskiego Społecznika Roku. Głosowanie trwało do północy 24 kwietnia.

Plebiscyt potrwa do 26 kwietnia - tego dnia ogłosimy oficjalne wyniki.

Głosować można było do północy 24 kwietnia.

Głosowaliśmy na wybraną osobę, wysyłając sms o treści podanej przy jej nazwisku pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

OFICJALNE WYNIKI PLEBISCYTU OGŁOSZONE ZOSTANĄ W PIĄTEK, 26 KWIETNIA.
GŁOSOWANIE TRWA DO PÓŁNOCY W ŚRODĘ, 24 KWIETNIA.

Oto kandydaci

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 39

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

A
Agnieszka Krasoń

Bo z panem Januszem Krasoniem łączy mnie tylko zbieżność nazwisk. Więc ten plebiscyt i jego wynik to czysty zbieg okoliczności. Ja z żadną działalnością polityczną nie mam nic wspólnego.

J
Jurek Olenderek

To nie jest sprawa racji... albo braku racji...
W odróżnieniu do Ciebie, drogi Przyjacielu... ja z Imienia i nazwiska podpisuję się pod moimi refleksjami kierowanymi do zainteresowanych tematem Plebiscytu...
Nie wiem, jaki stan wiedzy reprezentujesz... kiedy piszesz/stwierdzasz: żaden głos nie przepadł"... ja nikomu nie zarzucałem przepadku głosów... a jedynie stwierdzałem w swoich mailach, że maja miejsce nieprawidłowości, które skutkują podstawą do przedłużenia głosowania o 24 godziny...
Mam udokumentowane monitorowanie zaistniałych nieprawidłowości... ale uznałem, ze z wielu powodów nie ma sensu kruszyć kopi... o błędy OCZYWISTE po stronie Redakcji Gazety Wrocławskiej... bo, jak zapewne zauważyłeś Drogi Przyjacielu... w moich kolejnych wpisach popieram idee Plebiscytu... i w tej sytuacji... pozywanie gazety do sadu... byłoby niepotrzebnym jątrzeniem... a jestem spokojny, ze Redakcja/Admini strony internetowej w spotkaniu na wokandzie... musieliby wyjaśnić... ile w tym było NIEKOMPETENCJI... a ile działań umyślnych...:)))
Jeśli w dalszym ciągu jesteś otwarty na rozmowę/polemikę w tej sprawie... Służę moim prywatnym mailem: Jurek.Olenderek@wp.pl Ja odstąpiłem od dochodzenia PRAWDY... bo uznałem, ze mimo "wyścigu szczurów politycznych"... w finale... sam Plebiscyt jest ciekawą i wartosciową inicjatywą... niezależnie od przełożenia głosów tego Plebiscytu na rankingi partii politycznych w kolejnych wyborach..., które przed nami... w tym zwłaszcza w pozycji SLDi i nomen omen Postaciach zbieżnych z Nazwiskami Politycznych Postaci...:)))
Pozdrawiam serdecznie!!!
Jurek

a
anonim

z tego co wiem to zgłosic trzeba było samemu kandydata i jak widac osoba na pierwszym miejscu nie jest posłem, samorządowcem albo politykiem tylko skromną osobą która swoje życie poświęciła ubogim i niedożywionym w tym i dzieciom które dzięki Pani Agnieszce niejednokrotnie dostały ciepły posiłek albo święta na których nie zabrakło chleba

T
Tomek

Nie ma Pan absolutnie racji. Wszystkie głosy były liczone mimo, że wyników nie można było odczytać ma komputerze. Żaden głos nie przepadł i nie miało to wpływu na wyniki. Gdyby Pań śledził przebieg głosowania to niewątpliwie by Pan to zauważył.Pozdrawiam o życzę spokoju w budowaniu a nie destrukcji.

Tomek

B
Blanka Rudy

Oraz ewentualni inni chętni do kontaktu.
Jako, że nie ma tu jakiejś opcji PW, bo to nie forum - podaję swój mail: bj32ster@gmail.com.
Jeśli ktoś sobie życzy - zapraszam.

B
Blanka Rudy

Wygrana zależy od ilości smsów.
Ja działam od 5 lat na cały kraj. Pomogłam jakoś między 200 a 300 rodzinom. Tyle, ze część z tych rodzin nie ma netu albo mieszka w wiosze pod Suwałkami i nawet mi nie przyszło do głowy, żeby je poprosić o głos, bo dla nich koszt smsa to pół bochenka chleba... A dzięki dziewczynom z mojego forum czasem ten chleb dostają. To mam im pomagać i... czerpać z tego zyski? Choćby w postaci popularności? Mogłabym, gdyby to się nie wiązało dla nich z kosztami, bo coś 2 lata temu jedna z Pomocnych wygrała w TVN ["Zwyczajny bohater" bodaj], ale za kliknięcia.

A co do "celów politycznych" - to też jest dyskusyjne. Mając jakąś moc sprawczą - można zdziałać więcej. Mając więcej chętnych do wpłacania 1% czy czegokolwiek na fundację albo stowarzyszenie - można więcej.
Ja sobie mogę free pisać odwołania, skargi i wnioski, ale z własnej kieszeni nie kupię czyjemuś dziecku butów, bo mnie nie stać. Zatem i ta promocja ma sens... Acz niekoniecznie w przypadku co bardziej nieudolnych posłów ;)

I
Iga

A może wygrana społecznika roku zależy od skali jego działań, zakresu pomocy innym i zaangażowania? Jest wiele osób, które tak działają.Nie rozumiem dlaczego społecznikiem roku miała by zostać osoba, która wykorzystuje to do celów politycznych...

B
Blanka Rudy

ale gdzie to słać. Bo jakaś taka niedorozwinięta jestem dzisiaj...

B
Blanka Rudy

Blanka - bardzo mi miło:)
No właśnie... ja też nie informowałam wszystkich moich podopiecznych, bo pewnie rzuciłyby się do głosowania, a później mogłoby im do czegoś zabraknąć.
Ja generalnie optuję za współpracą, a i mam też kilka pomysłów, których sama nie zrealizuję, bo sama bogata taka szalenie ze świadczeń jestem...
Pani Agnieszki nijak czepić się nie mogę, choćbym chciała. Natomiast kompletnie nie rozumiem, czym się objawia dobroczynność posłów... Sama znam kilku i zazwyczaj nie wiedzą, na jakim świecie żyją :D

W sumie jedna z największych korzyści, jakie widzę, to... przykład. Że można coś zrobić, jeśli się chce.

A za rok wystartujemy zbiorczo :P

J
Jurek Olenderek

Szanowni Państwo, Drodzy, PT. Kandydaci do tytułu „Dolnośląski Społecznik Roku ‘2013”, Uczestnicy Głosujący na Kandydatów, Internauci obserwujący Plebiscyt!
Około godziny 18-ej nastąpiła awaria systemu informatycznego na skutek czego nie wyświetlają się podstrony internetowe z rankingiem Kandydatów – przez co nie można na bieżąco obserwować stanu nadsyłanych głosów tak dla konkretnego Kandydata jak i wszystkich nadsyłanych głosów.

Ponieważ ten stan rzeczy trwa już ponad 2,5 godziny a do zakończenia głosowania pozostało niespełna 3,5 godziny –

W tej sytuacji dla zagwarantowania WSZYSTKIM Kandydatom i osobom na nich głosującym równych szans uczestnictwa w Plebiscycie – do samego końca...

ZWRACAM SIĘ DO PAŃSTWA Z APELEM ABY WYSTĄPILI PAŃSTWO DO ORGANIZATORA PLEBISCYTU O PRZEDŁUŻENIE CZASU TRWANIA GŁOSOWANIA O 24 GODZINY, tj. do dnia 25. kwietnia do godziny 23:59.
W przeciwnym razie dzisiejsze wyniki głosowania, dyby je kończyły jak i sam Plebiscyt należy uznać za NIEWAŻNE...

Pozostaję z szacunkiem!
Pozdrawiam serdecznie!

Jurek Olenderek

J
Jurek Olenderek

Miło mi będzie, jeśli będziemy zwracać się do siebie po imieniu... Proszę mi mówić... Jurek/Jurku...
Ponieważ czasu do końca Plebiscytu jest już coraz mniej... a na dodatek od kilku kwadransów nie działają podstrony z rankingiem Kandydatów... umówmy się, ze niezależnie od pogody i ilości chętnych na to spotkanie... o większości spraw nam nieobojętnych, w tym o kosztach głosowania... porozmawiamy na Pergoli 26. maja... Pewnie cosik wymyślimy... wszak potrzeba jest Matka wynalazków... a 26. maja to nomen omen... Dzień Matki... więc jestem dobrej Myśli!
A sam fakt wysokich kosztów głosowania sms-em... jest prawdziwy i oczywisty... stad np. nieprzypadkowo taka lawinę głosów... otrzymuje "bank Żywności" w osobie Pani Agnieszki Krasoń - przypuszczam, że to nie tylko ubodzy i niedożywieni podopieczni tego banku lawina sms-ów wyrażają swoja wdzięczność... ale również liczne grono producentów i dystrybutorów żywności jest jako żywo głosującymi na tę uroczą skądinąd Kandydatkę...:) Ale tak jest zawsze, że wybory wygrywają bogaci Kandydaci... i to nie tylko na Dolnym Śląsku, w Polsce... ale wszędzie, jak Świat długi i szeroki...
Dlatego, chociaż sam zgłosiłem konkretna postać do tego Konkursu - Pana Jacka Jakubca... to tak jak wyżej napisałem... we Wszystkich Postaciach tego Plebiscytu widzę Wielkich Wygranych, że mogli ich poznać inni... im podobni oraz szerokie grono czytelników i internautów...
Dlatego postarajmy się, aby po zakończeniu tej edycji Plebiscytu... wyjść naprzeciw sobie i naszym podopiecznym i wspólnie pomagać sobie pokonywać problemy, których bez liku na naszej drodze... Raz jeszcze dziękuję za kontakt i pozdrawiam bardzo Serdecznie!!! Jurek

J
Jurek Olenderek

Tym razem pozwalam sobie na zapytanie interwencyjne: Dlaczego od ok. godziny 18-ej nie działają podstrony z rankingiem i ilością głosów otrzymanych przez kandydatów...???!!!
Czy to chwilowa awaria??? Czy może leci z nami pilot kawalarz...??? Co prawda do 23:59 jest jeszcze troszkę czasu... ale miło by było móc raz jeszcze niejeden nawet zobaczyć rywalizujących Kandydatów przed zakończeniem tego maratonu...:)))

B
Blanka Rudy

Ma Pan mnóstwo racji, bo wszyscy kandydaci... czy może większość kandydatów daje znakomity przykład innym. Szczególnie ci, którzy działają w grupach.
Ja się bardzo chętnie pokażę pod Halą i spotkam z miłymi konkurentami, może się wymienimy doświadczeniami i nawiążemy współpracę dla potrzebujących.

Ale pomijanie milczeniem "drobiazgu": koszt smsów - nie jest dobrym pomysłem. Bowiem mamy tu znakomity przykład nabijania cudzej kabzy. Wystarczy policzyć tylko to, o czym pisałam wcześniej, bo to prosta matematyka: był 6 tysięcy w smsach. Nagroda wynosi dwa tysiące. Już wczoraj o 17.30 koszt smsów był wyższy niż trzy nagrody. Gdyby zamiast smsów zebrać gotówkę i podzielić ją na 3 instytucje...?
Ten sam patent działa przy większości smsów dla fundacji. I to mogę z czystym sumieniem nazwać przekrętem i złodziejstwem. Również Pana kosztem.
Oby dobro, które przynosi ten konkurs zrównoważyło przynajmniej jego niewątpliwe wady.

Pozwolę sobie też zauważyć, ze masa ludzi, w tym moich podopiecznych - nie wysłała smsa ze względu na jego koszt. Kliknięcie wyszłoby taniej...

g
gość a.r.

P. Ireno - ma p. rację. Też zgłaszałem kandydata, zaraz na początku ogłoszenia plebiscytu. Trzykrotnie monitowałem. W końcu przeprowadzono wywiad, zrobiono zdjęcie z tą osobą i co?
I nic !!! Nie znalazł się na liście - powstaje pytanie dlaczego? TO JEST SKANDAL !!!!!!!!!

J
Jurek Olenderek

Wielce Szanowni PT. ... Kandydaci, Czytelnicy i Kibice swoich Kandydatów, Redakcjo Gazety Wrocławskiej... za kilkanaście godzin poznamy laureata 1. miejsca w tym plebiscycie. Jednak tak naprawdę zwycięzcami są Wszyscy zgłoszeni Kandydaci do Tytułu Dolnośląskiego Społecznika Roku '2013. I chyba lepiej, zamiast krytykować i narzekać w komentarzach... pomyślmy razem, jak mądrze - Pro Publico Bono - wykorzystać potencjał i dorobek społeczny tu obecnych Kandydatów i jak spotkać w realu najlepsze praktyki działania dla dobra lokalnych społeczności... Kapitał wiedzy i doświadczenia można zamienić w nieustający festiwal pomagania sobie wzajemnie od kromki chleba z banków żywności dla głodnych do lobbowania i wspierania w Sejmie na rzecz popierania działań społeczników we wszystkich obszarach aktywności prospołecznej tu reprezentowanych - od dzieci i młodzieży... do Uniwersytetów Trzeciego Wieku... Jeśli myślicie podobnie... Zapraszam - Spotkajmy się na Dworze Czarne w Jeleniej Górze... a wcześniej 26 maja 2013 na Pergoli przed Halą Stulecia we Wrocławiu... tam będą Targi NGO. I jeszcze tylko Proszę... zamiast przeliczać złotówki z sms-ów... zobaczcie oczami wyobraźni... ile Dobra wnosi ten Plebiscyt Gazety Wrocławskiej w naszą wiedzę o ludziach i obszarach społecznej aktywności zgłoszonych kandydatów... Jak śpiewali Skaldowie... nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go... ale by gonić go... Wierzę mocno, ze w tym plebiscycie ważny jest Cel/Nagroda... ale jeszcze ważniejsze i cenniejsze są tu i Droga... i samo spotkanie Postaci otwartych na drugiego człowieka... Ludzi, których zapewne nigdy byśmy nie spotkali, o których byśmy nie wiedzieli gdyby nie ten Plebiscyt na Dolnośląskiego Społecznika Roku '2013.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3